M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

poruka: 11
|
čitano: 3.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

Pozdrav svima!

Naime, danas sam za poklon dobio Samsung 970 EVO, no problem je što moja matična nema taj M.2 socket.

Sada mene zanima ima li nekakvo potencijalno rješenje za ovo ili ću morati tražiti povrat novca.

Matična ploča u pitanju je ASRock H110M-DGS ( https://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-DGS/ )

Hvala unaprijed.

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 22:34 (Peter Griffin).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

Nema rjesenja treba imati m2 utor. To na budget maticnoj neces naci.

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

Može onda prijedlog za neki SSD koji mogu koristiti, a da je u tome cjenovnome rangu?

 

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
16 godina
offline
M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

Teoretski, postoje PCI-E na M.2 adapteri i s time bi ti SSD mogao raditi. Ako to nije opcija ili ako ne bi radilo, rješenje ti je klasičan 2.5" SATA SSD.

Twitter: @191x7
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

Pa najbolje onda zamijeniti za obican ssd. 

 
2 0 hvala 1
11 godina
online
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom
Radit će s pcie adapterom, asrock navodi kako pcie podržava nvme kao boot disk. Samo što onda nema mjesta za grafičku karticu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom
picajzla0707 kaže...
Radit će s pcie adapterom, asrock navodi kako pcie podržava nvme kao boot disk. Samo što onda nema mjesta za grafičku karticu.

 -da, postoje adapteri (pciex kontroler).. ali kao svaki kontroler, da bi radilo.. mora imati podršku u BIOSu a to imaju novije mbo-bios .. pa nema npr opciju boota ako nije nativni kontroler, tad može biti samo kao storage disk.

 

umjesto kontrolera/adaptera (blasfemija je to nazvati adapter..) logičnije je uložiti u noviju mbo, 400-500kn naviše već imaju m2.. + ostalo ka chipset, usb3c.. itd. .. ili zamjena za ssd

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
online
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom
Ako se u manualu matične navodi za pcie da podržava nvme kao boot disk, onda valjda i je podržano u biosu. Ako može nabaviti pcie adapter (ili kako ćeš ga već nazvat) za sitnu lovu i ne koristi zasebnu grafu, ne vidim zašto bi morao mijenjati cijelu matičnu.
16 godina
offline
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom
picajzla0707 kaže...
Ako se u manualu matične navodi za pcie da podržava nvme kao boot disk, onda valjda i je podržano u biosu. Ako može nabaviti pcie adapter (ili kako ćeš ga već nazvat) za sitnu lovu i ne koristi zasebnu grafu, ne vidim zašto bi morao mijenjati cijelu matičnu.

 Matična mu ima samo jedan PCI-E u koji stane M.2 na PCI-E adapter, a to je PCI-E 16x slot za grafičku.

Twitter: @191x7
11 godina
online
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom
191x7 kaže...
picajzla0707 kaže...
Ako se u manualu matične navodi za pcie da podržava nvme kao boot disk, onda valjda i je podržano u biosu. Ako može nabaviti pcie adapter (ili kako ćeš ga već nazvat) za sitnu lovu i ne koristi zasebnu grafu, ne vidim zašto bi morao mijenjati cijelu matičnu.

 Matična mu ima samo jedan PCI-E u koji stane M.2 na PCI-E adapter, a to je PCI-E 16x slot za grafičku.

 tako je, dvaput sam napomenuo da u tom slučaju nemere koristiti zasebnu grafu

no, obzirom da se radi o minijaturnoj ploči lako je moguće da zasebnu grafu i ne koristi

adapter se nađe za par dolara na ebayu i zašto ne bi koristio vrhunski ssd ako može, nego izmišljao bijesne gliste sa zamjenama ili kupovanjem nove matične

15 godina
offline
Re: M.2 SSD sa nekompatibilnom matičnom

-bijesne gliste? :))

.. ja samo predlažem, napominjem.. ne ispravljam tvoj prijedlog tak da se ne trebaš osjećati 'ugroženo'. Predložiš i to je to.. ostalo su gliste.

+ uz to napomena, nisu svi kontroleri bootabilni, ne nude ni biosi tu opciju, proveriti prije kupnje jer može biti beskorisno. To nema veze s tvojim prijdlogom tak da nhf ili nema bijesnih glisti osim ako si nešto bijesan :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice