Laptop smrzavanje

poruka: 5
|
čitano: 1.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Laptop smrzavanje

Dobar dan ljudi! Problem iz naslova ponavlja se u nekakvim periodima od 6 mjeseci. Prilikom prvog rješavanja, utvrdili smo da je trebalo prelemiti grafičku. Situacija je mirovala neko vrijeme, ali ponovilo se opet. Prilikom ponovnog, jačeg zalemljivanja, valjda metodom"pečenja" problem je ponovno riješen. Nakon nekakvih pola godine, treći put isti problem. Ovaj put je novost ružičasti ekran, koji se jednom pojavio kao bonus. Smrzavanje se javlja neovisno o tome što radim, iako prilikom mirovanja do toga ne dolazi. Najbrže se smrzne kada pustim video s yt-a i otvorim 2-3 taba u pregledniku. Nekad se smrzne i kada radim u officeu. Tipkovnica također ne reagira. Situaciju je teško detektirati jer nekad mogu gledati video i 1 sat preko yta bez da ga iziritiram. Ovaj put serviser preporučuje početi od softwarea, dizanje windowsa, update i slično. Što mislite, o čemu je riječ? Grafička, memorija, hd ili samo višegodišnji windowsi bez ikakvih updateova? Laptop ima svojih 7 godina, driveri za grafičku uredno updateani, za ostalo nisam siguran. Hvala unaprijed na mogućim idejama.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop smrzavanje

Opet ti je isti slučaj,nema ti to smisla više reparirati s heatgunom,ili pod bga stanicu ili novi laptop ili druga matična/grafička(ako nije lemljena za mbo).

https://www.facebook.com/groups/BalkanTuF/ http://crnalistaposlodavacarh.simplesite.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Laptop smrzavanje

Moguća rješenja:

a) Promjeni servisera

b) Promjeni laptop

c) Promjeni oboje

d) Opet daj  svom serviseru nekoliko stotinjaka kuna

 
0 1 hvala 0
13 godina
online
Laptop smrzavanje

ja sam isto imao problem smrzavanja laptopa. jako dugo vremena, u random trenutcima itd. na full loadu se ne zblokira onda mi se zblokira dok gledam film i tako u krug.

pokušavao sam testirati sve. nikakav error nisam dobio.

ništa nije pomagalo.

jednom je toliko blokirao da nisam mogao normalno raditi.  tad sam odlucio sam otvoriti laptop i rastaviti ga cijelog.

kad sam spajao hdd nazad i rame onda sam ih malo bolje "pričvrstio" i od tada nemam problema. 

 

tako da provjeri to. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop smrzavanje

Hvala na savjetu, pokušat ću i to!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice