Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

poruka: 40
|
čitano: 84.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

znaci ja kad igram ili kad sam na laptpu bez igranja meni se ugasi ekran znaci ekran je crn a laptop radi normalno samo ekran je crn i nemogu nis stiskat a ni gledat a traje to dva sata i onda se ugasi

igor
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni
igipigi kaže...

znaci ja kad igram ili kad sam na laptpu bez igranja meni se ugasi ekran znaci ekran je crn a laptop radi normalno samo ekran je crn i nemogu nis stiskat a ni gledat a traje to dva sata i onda se ugasi

A inače ti radi,imaš slike na ekranu?Provjer kakve su ti temp grafe,i provjeri što i kako imaš imaš posloženo u odrednicama napajanja.

11 godina
neaktivan
offline
Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

Pozdrav,

 

da li je riješen problem s laptopom? Imam isi problem i interesira me najeftinije riješenje za problem, da li je ATI s ebaya http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sop=2&_sacat=0&_nkw=ATI+Mobility+Radeon+HD+3650&LH_PrefLoc=2&rt=nc&LH_ItemCondition=3 odgovarajuća zamjena bez obzira sta je DDR3?

 

Da li je netko to isprobao? Postoji li nekakvo povoljnije riješenje? Laptop bi se koristio samo za surfanje i poneki .doc/.docx file tako da je bitno da grafička radi a prerformanse nisu prioritet.

 

Da li je ATI Mobility Radeon HD 3470 Hybrid X2 256 MB kompatibilna s 5920?

Ili ATI Mobility Radeon HD 2600?

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 23:21 (Aleks1).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

Isti slučaj kod mene.. Prvi put mi se dogodilo prije 2.5 godine otprilike.. Bio je problem u grafičkoj kartici, nosio sam na servis u zel-cos. Oni popravili, naplatili 750kn za popravak grafičke i čišćenje. Od tada se to događa otprilike svakih 8-10 mjeseci. Sad mi je crkla po treći put.

 

Isto razmišljam što da napravim. Našao sam relativno jeftin popravak na netu u UK - http://www.mxm-repairs.com/laptop-repairs/laptop-graphics-card-repairs/vg-8es06-001-acer-aspire-8920g-8930g-graphic-card-repair-service-nvidia-9650m-gs-g84-725-a2.html

 

Izvadiš grafičku, pošalješ njima i oni ti poprave i vrate nazad..

 

Isto sam mislio kupiti novu jer me već ovo izluđuje! Ne planiram dati zel-cosu više ni kune!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni
dave_sheffield kaže...

Isti slučaj kod mene.. Prvi put mi se dogodilo prije 2.5 godine otprilike.. Bio je problem u grafičkoj kartici, nosio sam na servis u zel-cos. Oni popravili, naplatili 750kn za popravak grafičke i čišćenje. Od tada se to događa otprilike svakih 8-10 mjeseci. Sad mi je crkla po treći put.

 

Isto razmišljam što da napravim. Našao sam relativno jeftin popravak na netu u UK - http://www.mxm-repairs.com/laptop-repairs/laptop-graphics-card-repairs/vg-8es06-001-acer-aspire-8920g-8930g-graphic-card-repair-service-nvidia-9650m-gs-g84-725-a2.html

 

Izvadiš grafičku, pošalješ njima i oni ti poprave i vrate nazad..

 

Isto sam mislio kupiti novu jer me već ovo izluđuje! Ne planiram dati zel-cosu više ni kune!

 

Od*ebi te mutavce i lopove u ZEL-COS-u i kupi na Ebay-u novu grafičku. Više nećeš imati tih problema. Tako sam ja napravio i isplatilo se, a da ne pričam da se i danas lupam po glavi što sam platio 800kn i čekao popravak mjesec dana, da bi se ista greška javila za 4 mjeseca.

 

Pročitaj moje iskustvo s "majstorima" i "kvalitetnim" popravkom iz ZEL-COS-a:

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/laptop-sve-njemu-radi-ekran-crni/161616.aspx?page=0&jumpto=3128445&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 0:17 (cnys).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

Pozdrav! *** Čitam i prepoznajem svoj problem. Imam HP Pavilion zv6000 laptop. Dobila sam ga od prijateljice (iz SAD), već rabljenog. Nikako se nije kvario. Radio dugo, 4-5 godina, ali odjednom se zamračio ovih dana ekran. Kad idem u BIOS vidi se u pozadini prozorčić, istina, jedva se čita, ali mašina radi. Nosila sam u servis. Čovjek (završio faks u "Ruđera") je otvorio ekran, kaže - otišle neonke i drajver bi trebalo novi nabaviti... ili novi ekran. Ne mogu naći nigdje te neonke niti drajver, a za novi ekran jedan u ZGB. (servis) traži čak 500 kuna. Molim savjet, mišljenje nekoga od vas koji se u to razumijete. Hvala puno!

7 godina
offline
Re: Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

To ti nije neonka, nego ccfl lampa (ljudi brkaju ta dva pojma).

Ima ovaj lik na Njuškalu:

http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/ccfl-lampa-lcd-monitore-17-19-22-oglas-12269121

 

A inverter ne mora nužno biti da je pokvaren, ne znam kak je on testirao?

Ako i je pokvaren nađe se na njuškalu isto.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 12:14 (fer-de-lance).
7 godina
neaktivan
offline
Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

A zašto pretpostavljate da čim ekran ne radi da je problem u grafičkoj kartici. Po mom iskustvu problem je češće u osiguraču za pozadinsko osvjetljenje ili railu koji napaja monitor. Problem može biti i u nekom od DC-DC konvertoru. 

Nekad može biti problem i čip koji napaja procesor.

Lp

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop i sve na njemu radi, ali ekran je crni

Hvala ti! Taj tip u servisu (on je inače elektroničar) rekao je - neonke, pa sad ne znam. Možda jesu jer je laptop star (možda više od 10 godina, dobila sam ga kao polovnog na dar).

 

Javila sam se na onu email adresu koju si mi dao, pa ću vidjeti.

 

Do tada - topli pozdrav!

6 godina
neaktivan
offline
Televizor Sony molim vas odgovorite hitno je

Pokusao sam da laptop poveze  sa televizorom ali ekran od laptopa je bio polupan i ja sam pokusao da ga povezem sa hdmi kablom i nije htelo.I ond sam pokusao sa usb kablom i na ekranu od televizora je izaslo nesto da zadrzim dugme za pojacavanjem i onda se tv ugasi i nece da se se pokrene i samo pise Sony i nista vise.Molim vas pomozite.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice