Kupnja zvucne?

poruka: 8
|
čitano: 1.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kupnja zvucne?

Ovako, imam M2N SLI-DELUXE maticnu ( http://uk.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=301&l4=0&model=1160&modelmenu=1 )

Sad me zanima dal mi se isplati kupovat zvucnu karticu,tj. dal cu primjetiti pomak u kvaliteti zvuka? Procitao sam na par mjesta da je zvuk dosta kvalitetno odradjen na toj maticni, jer je to high-end maticna pa sam u dilemi!!

Pomoc!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja zvucne?

kao prvo ta mbo nije nikakav high end a mislim da bi ti se isplatilo uzimam X-fi ili audigy

16 godina
offline
Kupnja zvucne?

dobro nije high-end, malo sam preuvelical al te delux verzije maticnih su nakrcate svim i svacim

zato sam mislil da je mozda zvuk odradjen bolje nego kod ostalih MBO.

Nisam nikad imal priliku slusat glazbu il igrat igrice prek zvucne ( j*** ga) tak da neznam kak to zvuci i dal bi uopce primjetil razliku

Dajte mi preporucite neku zvucnu do 200-250 kn!

 

PC RULES!!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 11:47 (mika2210).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupnja zvucne?

Kod gotovo svih on-board zvucnih (brand i noname pc) sam znao cuti zvuk misa u slusalicama, odosno nekakvu interferenciju koja bi uzrokovala tiho zujanje prilikom pomicanja misa. Vec zato se isplati :)


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja zvucne?
mika2210 kaže...

dobro nije high-end, malo sam preuvelical al te delux verzije maticnih su nakrcate svim i svacim

zato sam mislil da je mozda zvuk odradjen bolje nego kod ostalih MBO.

Nisam nikad imal priliku slusat glazbu il igrat igrice prek zvucne ( j*** ga) tak da neznam kak to zvuci i dal bi uopce primjetil razliku

Dajte mi preporucite neku zvucnu do 200-250 kn!

 

 
Evo ja ću ti preporučiti:  za tu lovu kupi nešto drugo.  Zvuk na toj ploči  je sasvim OK - taman u rangu neke zvučne kartice
za 200 Kuna. Creative X-Fi istina postoji u nekoj Xtreme Audio verziji (bulk) za oko 300 Kuna.... ali to mi izgleda kao
ultra-light verzija X-Fi serije.
Audigy SE ne izgleda kao povoljna kupnja. Driveri za Vistu će ti ponuditi isto što i ovaj zvuk sa ploče.
Ni X-Fi serija pod Vistom se nije proslavila drajverima za Vistu, ali ipak je situacija puno bolja.
Pod XP-om sve kartice imaju OK drajvere.

Eto, sad još pričekaj par suprotnih komentara i probaj odlučiti,
Pozdrav
16 godina
offline
Kupnja zvucne?

Vidim da suprotnih komentara nema pa sam odlucio slusat zadnji savjet, za sada nista ne kupujem!!

Ako s neba padne nekih 500-600 kn, onda cu razmislit!! Namigiva

 

Zasad hvala!

Moderator, molim LOCK!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja zvucne?
mika2210 kaže...

Vidim da suprotnih komentara nema pa sam odlucio slusat zadnji savjet, za sada nista ne kupujem!!

Ako s neba padne nekih 500-600 kn, onda cu razmislit!! Namigiva

 

Zasad hvala!

Moderator, molim LOCK!


Kupi  audigy-se  razlika  u  zvuku  je  velika  naspram  implementacije  na  matičnoj..

Prednosti:  Življi  bass,  bolja  kvaliteta  zvuka  (  pogotovo  u  igrama  ),  (mislim  da  smanjuje  opterečenje  za  proc  -nisam  100%  siguran-  to  je  kojih  2-5%  proca  [ovisi  naravno  o  modelu procesora] )

Nedostaci:  za  te  novce  ih  nema.. 
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=22242
Slatke  preporuke  (  moji  bivši  zvučnici  su  se  preporodili  [Logitech  x-530  ]  )  Cool

neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja zvucne?

Ovisi kakvog zvuka na kojoj matičnoj ploči.

ADI 1988B (sa gornje ploče) baš i nije za bacit, pogotovo jer ima i analogne i digitalne (SPDIF i optički) izlaze koje Audigy SE nema.

Obje opcije  podržavaju 7.1 zvuk.

Što se igara tiče taj ADI na matičnoj podržava (ima licenciran) EAX 2 - naravno uz pomoć CPU.

Audigy SE, s druge strane podržava EAX 3 (kasnije kroz drajvere i EAX 4) naravno isto uz pomoć CPU.

Dakle ne samo što smanjuje nego povećava opterećenje (ne opterečenje) procesora.

 

Postoji i Audigy 4 SE koja ima i Directsound i EAX hardverski podržane, ali to nije gore spomenuta.

 

Audigy SE ima nešto bolji SNR - 106 db prema ADI - 101 db.

 

Dakle zvuk koji dobivamo sa Audigy će biti nešto bolji, ali daleko je to od "velike razlike".

 

Treba malo više od 200 Kuna da bi se dobila "velika razlika".

Kolega je pravilno zaključio kako treba malo sačekati, a ja bih dodao neka padne još malo više od 600 Kn.

 

Pozdrav

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice