Laptop pišti dok radi na bateriju?

poruka: 6
|
čitano: 4.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Laptop pišti dok radi na bateriju?

Dakle, svaki put kad odspojim kabal od napajanja laptop počne konstantno pištati negdje unutra u lijevoj polovici laptopa. Zvuk nije jak ali dok je tišina u sobi onda je za poloditi jer se tada relativno čuje. Čitao sam negdje na internetu da je to zbog pada napona u bateriji? i to bi mi bilo logično ako je baterija pri kraju ali meni pišti non-stop bez obzira dali je puna 100% ili je na 10%.  Bateriji drži malo više od 4h i stara je 8 mjeseci kao i laptop(ibm t60). Dali da nosim to u servis ako je pod garancijom?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pišti dok radi na bateriju?

Probja prvo reinstal drivera kod postavki zvuka preko device managera....a u svakom slučaju ako je još pod grancijom u servis.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Laptop pišti dok radi na bateriju?

nisu driveri u pitanju jer pištanje ne dolazi iz zvučnika, ali odnesti ću u servis pa šta bude

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop pišti dok radi na bateriju?
dco kaže...

nisu driveri u pitanju jer pištanje ne dolazi iz zvučnika, ali odnesti ću u servis pa šta bude

 Pazi samo da to ne završi u obliku softverskog problema pa da ti naplate uslugu servisa....
16 godina
neaktivan
offline
Laptop pišti dok radi na bateriju?

Probaj stavit novu bateriju možda je škart.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pišti dok radi na bateriju?

Imao sam IBM koji je isto to radio, al je moj bio oko 10 godina star, pa je sasvim prihvatljivo. Zujanje koje se javlja je od kondenzatora. Trebas naci koji je taj kondenzator i promjenit ga. Problem je elektronicki. Kad baterija radi, ona pod default daje slabije napajanje nego stek, pa pad napona dok je potrosnja otprilike ista uzrokuje opterecenje u napojnom modulu. Moguce je i da imas negde slabi kontant u Maxim power driver-om. Imao sam ovakav problem s Toshiba laptopom, koji je nakon par godine rada skroz crko. Servis je htjeo prodat mi novu maticnu, al se nije isplatilo. Tako da sam dosta citao po netu, naso kvar i sredio ga. Kinezi vec nemogu postic pa smanjuju kvalitetu. To je ocito u svim laptopima, bezrazlike koji je brand.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice