Lenovo ideapad Y700 -Crni ekran

poruka: 8
|
čitano: 3.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Lenovo ideapad Y700

Pozdrav,

danas mi je na laptopu samo crni ekran. Star oko godinu dana. 

Spojili smo ga na tv, hdmi sve ispravno prikazuje, samo na ekranu od laptopa nema promjena. 

ima li ko koji savijet ili da ga saljem na servis?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

i evo update

posvjetlili smo lampom na ekran, vidi se zatamljeno sve, kao da nema svijetla a ima slike. 

do cega moze bit. svjetlina u postavkama nista ne mijenja

15 godina
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

- od prije par godina, lenovo serija ima bug (noviji bios fixa + driveri) gradacija nivoa svjetline.. kad se pipne ode na nulu (0-15, nova skala 0-255).. resetiranje +noviji bios i driver fixaju, tj pravilno postave svjetlinu. Problem je 'samo' što ništa ne vidiš dok to ne resetiraš..

- pod garancijom, možeš reklamirati i fixat će.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

godinu i 10 dana star. tocno. 

danas ga upalili i ovo nas docekalo, i sad ga posvjetlimo sa lampom i sve se vidi, cijeli destop, samo nema tog pozadinskog svijetla.

Pod garancijom je, samo smo mislili da ima neki brzi trik za vratit u normalno stanje!

Svakako hvala.

15 godina
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

-nisam isprobavao 'trikove' (fixati) .. jer je sve bilo novo-garancija i mijenjano za novo (s istim problemom a tad i njihov info o bugu-fixu, nakon čega problema više nema..). Tako da nisam probavao, ali sigurno se može neka od kombinacija/reset u biosu.. ili pokušaj, boot/install nekog OSa, možda linux-live kao mint.. i možda se tad popravi svjetlina. Nakon tog, updejtaj bios..

 

+ ako imaš dodatni monitor na kojem je slika ok.. (to je dokaz problema svjetline koju kontrolira bios, da je kvar bilo bi drugačije)... možeš ga iskoristiti za flashanje biosa+update drivera i problem bi trebao nestati, .. naravno, nakon tog pojačaš svjetlinu, tipkama (potraži Fn tipke) ili opcijama u driveru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

pokusam nesto ako ne na servis.

bitno je da nije neko fizicko ostecenje. 

jer kad ga spojim hdmi kabelom na tv sve normalno, a na ekranu fali samo svjetlo. 

hvala svakako. 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ideapad Y700

inverter crko

7 godina
neaktivan
offline
Lenovo ideapad 100-15iby nece se upaliti

Imam problem sa laptopom. Naime prije neki dan mi je iskocio update za Windows nakon sto se laptop restarto nisu mi vise radile određene tipke G,H,Q i FN a potom dan nakon vise mi se laptop nije htio ni upaliti mislim upalio se on,ali onako prikaze se ono Lenovo i nista vise.  

 

Kaj da radim?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice