Kvar na matičnoj?

poruka: 8
|
čitano: 2.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kvar na matičnoj?

pozdrav, danas sam sastavio novu pc konfiguraciju, i pri paljenju kompa, počne pištanje i upozorenje da je greška u slot B za RAM. pitanje je dali je problem u matičnoj, da li da odem reklamirat, pošto je nova, ili se mora nešto podesiti u biosu ili nešto treće, RAM pločice su obje ispravne, isprobao sam na slotu A i nije bilo errorra. ploča je: Asrock H81M-HDS, pločice RAM: Crucial 8GB DDR3

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvar na matičnoj?

Ako si siguran da je do slota a ne do RAM-a goni na reklamaciju al isto prije ispitaj memoriju memtestom

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Kvar na matičnoj?

Imam problem sa matičnom socket 775

 

Naime, ploča je uredno radila i za vrijeme testiranja Occt-om jednostavno se računalo isključilo i od tada više ne pali.. Dok su vrtili testovi,temperatura procesora i ostalih komponenti je bila uredna,međutim nakon nekih 10-15 minuta testa pc se jednostavno ugasio..

 

Sve komponente su nakon toga skinute i testirane na drugoj ploči i sve radi normalno, ali ta ploča više ne daje nikakve znakove, zapravo kad stisnem power tipku djelić sekunde zavrti vent procesora i stane a pritom se čuje nešto u napajanju kao neki škljoc.

 

Kondezatori i sam izgled ploče su u redu,ne osjeti se nikakav miris da se nešto spalilo pa me čudi kako je moglo doći do toga da se ugasi bez nekog posebnog uzroka..

 

Dali je netko imao sličnih problema i šta mislite šta je mogao biti uzrok mojem problemu?

 

 

Model spomenute ploče je Asrock G31M-GS R2.0

Hope for the best,prepare for the worst
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvar na matičnoj?

Da li si i napajanje provjerio na drugoj ploči?

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na matičnoj?

Jesam,to isto napajanje radi u drugom računalu normalno, a ovu Asrockicu sam probao i sa drugim napajanjem, i kod njega daje iste simptome.

Oba napajanja su ispravna jedno od 500w, a drugo 550w.

Hope for the best,prepare for the worst
16 godina
neaktivan
offline
Kvar na matičnoj?

Onda još jedino što mi pada na pamet je da prvo staviš jedan keks memorije u 1 slot i restartaj računalo. Ako ne ide, probaj u drugi memorijski slot obaciti istu memoriju pa ponovno restartaj. Time kontroliraš memorijski kontroler.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Kvar na matičnoj?

Nisi me shvatio,kad stisnem gumb za paljenje računalo se uopće ne pokrene..Ništa se ne vrti,niti pišti samo djelić sekunde vent od procesora krene i stane.

 

Izgleda kao da joj nešto u naponu smeta,kao da ne dobije dovoljnu snagu da se pokrene..

 

Jel moguće da je neki kondezator ili zavojnica, i dali su u tom slučaju vidljiva oštećenja na njima?

 

 

 

Hope for the best,prepare for the worst
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na matičnoj?
lexx kaže...

Nisi me shvatio,kad stisnem gumb za paljenje računalo se uopće ne pokrene..Ništa se ne vrti,niti pišti samo djelić sekunde vent od procesora krene i stane.

 

Izgleda kao da joj nešto u naponu smeta,kao da ne dobije dovoljnu snagu da se pokrene..

 

Jel moguće da je neki kondezator ili zavojnica, i dali su u tom slučaju vidljiva oštećenja na njima?

 

 

 

 

Ja sam imao identičan roblem na mojoj staroj MSI ploči, odnio sam komp kog frenda koji ima servis i i on je preda mnom sve povadio i iz ploče promjenio chipset, eprom programatorom ubacio novi bios i od tad radi kanta....najbolje odnjeti nekom tko se kuzi u hardware i koji ima potreban alat...ako ne ide kupi novu ploču :P

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice