LAG na svakoj jačoj igrici

poruka: 19
|
čitano: 2.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici

Pozdrav,novi sam ovdje pa ne znam jesam na dobrom mjestu temu otvorio,ako nisam,ispricavam se!

 

Ovako,novi windowsi su prije par tjedana stavljeni na komp..koju god igricu malo jacu ocu igrat uzasno mi laga i steka,imam fifu 11 (igram samo online) laga mi uzasno,imo sam prije pes 13 i 14 isto je lagalo,sad imam 15 i opet laga {#} ugl,znam da se lag ne moze maknut,nego mene zanima sta da kupim od komponenti da mogu u miru igrat ko svi normalni ljudi,bez laga,stekanja i ostalog..ne razumijem se u te komponente pa ne znam sta moram promjenit..i da CS radi bez greske {#} stavio sam par slika da znate o cem se radi,nadam se da cete mi pomoc,pozdrav svimaaaaa {#} na C disku su mi windowsi,java,power iso,cc cleaner i jos par sitnih programcica,na D su fifa11,pes 15 i cs 1.6

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 1:02 (OnlyFoolsandHorses).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LAG na svakoj jačoj igrici

Slab procesor, slaba graficka sta ocekujes?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici

zakaj onda pise za procesor OK,a za graficku GOOD,ak je to slabo za igranje..kaj onda da kupim? neki prijedlog ? al da su cijene u normali

15 godina
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
Luka123 kaže...

Slab procesor, slaba graficka sta ocekujes?

Za te navedene igre mu je procesor solidan... eh, ukoliko zeli nove FPS/TPS igre onda ce mu svakako trebati jaci procesor.

 

Problem ti je graficka, premalo video memorije (samo 512MB, danas ti vise manja svaka nova igra zdere barem 700-1000 MB pa cak i na manjim detaljima) i na koncu svega, graficka je prespora tako da ti je to prioritet.... 4GB rama je okej. Koju god graficku kupis, doci ce s PCI-e utorom tako da ces ju lako moci prebaciti na novi PC nekada (ukoliko promjenis maticnu, procesor i rame). Imas dvije solucije:

 

1. Ukoliko igras samo navedene igre, dovoljno ti je samo da promijenis graficku karticu

2. Ukoliko zelis igrati "sve" nove igre (bez obzira na zanr), trebat ce ti novi PC (procesor i graficka, a procesor za sobom povlaci maticnu, a maticna rame... a sve to skupa trazi jace napajanje).

 

Dakle, prva ili druga solucija? Koliko si spreman izdvojiti novaca? Koje napajanje imas?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 1:34 (lovac82).
11 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici

U opcijama od pesa/fife stavi sve graficke opcije na minimum te smanji rezoluciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
lovac82 kaže...
Luka123 kaže...

Slab procesor, slaba graficka sta ocekujes?

Za te navedene igre mu je procesor solidan... eh, ukoliko zeli nove FPS/TPS igre onda ce mu svakako trebati jaci procesor.

 

Problem ti je graficka, premalo video memorije (samo 512MB, danas ti vise manja svaka nova igra zdere barem 700-1000 MB pa cak i na manjim detaljima) i na koncu svega, graficka je prespora tako da ti je to prioritet.... 4GB rama je okej. Koju god graficku kupis, doci ce s PCI-e utorom tako da ces ju lako moci prebaciti na novi PC nekada (ukoliko promjenis maticnu, procesor i rame). Imas dvije solucije:

 

1. Ukoliko igras samo navedene igre, dovoljno ti je samo da promijenis graficku karticu

2. Ukoliko zelis igrati "sve" nove igre (bez obzira na zanr), trebat ce ti novi PC (procesor i graficka, a procesor za sobom povlaci maticnu, a maticna rame... a sve to skupa trazi jace napajanje).

 

Dakle, prva ili druga solucija? Koliko si spreman izdvojiti novaca? Koje napajanje imas?

samo mi za pes i za fifu treba,ne igram nista drugo..di mogu vidjet za napanje? ne znam ni okvirno kolko se krecu cijene graficke al od 400-700 bi dao..

9 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici

Necu sad dajem zakljucke ali 99% sam uvjeren da imas neko no name napajanje kao sto misle i svi forumasi koji posmatraju ove temu, jedini slab adut ti je graficka taj E7300 i 4GB RAM-a su potpuno dovoljni da isprate neku solidniju karticu, sad sto se tice para ne znamo mi sta da ti preporucimo dok ne kazes tacan iznos koji mislis potrositi mozes ti kupiti grafu i za 400 i 700kn (logicno ova od 700 je jaca) evo moj prijedlog ti je R7 250 1GB http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=14017684kn u ADM-u. Ovo ti uopste nije zahtjevna kartica sto se tice potrosnje tako da bi sigurno mogla ici na to tvoje napajanje, kad bi nju stavio mogao bi i novije naslove zavrtiti na pristojnim detaljima ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 1:53 (SpyGi v3.0).
Moj PC  
2 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici
imam ram memoriju ddr3 1333 mhz 6 gb klokovana je na 1530 mhz da li trebam mjenjat voltazu uglavnom racunar radi vec 5 dana kako treba samo me to zanima
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici

inace komp je star oko 5 god, ne znam jel se isplati stavljat novu graficku {#} evo slike napajanja 

9 godina
odjavljen
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
OnlyFoolsandHorses kaže...

inace komp je star oko 5 god, ne znam jel se isplati stavljat novu graficku {#} evo slike napajanja 

Na tvom mjestu bi radije uložio u novo napajanje (LC od jeftinijih) oko 200-300kn i uzeo neku polovnu grafu po mogućnosti s garancijom sa preostalim buđetom. Imaš i za 150kn (uglavnom bez garancije) se prodaju grafe dovoljne za pokretati igrice koje igraš. 

I zanima me koliko ti je staro napajanje, ja sam svako MS napajanje (400w) morao mijenjati nakon 2 godine. Kao da imaju timer ugrađen u sebi da se pokvare nakon isteka garancije. {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
El Munjoko kaže...
OnlyFoolsandHorses kaže...

inace komp je star oko 5 god, ne znam jel se isplati stavljat novu graficku {#} evo slike napajanja 

Na tvom mjestu bi radije uložio u novo napajanje (LC od jeftinijih) oko 200-300kn i uzeo neku polovnu grafu po mogućnosti s garancijom sa preostalim buđetom. Imaš i za 150kn (uglavnom bez garancije) se prodaju grafe dovoljne za pokretati igrice koje igraš. 

I zanima me koliko ti je staro napajanje, ja sam svako MS napajanje (400w) morao mijenjati nakon 2 godine. Kao da imaju timer ugrađen u sebi da se pokvare nakon isteka garancije. {#}

nisam siguran,al mislim da je tvornicko napajanje znaci 5+ godina..

11 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici
  1. Tvoja grafa je 2009 bila osrednja grafa i s njom nema teorije igrati novije igre (pes 11,13,14,15) ... jednostavno je preslaba i ako zelis igrati kako treba trebas uzeti drugu grafu
  2. Procesor je takodjer prestar. I da uzmes novu grafu, procesor bi bio slaba karika. Mijenjanje procesora za sobom povlaci mijenjanje ploce, memorije i napajanja
  3. MS napajanje je smece. Vadi to sto prije van da ne ostanes bez racunala
*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
Bastardo kaže...
  1. Tvoja grafa je 2009 bila osrednja grafa i s njom nema teorije igrati novije igre (pes 11,13,14,15) ... jednostavno je preslaba i ako zelis igrati kako treba trebas uzeti drugu grafu
  2. Procesor je takodjer prestar. I da uzmes novu grafu, procesor bi bio slaba karika. Mijenjanje procesora za sobom povlaci mijenjanje ploce, memorije i napajanja
  3. MS napajanje je smece. Vadi to sto prije van da ne ostanes bez racunala

Cuj, ako misli igrati samo navedene igre neka promijeni graficku jer te sportske igre nsiu toliko zahtjevne tako da ce ih taj dualac vrtjeti bez nekih vecih problema.... no, ukoliko zeli igrati novije i zahtjevnije igre onda prakticki treba novo racunalo.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 19:45 (lovac82).
9 godina
odjavljen
offline
LAG na svakoj jačoj igrici
OnlyFoolsandHorses kaže...
nisam siguran,al mislim da je tvornicko napajanje znaci 5+ godina..

Svaka čast ako traje 5 godina, onda si jedan od rijetkih. {#}

Možeš probati zadržati napajanje pa dok radi, radi. Ali imaj spremno sa strane za novo napajanje za svaki slučaj. {#}

Evo npr. ovakva grafa: http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gainward-gt-620-2gb-150kn-oglas-13834828

koja će biti sasvim ok za tvoju konfu, samo sam dao primjer, ne kažem da je moraš uzeti. Ili neka ti netko preporuči nešto drugo, ova grafa zahtjeva minimalno 300w napajanje, pitanje je da li je tvoje dovoljno za nju i ostale komponente. 

S obzirom na komponente u kompu i namjenu bi ti preporučio grafu kao u linku ili neku sličnu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
El Munjoko kaže...
OnlyFoolsandHorses kaže...
nisam siguran,al mislim da je tvornicko napajanje znaci 5+ godina..

Svaka čast ako traje 5 godina, onda si jedan od rijetkih. {#}

Možeš probati zadržati napajanje pa dok radi, radi. Ali imaj spremno sa strane za novo napajanje za svaki slučaj. {#}

Evo npr. ovakva grafa: http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gainward-gt-620-2gb-150kn-oglas-13834828

koja će biti sasvim ok za tvoju konfu, samo sam dao primjer, ne kažem da je moraš uzeti. Ili neka ti netko preporuči nešto drugo, ova grafa zahtjeva minimalno 300w napajanje, pitanje je da li je tvoje dovoljno za nju i ostale komponente. 

S obzirom na komponente u kompu i namjenu bi ti preporučio grafu kao u linku ili neku sličnu.

mogu si mu jos goru preporucit.

9 godina
odjavljen
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
Luka123 kaže...
mogu si mu jos goru preporucit.

Samo sam naveo primjer, nisam rekao da mora nju uzimati. Nešto bolja grafa zahtjeva nešto bolje napajanje. Sve ovisi koliko gdin misli ulagati. 

Slobodno mu preporuči nešto drugo. {#}

10 godina
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
El Munjoko kaže...
OnlyFoolsandHorses kaže...
nisam siguran,al mislim da je tvornicko napajanje znaci 5+ godina..

Svaka čast ako traje 5 godina, onda si jedan od rijetkih. {#}

Možeš probati zadržati napajanje pa dok radi, radi. Ali imaj spremno sa strane za novo napajanje za svaki slučaj. {#}

Evo npr. ovakva grafa: http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gainward-gt-620-2gb-150kn-oglas-13834828

koja će biti sasvim ok za tvoju konfu, samo sam dao primjer, ne kažem da je moraš uzeti. Ili neka ti netko preporuči nešto drugo, ova grafa zahtjeva minimalno 300w napajanje, pitanje je da li je tvoje dovoljno za nju i ostale komponente. 

S obzirom na komponente u kompu i namjenu bi ti preporučio grafu kao u linku ili neku sličnu.

Pa i moje ms napajanje 550w traje evo 4 godine al vec se osjeti nekvaliteta tj malo malo dobijam bsod,ali sad planiram uzet cx430

11 godina
neaktivan
offline
LAG na svakoj jačoj igrici

Gospodo, MS napajanj je srot. Budite sretni sto vam je pojedincima uopce tako dugo izdrzalo. Mijenjajte to pod hitno jer mrtvo napajanje zna za sobom povuci i druge komponente...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LAG na svakoj jačoj igrici
Bastardo kaže...

Gospodo, MS napajanj je srot. Budite sretni sto vam je pojedincima uopce tako dugo izdrzalo. Mijenjajte to pod hitno jer mrtvo napajanje zna za sobom povuci i druge komponente...

Ma i da povuce svejedno sada planiram uzet novi komp,ali sad uskoro planiram na ovoj konfi uzet corsair cx 430 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice