Kompjuter se gasi sam od sebe

poruka: 141
|
čitano: 71.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
euphoricOpium kaže...

pozz! treba mi puno pomoći, strpljena i objašnjenja :Đ uvijek su me zanimali kompjuteri ali nemam pojma uglavnom ništa previše :Đ tntntn

imam neku kanticu, ali eto ja sretna jer radi i jer mogu (ili sam mogla) halat kanter, lol i skyrim iako je grafička valjda iz kamenog doba (čitaj 2008. :Đ) e sad...
pojavio se problem, gori od pms.a xD.. počeo se, da naravno, pogađate, gasit sam od sebe... ali meni se samo ugasi.. ne restarta se.. prvi put mi se to dogodilo danas.. i to 3x, u igri... čitala sam vas, skinula sam to za temperaturu.. i brijem da nije to.. čistim tu prašinu ko prava kućanica, tako da nije ni to..valjda...

nešto šta sam skužila još od prije je moj kabel od napajanja..  malo je retardiran pa ak ja tam neš namještam žice i slučajno ga pomaknem zgasi mi se(tj restarta).. mislila sam možda je do njega, čitajući vas ovdje.. e sad ja oću znat kaj da ja radim s njim i kak da ja znam/provjerim ili štagod koji je k zapravo :Đ ?! uputite me dalje ili pitajte šta treba poslikat xD

i nemojte se smijat mojoj buđavoj kanti :Đ oću samo rješit problem, ne želim da me banaju u lolu za leaveanje tndn!

hvala unaprjed!

http://img837.imageshack.us/img837/3610/zeij.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4284/3svu.jpg

ako kao što kažeš si vec primjetila da kabel od napajanja zeza najbolje probaj posuditi od nekoga drugo i testiraj, i pogledaj koje napajanje imas (name i koliko watti) počni od toga pa ćemo dalje vidjeti.

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

brijem da sam ispaničarila bzvz :Đ jer sam se odlučila za verziju 'sama svoja majstorica' otvorila sam kantu.mhm da.. i tolko o mom čišćenju, ne kužim kako mi se uspjelo toliko uhvatit jebateled...
počistih pokrenuh komp, i shvatim kak mi šteka ventilator, tj nemre se zavrtit jer se guši u sahari.. mislim da je to bio razlog zašto mi se u igrici gasio.. vjerojatno je došlo do pregrijavanja..
kako god očistih, radi, ne šteka, ne gasi se, samo sam se odlučila za novi kabel za napajanje!

svejedno hvala! :P woohoo

kradem tati kompjutere po uredu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

ljudi imam slican problem.. pa ako neko moze pomoc. gasi mi se samo kad igram igrice.. i to npr nakon 20 min u igrici.. pocnu mi se pojavljivat neke boje.. onak 5-6 boja po ekranu i zaledi se i moram ga   resetirat.. ocistio sam ga od prasine i to sve.. i imam 4 ventilatora.. i neznam sta bi to moglo bit , ako neko zna molio bi ga da mi kaze :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
provjeri temperature, najvjerovatnije ti je problem s grafičkom karticom.
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

pa nema 5 mj da sam ju kupio :S..a sigurno se pregrijjava al neznam zasto..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
ajd napiši koju grafičku i cpu imaš i kakve su temperature u opterećenju.
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

jel bi ti meni mogo u inbox poslat svoj fejs ili tako nesto.. posto ja sad moram ic.. a tak bi mi bilo lakse .. jel sam ja malo glup za ove stvari..!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

 

POMAGAJTE

ovako desava se sledece kad mi je u sobi 14 stepeni igram igrice sat dva i sve ok kad je 25 stepeni posle nekih desetak minuta komp se ugasi, da napomenem odmah,stavio sam naj kvalitetniju pastu na cpu i gpu takodje i nove ventilatore nekih 8 komada na svakom hardu po jedan posto ih imam 3,na kucistu imam isto 3 ventilatora od 20 centimetara,znaci kuciste mi se cuje kao boing 747 :)

radio sam sve moguce softverske testove i sve je ok testiro sam posebno grafiku posebno procesor i pokazuje da je sve uredu,radio sam kompletan test ram memorija i hdd to je trajalo nekih 2 dana i naravno sve ok,kad je u stanju mirovanja sve temperature su normalne gpu od 31-64 kad je opterecen i cpu od 12-60 stepeni,u napajanju sam promenio sve tranzistore i neke kondenzatore,napon u njemu je konstantan 12v i 5 tako pokazuje i u biosu,sad moguce da je i napajanje jer mi je sumnjivo cuje se neko zujanje kad samo njega ukljucim ali skroz tiho,i jos nesto desavalo se da kad se ugasi nece da se upali odmah moram da iscupam kabal iz struje pa onda opet vratim i upali se,al to se desilo 2-3 puta,obicno cim se ugasi kad pritisnem dugme odmah se i upali i radi naj normalnije ,(napajanje mi je fronter 500w)

ako neko ima iskustva sa slicnim problemom molio bih da mi napomene moguce kvarove unapred hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 1:09 (perases).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
perases kaže...

 

POMAGAJTE

ovako desava se sledece kad mi je u sobi 14 stepeni igram igrice sat dva i sve ok kad je 25 stepeni posle nekih desetak minuta komp se ugasi, da napomenem odmah,stavio sam naj kvalitetniju pastu na cpu i gpu takodje i nove ventilatore nekih 8 komada na svakom hardu po jedan posto ih imam 3,na kucistu imam isto 3 ventilatora od 20 centimetara,znaci kuciste mi se cuje kao boing 747 :)

radio sam sve moguce softverske testove i sve je ok testiro sam posebno grafiku posebno procesor i pokazuje da je sve uredu,radio sam kompletan test ram memorija i hdd to je trajalo nekih 2 dana i naravno sve ok,kad je u stanju mirovanja sve temperature su normalne gpu od 31-64 kad je opterecen i cpu od 12-60 stepeni,u napajanju sam promenio sve tranzistore i neke kondenzatore,napon u njemu je konstantan 12v i 5 tako pokazuje i u biosu,sad moguce da je i napajanje jer mi je sumnjivo cuje se neko zujanje kad samo njega ukljucim ali skroz tiho,i jos nesto desavalo se da kad se ugasi nece da se upali odmah moram da iscupam kabal iz struje pa onda opet vratim i upali se,al to se desilo 2-3 puta,obicno cim se ugasi kad pritisnem dugme odmah se i upali i radi naj normalnije ,(napajanje mi je fronter 500w)

ako neko ima iskustva sa slicnim problemom molio bih da mi napomene moguce kvarove unapred hvala

znači imaš 3 harda, 8 ventilatora, grafičku... sve to vuče struju, pretpostavljam da ti napajanje ne može to podnijeti. vrlo vjerojatno bi trebao nabaviti jače napajanje

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

mislis da je napajanje oslabilo,jer sa tim napajanjem je radilo extra bez greske,sve je to bilo vec povezano i ventilatori i hardovi tako je radio nekih 7 meseci i onda je poceo da se gasi (samo su paste nove)

13 godina
online
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
perases kaže...

- Prvo, dobro došao na forum. :)

- Drugo, za tolikim ventilatorima nemaš potrebe, dovoljno je stavit vent. ovisno gdje imaš mogućnost ugradnje,

  npr. jedan ili dva naprijed da uvlači zrak, jedan otraga da izvlači zrak, eventualno gore jedan ili dva da izvlače zrak van

  i to je to, stavljati ih na HDD nema potrebe.

- Popuni Moj PC (CPU, MBO, GPU itd. modeli) rubriku obavezno.

- Za početak, predložio bih da probaš negdje posudit neko kvalitetno napajanje, pa onda probaš s njime.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 12:28 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

ok hvala probacu sa napajanjem

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

pozdrav drugari e ovako resio sam problem sa gasenjem racunara nije bio problem u napajanju niti u grafickoj (gasio se dok igram igrice)

problem je bio u biosu

kako

bios je pobrljavio i prijavljivo laznu temperaturu procesora (povecanu) i ako je stavljena nova termalna pasta, ploca je reagovala na lazno pregrevanje i gasila racunar

problem sam resio tako sto sam flesovao bios (ubacio sam noviju verziju) i sve se vratilo na normalu  {#} {#}

hvala kolegi na savetu za napajanje vredelo je pokusati

i da napomenem ako se desavaju slicne stvari sa racunarom nemora da znaci da je uvek bios moze da bude i nesto drugo upitanju

pozzz

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 0:07 (perases).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

poz evo da se prikljucim temi imao sam iskustva sa slicnim problemom

ako kazes da se iskljuci monitor a racunar jos radi prvo bi trebalo da proveris graficku karticu i ventilatore na njoj (da se ne pregreva) ako nema ventilator pipni je prstom i vidi dali je hladnjak vruc bez da ukljucis neku igru ako jeste proveri kondenzatore dali su poceli da se naduvavaju pacemo videti dalje stacemo 

imo sam slucaj sa grafickom koja ima pasivno hladjene bez ventilatora i gde su kondenzatori bili naduveni i stalno je gasila monitor pa nrkad i racunar,promenio sam kondenzatore stavio ventilator i radila je posle bez problema dok nakraju nije crkala nazalost

9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Ljudi imam huge problem...ili nije huge {#} to cete vi prosudit. Uglavnom prije 3 dana sam kupio komponente za pc i u firmi su mi ga spojili naravno sve super (6400kn). E sada on je bio bez Windowsa. Ja sam kupio Windows 7 64 bitni ( sto inace niko ne kupuje, ja jesan jer san kreten) i na to spiskah 900kn al eto. Prijatelj mi se razumije u sve u vezi PC-a itd i on mi je instalirao windowse i sve radi medutim svako malo me izbaci iz interneta i pokaze se O NE PORUKA i onda moran refreshat, a mozilla se skroz srusi. Isto tako kompjuter mi se ponekad znau gasit sam od sebe i pojavi se plavi ekran i ova slika u prilozenom. Inace b-net paket koristim i imamo 2 kompjutera u kuci i isto tako wifi na mobitelu. Drugi komp radi i wifi na mobu radi znaci do mog kompa je. U cemu moze bit problem? Je li do instalacije windowsa ili? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Jeste li sigurni da ste instalirali sve driver-e? Pogledaj rješenje za plavi ekran smrti u ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Bruno555 kaže...

 

Zašto ponovno isto pitanje a ne odgovaraš na postavljeno?

 

ponavljam

 

FakeDeath kaže...
Bruno555 kaže...
Kupio sam Windows 7 64 bitni ORIGINAL sta niko ne uzima doduse i to je instalirano i na b netu sam 3d paket. Problem je sta me u pocetku prva 3 sata izbacivalo iz intereta. Sad je to prestalo i poceo se gasiti? Sam od sebe ugasi se i onda pritisnem enter i opet podize windowse? Zasto je li do kabela ili do cega? Jer sve je novo tako da ne znam koji je problem, je li normalno da updatea ovako u pocetku?

Ugasi se i trazi da pritisnem enter i onda ponovo pali windowse.

 

A što točno radiš kada se restarta? Ako računalo radi samo, ti ništa ne diraš... da li se onda gasi/restarta ili ne? Koliko prođe minuta/sati nakon jednog restarta do drugoga?

 

Update napravi kompletan, i onda vidi kako će se ponašati (start-control panel-windows update-update) i pusti da sve odradi. Windowse si instalirao na SSD?

 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 13:41 (FakeDeath).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Zato šta su mi izbrisali objavu bogati moran pitat ponovo...i radin nesto skroz bzvz il budem u chromeu ili mozilli il igram itd...izbacuje me iz raznih stvari i gasi se. U pocetku je to bilo svakih 30min pa sam u control panel ugasio auto shut down al i dalje izbacuje blue screen i takve stvari.

9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Proba update-at u Control panel i kaze ''Some updates were not installed'' ''failed 6 updates'' Code 800B100 ....... i kad udem u update history zadnja 2 dana svaki update je FAILED... i da instalirao sam windwose na SSD

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

nešto winsi tu zezaju, datum i vrijeme ti je točno?

 

imaš instaliran mcafee? ako da briši ga...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 15:56 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

I ja mislim da su winsi..kaze mi prija sa falšim windowsima nikad problema a sa ovin originalima da....nemam mcafee samo mi je avast skinia i sve radi u vezi njega...ne znan da li da trazim povrat novca u linksa ili sta, sto posto su windowsi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

nemres na windowse tražiti povrat novaca...

 

problem je jer je nešto krivo instalirano a ne do samih windowsa

 

Obriši sve, formatiraj cijeli disk, i snimi nanovo, prvo sve drivere, update i to a onda tek antivirus, i ne taj avast vec skini windows security essentials on je sasvim dosta i najbolji...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Moraš biti siguran da je u BIOS-u uključen AHCI. Napravi nanovo instalaciju Windowsa i instaliraj sve driver-e. Skini Winodws 7 SP1 X64 offline installer sa ovog linka i spremi ga na HDD. http://webtrickz.com/windows-7-service-pack-1-rtm-officially-released-for-public/

 

Zatim, pokreni instalaciju SP1 i nakon toga računar će se nekoliko puta sam restartati. Kad završi instalaciju pokreni Update iz Control Panel-a i pusti da sve završi automatski.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

zašto da to instalira kada def dolazi sa windowsima? :S ili ja nešto ne znam...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 17:38 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

A sta kad se ja ne razumin u te instalacije prija mi je instalira windows i vecina radi al gasenje i internet me jebe...majke ti bozje da san 6400 za komp i 900 windowse sad jos moran placat i 250 nekome za instalaciju...sta mi je ovo potriba

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Konstantno me izbacuje -.-

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Idi u Control Panel/Administarive Tools pa pregledaj Event Viewer. Na lijevoj strani prozora vidjećeš opciju Custome views/Administrative Events. Tu su ubilježene sve greške pa pretraži Google u vezi sa tim greškama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Ovo se pojavilo, ne vidim Google nigdje...ma mora da je do windowsa a sta cu kad se ne razumin, morat cu iskesirat jos 250 za popravat jebiga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

U prvoj poruci piše da izbacuje mozilla , a na ovoj predzadnjoj slici je google chrome .Znaći li to da izbacuje i u jednom i u drugom pregledniku ? Za google chrom ima nešto o poruci o, ne! na ovoj stranici:   "support.google.com/chrome/answer/95669?hl=hr"

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 20:30 (Wox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Da izbacuje me Chrome ( poruka o ne ) i mozilla se srusi skroz....i jednom do dvaput dnevno se pojavi blue screen gdje se cijeli komp gasi...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice