Links reklamacije

poruka: 149
|
čitano: 33.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Links reklamacije

Dao sam na reklamaciju u linksa računalo koje su oni spajali (dakle ja sam složia konfu) i tamo je više od 14 dana.. I kažu mi oni da sutra nazovem za više informacija. I tako ja zovem sutra i oni opet - danas će vjerojatno bit gotovo i slično... Na testiranju je 4 dana. Jeste vi imali isto tako problema da čekate jako dugo ili je svugdi to normalno

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 12:56 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije
Zovni nekog od dečki malo na stranu i ponudi mu mito. Inače imaju zakonski rok od 45 dana i uvijek prvo "rješavaju" plaćene popravke uređaja koji nisu pod garancijom.
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije

super savjet... ponuditi lovu nekome da odradi ono za sto je placen tj. za sto si vec platio... bas super savjet...

 

odi tamo i ne mici se dok ti ne srede kantu... spomeni da ces biti slobodan sva svoja negativna iskustva objaviti na nekom mediju (web, tiskovine,...) ....ida ces biti slobodan sva svoja negativna iskustva (u vidu zavlacenja) prijaviti nadleznom tijelu... isto imaju i knjigu reklamacije pa se mozes upisati i u nju s pateticnim tekstom...

--- ako se oces svadjati samnom, onda si nadji nekg drugog
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 13:08 (suncek).
15 godina
offline
Links reklamacije

Haha Cool Ali ako je 3.04 počelo testiranje, pa to traje dan-dva uglavnom. Da su oni meni rekli da su naručili recimo novi hard ili nešto drugo ja bi reka dobro i čeka, ali oni još nemaju pojma. I svaki put mi se isti javi na telefon, ka da radi samo jedan tamo

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije
Caka je u tome da im zakon daje 45 dana da srede komp. Nema zakona, osim mita da ubrza njihov rad...
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

eh poštuju zakon kad im ide u korist.. A kad im nije u korist onda ga krše što je moguće više

http://gtabalkan.com
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Links reklamacije

Oni ti na servisu imaju dosta posla pa moraš računati da ti minimalno 2-4 dana čekaš na red za testiranje.Ako ti testiraju cijeli pc to ti traje nekih 4 dana

15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
The Man kaže...
Caka je u tome da im zakon daje 45 dana da srede komp. Nema zakona, osim mita da ubrza njihov rad...

U zakonu više ne stoji odredba o 45 dana, samo piše da treba biti poppravljeno u razumnom roku.

 

Ako na garanciji piše 45 dana, onda moraju ispoštovati taj rok.

 

ZAKON O OBVEZNIM ODNOSIMA

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 13:46 (klimama).
15 godina
offline
Links reklamacije

Dakle imam problema o otvaranju windowsa. Oni su mislim prije tri dana instalirali windowse i valjda su već mogli vidit do čega je. To je ipak servis, imaju dosta zamjenskih stvari i slično

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Ja sam jednom i docekao tih 45 dana. Konfa nije bila cijela kod njih kupljena a nisam bio siguran dal je proc ili maticna. Rekli su odma da je maticna al je iz nekog razloga trebalo dugo da je poprave.

Cim sam nazvao i rekao da je 45 dana proslo, dobio sam novu maticnu, nisam platio dijagnostiku, plus Logitech mx518 mis kao razliku u cijeni maticne kad je kupljena i ove nove.

Tak da iako im treba dugo, zakona se drze, a ja sam profitirao 350kn :P

www.dice3d.com - Online portfolio
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije
Samo nemoj biti bahat, bezobrazan i prijetit se. Ne bi vjerovao, ali od tog nema nikakve koristi. Lijepa riječ i kamena vrata otvara...
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

45 dana bez konfe.. Mršti se

 

Želja nam je da na realizaciju vašeg jamstvenog zahtjeva čekate što manje te da vam riješavanje opravdanih reklamacija oduzima što je moguće manje vrremena. Zakonski rok u kojem smo dužni riješiti vaš jamstveni zahtjev je 45 dana. U ovom trenutku većinu reklamacija riješavamo u roku 7-10radnih dana.

 

Kako da ne..

 

Ma pristojan sam, lijepo razgovaram i sve, ali zato se izderem na njih kad poklopim slušalicu :Cool 

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 13:48 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Links reklamacije

Kad te zovu da ga preuzmeš neka ga kratko istestiraju ispred tebe da vidiš je li sve ok.Usput da te pitam koji je problem sa kompom?

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

Poslali su mi poruku i Kažu da je gotovo testiranje i da je servis gotov i da moram platit servis 146 kn. Zašto moram sad platit

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 14:50 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Poslali su mi poruku i Kažu da je gotovo testiranje i da je servis gotov i da moram platit servis 146 kn. Zašto moram sad platit

 

Reci da si siromašan i da nemaš novaca. Ako ipak budu tražili da platiš onda nisu ništa drugo nego zli kapitalisti bez imalo socijalne osviještenosti! Fakat mi nije jasno zašto moraš platit, ako je pokvareni dio kupljen kod njih. Pitaj ih da ti objasne o čemu se radi.
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Poslali su mi poruku i Kažu da je gotovo testiranje i da je servis gotov i da moram platit servis 146 kn. Zašto moram sad platit

Odj*bi ih i reci da ces ih prijavit i rec to potrosackom kodu jer ti za komp pod garancijom naplacuju popravak.

Imao bih da sam krao... http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1114612
15 godina
offline
RE: Links reklamacije
The Man kaže...
joze kaže...

Poslali su mi poruku i Kažu da je gotovo testiranje i da je servis gotov i da moram platit servis 146 kn. Zašto moram sad platit

 

Reci da si siromašan i da nemaš novaca. Ako ipak budu tražili da platiš onda nisu ništa drugo nego zli kapitalisti bez imalo socijalne osviještenosti! Fakat mi nije jasno zašto moraš platit, ako je pokvareni dio kupljen kod njih. Pitaj ih da ti objasne o čemu se radi.

Lol da sam siromašan, pc košta 6.5000 kn :D Al pitao sam ih i rekli su da je to normalno i da se servis usluge naplaćuju

http://gtabalkan.com
15 godina
odjavljen
offline
Links reklamacije

links reklamacije su totalna katastrofa. Al ok nek se samo oni tako ponašaju, jedna mušterija manje, pa još jedna, pa još, pa....!

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Lol da sam siromašan, pc košta 6.5000 kn :D Al pitao sam ih i rekli su da je to normalno i da se servis usluge naplaćuju

Ako je u garantnom roku a PC je složen i kupljen kod njih, a ti nisi skidao naljepnicu sa kućišta, ne smiju ti naplatiti niti lipe. Naljepnica je jamstvo da konfa složena radi ok i da će oni srediti svaki kvar besplatno ako nije izazvan tvojom krivicom (dakle, naljepnica je gore i nitko nije prtljao po kompu).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Links reklamacije

Ako se ustanovi da je kvar ili softerski problem izavan radom samog korisnika ond ti to nespada pod reklamaciju i morš im platit 146 kn za testiranje.

Koji ti je toćan problem sa pc?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Poslali su mi poruku i Kažu da je gotovo testiranje i da je servis gotov i da moram platit servis 146 kn. Zašto moram sad platit

To zanči da su testiranjem ustanovili da je sa tvojom konfom sve uredu(Hardwerski).Ili pak da je sam korisnik kriv za nepravilan rad PC-a.A to zanči da moraš platit kao normalni pregled.

Ja sam prije tri tijedna dao svoju HD5870 na servis pod garancijom,a danas sam dobio poruku koja ide ovako:

 

Poštovani,servis vašeg uređaja je završen te ga možete podiči u radno vrijeme servisa.Ljep pozdrav.

Što najvijerovatnije znači da su mi prihvatili garanciju i zamijenili grafuSmijeh

 

Samo moram napomenuti da je ovo kroz dugo godina kupovanja u Linksu prva reklamacija i osobno nikad problema sa njima nisam imal.

mogu samo reči da su trgovci vrlo ljubazni i za razliku od dečki iz HG-spota i Vemila,razumiju se u ono što prodaju.Za cijene mislim da su korektne,iako bi mogle biti i niže.Dostupnost robe im je fenomenalna(posebice u Zagrebu),a i njihov katalog na Net-u je vrlo jednostavan,pregledan i 90% točan.

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 15:20 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

tako je i meni bilo kod adm-a, bio je 3 tjedna na reklamacije a u "rijesenju" sam dobio da su radili 4 sata na njemu...fakat bezobrazno od njh.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

Rekli su da je sve ok, samo da im je hard nešto čudan i ja ih pitam jesu popravili ili minjali. Oni kažu da nisu minjali da su vjerojatno popravili: Neznaju ni oni što su radili što ne. 

 

Dakle kvar je ovakav: hrpa virusa na windows 7 i odlučim se reinstalirat windowse. Ja ubacim install dvd formatiram cijeli hard. Instaliram i sve radi kako treba. Nakon restarta bi windows treba reć Windows Preparing for first use and configuration tako nešto nisam siguran, i problem je što meni toga nema nego se pojavi crni ekran koji stoji.

 

A što se tiče naljepnice; ja je jesam oštetio ali jako malo.. Pa možda i ne primjetu. Al da su primjetili već bi mi rekli za to. Možda oni na papiru nisu stavili da je riječ o reklamaciji

 

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 15:21 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Rekli su da je sve ok, samo da im je hard nešto čudan i ja ih pitam jesu popravili ili minjali. Oni kažu da nisu minjali da su vjerojatno popravili: Neznaju ni oni što su radili što ne. 

 

Dakle kvar je ovakav: hrpa virusa na windows 7 i odlučim se reinstalirat windowse. Ja ubacim install dvd formatiram cijeli hard. Instaliram i sve radi kako treba. Nakon restarta bi windows treba reć Windows Preparing for first use and configuration tako nešto nisam siguran, i problem je što meni toga nema nego se pojavi crni ekran koji stoji.

 

A što se tiče naljepnice; ja je jesam oštetio ali jako malo.. Pa možda i ne primjetu. Al da su primjetili već bi mi rekli za to. Možda oni na papiru nisu stavili da je riječ o reklamaciji

ee to oko naljepnice je zeznuta stvar, nadam se da nisu skuzili, jel jednom kad ju skines, ona ostavi trag na materijalu, poput tempere.

15 godina
offline
Links reklamacije

evo što su rekli

 

Izbrisana je particijska tablica sa hdd-a te su se na računalo instalirali WinXP 2 puta, Win7 Pro 64bit i Vista64 Ultimate. Računalo se testiralo sa 3DMark 2006 16 sati i Prime95 aplikacijom 18 sati. 
HDD je prošao dijagnostiku od proizvođača. 

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Links reklamacije

Skidanjem naljepnice se ne gubi garancija po komponentama.

Napravio sam to vec i nikada problema.

Vjerojatno je problem u tome sto je njima s originalnim windowsima sve proslo u redu, bez ikakvih problema.

 

joze kaže...

evo što su rekli

 

Izbrisana je particijska tablica sa hdd-a te su se na računalo instalirali WinXP 2 puta, Win7 Pro 64bit i Vista64 Ultimate. Računalo se testiralo sa 3DMark 2006 16 sati i Prime95 aplikacijom 18 sati. 
HDD je prošao dijagnostiku od proizvođača. 

 

Pa onda ti je sve receno... Dakle, dao si na reklamaciju ispravnu stvar... I za to moras platiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 15:24 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

Znaći s ovime nema naznake kvara?

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Rekli su da je sve ok, samo da im je hard nešto čudan i ja ih pitam jesu popravili ili minjali. Oni kažu da nisu minjali da su vjerojatno popravili: Neznaju ni oni što su radili što ne. 

 

Dakle kvar je ovakav: hrpa virusa na windows 7 i odlučim se reinstalirat windowse. Ja ubacim install dvd formatiram cijeli hard. Instaliram i sve radi kako treba. Nakon restarta bi windows treba reć Windows Preparing for first use and configuration tako nešto nisam siguran, i problem je što meni toga nema nego se pojavi crni ekran koji stoji.

 

A što se tiče naljepnice; ja je jesam oštetio ali jako malo.. Pa možda i ne primjetu. Al da su primjetili već bi mi rekli za to. Možda oni na papiru nisu stavili da je riječ o reklamaciji

 

Dakle ovo ne spada u uvjete garancije,jer je blago rečeno tvoja greška.Virusi nisu krivica trgovca koji ti je prodao PC,a pogotovo nisi smio na svoju ruku radit frišku instalaciju Windowsa(što uvijetuje formatiranjem HD-a).Znači do kvara je došlo tvojom krivicom.

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Znaći s ovime nema naznake kvara?

 

Nema kvara... Virusi su vjerojatno pogodovali tome, a za to se placa.

15 godina
offline
Links reklamacije

Al nisu rekli da sam da ispravno računalo.. samo su objasnili šta su radili. Oni su naplatili servis a ne davanje ispravnog kompjutera

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice