Memorija, disk ili maticna?

poruka: 27
|
čitano: 5.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?
pitanje

Ovako.. prije nekih 2-3 miseca sam kupila novi kompjuter iskreno ne znam bas o kompjuterima puno koristim ga uglavnom za internet i za manje neke programe.. radija je odlicno do prije nekih 2 dana kada san ga ostavila ualjenog preko noci i ujutro sam ga u brzini ugasila na prekidac 0-1 a ne normalno, popodne dodjem doma i nece da mi podigne windows šta mi se prije nije događalo i ajde iz nekog 4-5 pokušaja ih digne al sve radi sporo i nece da mi otvori wireles conection za nekih 5 min se restartira, i tako stalno prijatelj mi da windowse kaže vjerovatno ti je do windowsa formatiraj disk i snimi windowse to ti nije problem izgubim cilu vecer formatiram disk i idem snimiti windows i nece, podilila sam disk u dvi particije jednu manju od 30 gb za windowse i ostatak za ostalo, jednostavno krene punit te windowse i opet se restartira kao i prije.. da li je moguće da imam neku grešku u memoriji? cak sam provjerila hard disk i ne pokazuje nikakve greške na njemu(p.s. zbilja sam se izludila veceras cak sam nesto i naucila o kompjuterima ali san još tupina za njih .)) čitala sam da se ljudima resetiraju kompjuteri zbog temperature ili zbog napajanja ali ne virujen da moze biti zbog toga jer je cist kao suza a s napajanjem je dosad bilo sve ok a nista novo nisam dodavala na njega.. e da jedino šta sam prije zamijetila kao problem je bilo to šta mi nekad nije radila naredba ctrl+alt+del sta mi se nikada prije nije dogadjalo kod starijih kompjutera i kada sam prckala po biousu blokira mi je bios dva puta.. negdi sam procitala da to nije bas dobro ako ti bios zablokira.. zbog toga pretpostavljam da bi mogla bit maticna ali se zbilja nadam da je ram :) ja se ispricavam zbog posta nebuloznog ako netko nesto shvaca molim bar neku ideju nisam bas pri parama da placam i majstora uz to sta vjerovatno moram prominit neku komponentu :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

...ne znam kak' ti je moglo pasti na pamet gasit komp. putem prekidača? Ako možeš otvoriti komp.

napravi Clear BIOS i probaj detektirati hard disc u BIOS-u...

najveći neprijatelj slobode je zadovoljan rob
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?

probaj pocet od biosa... nadi opciju load default settings ili slicnu i sacuvaj promjene.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

Znam Jura glupost to smo u školi ucili ma brzina i glupost nista drugo.. clear bios? to izvadim onu bateriju sa maticne?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

to sam pokusala pa mi je blokira dva puta. baš sam to stisnula load default settings i zablokira

15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
mlaznica kaže...

Znam Jura glupost to smo u školi ucili ma brzina i glupost nista drugo.. clear bios? to izvadim onu bateriju sa maticne?

 ...to se radi premještanjem jumpera, sa prvog i drugog pina na drugi i treći ili obratno,
pa nakon desetak sek. vračanjem...
najveći neprijatelj slobode je zadovoljan rob
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 0:15 (Jurra).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

hvala jura pokušat cu.. kiss

15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?

u školi ste učili da gasite komp sa 1/0 prekidačem?

issse.... svega u ovoj hrvatskoj :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

ajde malo citaj i razmisli ne trazi razlog da se rugas bzvz.. kazem u skoli smo ucili da se to ne radi i da je glupost i brzina kriva sta sam to napravila.. vidiš jura isto misli da je to glupo al mi pomaze a ti se rugaj.. svega u ovoj hrvatskoj

15 godina
offline
Memorija, disk ili maticna?

a koliko imaš pločica rama, ako imaš više, probaj izvadit i stavljaj po jednu pa vidi možda je do njih...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?

ne bi se rugao da znaš pametnije koristiti interpunkcijske znakove. ovako izgleda da ste u školi učili upravo tu grešku koju si ti napravila.

15 godina
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?

Probaj testirat RAM s ovime

 

Iako, moram priznat, da si stvarno peh imala ako ti je takvo "brute force" gašenje zahebalo neku komponentu.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar
Makić kaže...

a koliko imaš pločica rama, ako imaš više, probaj izvadit i stavljaj po jednu pa vidi možda je do njih...

 jednu plocicu 1G :).. resetirala sam bios preko jumpera sada cu probat da vidimo jel šta pomoglo
15 godina
offline
Memorija, disk ili maticna?

jbte  ja san svoga isto sinoć tako ugasia i to ne samo jedanput bar

100-njak i nikad ništa, kakav gazda takavi komp (lud), probaj test pa javi

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Memorija, disk ili maticna?

A mislim da je najvjerojatnije, napajanje, al opet nemora znacit, jer je ipak izgasila iz napajanja, pa se nesto poremetilo, mogla si barem reset pa onda napajanje.
xD, heh sad ces još nesto nauciti od kompovima, dok nepopravis to!

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
markoal kaže...

A mislim da je najvjerojatnije, napajanje, al opet nemora znacit, jer je ipak izgasila iz napajanja, pa se nesto poremetilo, mogla si barem reset pa onda napajanje.
xD, heh sad ces još nesto nauciti od kompovima, dok nepopravis to!

 Kad nemaš što pametnog za napisat, bolje nemoj ništa...
Every hole is a goal!
15 godina
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?
Bukva kaže...
markoal kaže...

A mislim da je najvjerojatnije, napajanje, al opet nemora znacit, jer je ipak izgasila iz napajanja, pa se nesto poremetilo, mogla si barem reset pa onda napajanje.
xD, heh sad ces još nesto nauciti od kompovima, dok nepopravis to!

 Kad nemaš što pametnog za napisat, bolje nemoj ništa...
 Ne spammaj, fu*k sad mozda dobijem žuti, ovako, ja sam samo reka da je mozda do napajanja, a oni su gore naveli ostalo, ali prvo nek provjeri BIOSE, pa test RAM, pa TEST HARD DISKA, ako ne pomaze, nek vidi temperature određenih djelova na kompu, ako je svemu velika temperatura onda je valjda do napajanja, ako je npr. procesoru onda je to razlog.

Eto da nebude ovaj post uzaludan, ti meni govoris da nepisem nista ako neman sto za pametno rec a ti to pises, nemoj pametovat previse!
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 0:59 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

...i ne zaboravi u BIOS-u ponovo složit First boot CD/DVD, ako ideš na novu instalaciju Windowsa,

   prije toga svakako probaj detektirat Hard Disc...

najveći neprijatelj slobode je zadovoljan rob
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

pokrenila, stavila da boot bude cd, krenilo instalirat windows, došlo daleko dalje nego u prijašnjim pokušajima i odjednom sugavi plavi ekran, za poludit. Jura preskocila sam taj korak ben mu miša to sam trebala napravit , kad je pokrenija instalaciju windowsa provjerava je disk nije objavija nikakav problem vec san prije napravila particije i nista nije zezalo, dok je snima windows javija mi je da ne moze kopirat neki file kliknila sam da nastavi bez njega samo da vidim dokle ce doc negdi oko 70 % se pojavija plavi ekran.. tek sad pojma nemam šta bi moglo bit uz svu vašu pomoc :(. zbilja ne znam mozda da sutra posudim okolo kakve memorije i diskove pa isprobat sa drugim ic po principu eliminacije jer ne znam kako testirat memoriju i disk kad neman windows ovo mi prvi put da prckam po biosu? na ovom starom kompu iman neku drukciju memoriju ne odgovara tako da cu probat posudit u nekoga a i disk je onaj stari isto ne odgovaraju ulazi. Preumorna sam proban sutra nešto ljudi fala van puno na idejama i tebi pingvin :) jesan malo ono krivo napisala u vezi škole a štaš.. p.s. opet mislin da nije napajanje, plavi ekran plus gledala san temperature izgledaju mi normalne nista previsoko.. Ljudi laku vam noč i hvala puno svima javim se sutra da javim sta sam novo naucila :) ili sta sam opet zeznila :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

...sorry probaj sutra sa drugim Windowsima, najvjerojatnije je greška u install CD-u jer

"javija mi je da ne moze kopirat neki file kliknila sam da nastavi..."

 Ali s obzirom da veliš da ti je sve radilo sporo mogao bi biti Hard disk, nekad je dovoljno

 samo jednom ugasiti čupanjem kabla ili prekidačem 0-1 da se ošteti HD...

najveći neprijatelj slobode je zadovoljan rob
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 11:30 (Jurra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Memorija, disk ili maticna?

znači izbacilo bosd, vjeroatno piše da ti fali neki file ili da je neko sr.anje u vezi hardweara,

probaj ponovo, meni se to isto znalo događat i onda bi nakon nekoliko puta pokušavanja da istalira

windows uvatilo...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

Kak ti je Jurra napisal greška ti je najvjerojatnije u instalacijskom CD-u.Uz to ako je CD isprvni provjeri da li nije geška u samom optičkom uređaju,da li su svi kabli dobro učvrščeni u komponentama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Memorija, disk ili maticna?

Kad ti se kod instalacije win javlja da nemože snimiti neki file onda ti je uglavnom memorija u pitanju.Barem je kod mene tako bilo i to u više slućajeva. napravi ono što ti je bukva napisao. koristi memtest,ili moja preporuka je GoldMemory. Sretno!

15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

Probaj prebacit RAM u drugi utor.. Mislim da bi ti to moglo pomoc.. Imao sam iskustva s tim.. jer mi nije htio bootat.. pa svakako probaj to... Javi rezultat..

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

čim se neka ženska (upitno) pojavi na forumu svi se polome da joj pomognu. Smijeh

"Autor ", u postu nenamjerno iznešenih, neistinitih tvrdnji sa svrhom zavaravanja trećih osoba, u potpunosti se odriče svake odgovornosti za navedene tvrdnje.Kome nije pravo, može se žaliti na www.up
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?
autorov komentar

stvar riješena hvala puno na pomoči svima. Do rama je.. nije ništa išlo pa sam pokušala prebacit u drugi utor memoriju  to je i pomoglo, snimila sam windows ali onda je nasta problem kada sam išla skidati drivere sa neta, konstatno mi nije tilo sve skinit, tj kad bi isla instalirat javljalo bi mi da neki fileovi fale, skinila sa drugog kompa stavila na usb i presnimila i onda radilo odlicno, posudila ram  i probala isto to i skidalo bez greške sve šta je prije štekalo sa drugom karticom (i to u utoru di prijasnja kartica uopce nije tila radit).. sad ja ka totalni laik kontam da su se podaci jednostavnpo gubili  u toj kartici sugavoj jer evo sad koristim tu drugu karticu koju sam posudila i sve je super, nikakvih problema,  sutra idem kupit novu karticu i to bi definitivno trebalo biti to.. jos jednom hvala svima na pomoči.. izgleda da sam prošla najbolje šta sam mogla Belji se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija, disk ili maticna?

Hehe.. ma bitno da smo bili od koristi.. :D :P Uzivaj i pazi kako ces dalje postupat sa racunalom... Njeznosti malo :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice