Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

poruka: 14
|
čitano: 2.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

Pozdrav, novi sam ovdje pa ako sam nesto z...... ispravite me. Ovakva je stvar imam plocu s naslova i krepala je kako majstor kaze. Znaci simptomi su  takvi da se komp upali i samo plava stranica na kojoj pise oznaka maticne i to je to nema dalje. Sad mene zanima dali se to moze popraviti jer nove nema a i skupa je ko dragi kamen. Ili nekakva druga koja bi mogla isto ici na komp da ovu zamjeni. Hvala puno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

Za početak ispuni rubriku MOJ-PC, olakšat ćeš sebi i ostalima kad navedeš ostale komponente CPU/RAM/VGA itd. Pošto je u pitanju (novija) 775 ploča sa DDR3 ramovima i G41 chipset

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 15:18 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
joooka kaže...

Pozdrav, novi sam ovdje pa ako sam nesto z...... ispravite me. Ovakva je stvar imam plocu s naslova i krepala je kako majstor kaze. Znaci simptomi su  takvi da se komp upali i samo plava stranica na kojoj pise oznaka maticne i to je to nema dalje. Sad mene zanima dali se to moze popraviti jer nove nema a i skupa je ko dragi kamen. Ili nekakva druga koja bi mogla isto ici na komp da ovu zamjeni. Hvala puno

Probaj CLR CMOS i sve otspojiti, pa ponovno spojiti. Zna pomoći. Svakako napiši sve komponente.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
Flying Dutchman kaže...

Za početak ispuni rubriku MOJ-PC, olakšat ćeš sebi i ostalima kad navedeš ostale komponente CPU/RAM/VGA itd. Pošto je u pitanju (novija) 775 ploča sa DDR3 ramovima i G41 chipset

 Problem taj sto je komp kod majstora i ostalo ništa neznam. Sutra cu otici po njega

7 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
softwaremaniac kaže...
joooka kaže...

Pozdrav, novi sam ovdje pa ako sam nesto z...... ispravite me. Ovakva je stvar imam plocu s naslova i krepala je kako majstor kaze. Znaci simptomi su  takvi da se komp upali i samo plava stranica na kojoj pise oznaka maticne i to je to nema dalje. Sad mene zanima dali se to moze popraviti jer nove nema a i skupa je ko dragi kamen. Ili nekakva druga koja bi mogla isto ici na komp da ovu zamjeni. Hvala puno

Probaj CLR CMOS i sve otspojiti, pa ponovno spojiti. Zna pomoći. Svakako napiši sve komponente.

 joj a sta je to

14 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
joooka kaže...

 Problem taj sto je komp kod majstora i ostalo ništa neznam. Sutra cu otici po njega

 Za početak napravi ovo što ti je kolega gore napisao za CLR_CMOS, i prouči manual ako ga imaš prije nego se upustiš u to. Manual za svaki slučaj

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
7 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

Evo racuna i na njemu bi trebala biti konfiguracija komp. Jel još treba nesto

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 16:01 (joooka).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

Nakon što provjeriš je li matična stvarno mrtva (kako kaže majstor) ovako na brzinu u ADM  ili njuškalo imaš 775 ploča DDR3 G41 chispet

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
Flying Dutchman kaže...

Nakon što provjeriš je li matična stvarno mrtva (kako kaže majstor) ovako na brzinu u ADM  ili njuškalo imaš 775 ploča DDR3 G41 chispet

 Na ADM ima nekakve 3 sve preko 500 kn a na njuskalo ništa, jel se nekako drukcije piše jer ja sam kopirao ovo zadnje i upisao na njuskalo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
joooka kaže...

 Na ADM ima nekakve 3 sve preko 500 kn a na njuskalo ništa, jel se nekako drukcije piše jer ja sam kopirao ovo zadnje i upisao na njuskalo

 Ne trebaš ništa kopirati i upisivati direktan ti je link u postu iznad na njuškalo pod pojmom 775 matična ddr3

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 16:55 (Flying Dutchman).
11 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2

Ako znaš nekog elektroničara ili studenta elektronike sa FESB-a , da ti provjeri kapacitatore i kondezatore na matičnoj , vjerovatno je neki od njih nabubrio tj.pregorio ..... A to bi ti i tzv.majstor trebao predložiti 

brix mo
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
brixmo kaže...

Ako znaš nekog elektroničara ili studenta elektronike sa FESB-a , da ti provjeri kapacitatore i kondezatore na matičnoj , vjerovatno je neki od njih nabubrio tj.pregorio ..... A to bi ti i tzv.majstor trebao predložiti 

 ma sve su to majstori samo daj novo i ugradi i to je to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
joooka kaže...

Pozdrav, novi sam ovdje pa ako sam nesto z...... ispravite me. Ovakva je stvar imam plocu s naslova i krepala je kako majstor kaze. Znaci simptomi su  takvi da se komp upali i samo plava stranica na kojoj pise oznaka maticne i to je to nema dalje. Sad mene zanima dali se to moze popraviti jer nove nema a i skupa je ko dragi kamen. Ili nekakva druga koja bi mogla isto ici na komp da ovu zamjeni. Hvala puno

 Imao sam isti problem na Asusovoj ploči ( S1156 ) . Problem je kod mene bio u neispravnoj RAM pločici i 1 utoru za RAM .

7 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca Asus P5G41T-M LX2
mstaglicic kaže...
joooka kaže...

 

 Imao sam isti problem na Asusovoj ploči ( S1156 ) . Problem je kod mene bio u neispravnoj RAM pločici i 1 utoru za RAM .

 probali zamjeniti ram ista stvar, probali i bez rama isto

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice