Mijenja se sat.

poruka: 12
|
čitano: 4.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Mijenja se sat.

Pozdrav svima... može li mi neko reć zašto mi se sat na pc-u sam mijenja svakih tjedan dana?

toniklismanic
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mijenja se sat.

Možda je do baterijice na matičnoj. Probaj je zamijeniti, barem to nije skupo.

cmos battery cmos battery
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 18:11 (s0me0ne).
14 godina
offline
Mijenja se sat.

Prvo provjeri vrijeme podešeno u BIOS-u. Ako BIOS bude u redu, provjeri koja vremenska zona ti je podešena u računalu. Desni klik miša na sat u donjem desnom uglu desktopa i otvoriće ti se prozor kao na slici. Podesi vremensku zonu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Mijenja se sat.

Bila je kriva zona namještena....Tnx.

toniklismanic
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mijenja se sat.
Toni RAZOR kaže...

Bila je kriva zona namještena....Tnx.

 -nevažno, dali je kriva zona (bilo bi pogrešno vrijeme, nebi se mijenjalo svaki tjedan). ... nego si mijenjao postavke ili u slučaju multiboota dva OSa s različitim postavkama zone.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 17:27 (ihush).
12 godina
offline
Re: Mijenja se sat.
s0me0ne kaže...

Možda je do baterijice na matičnoj. Probaj je zamijeniti, barem to nije skupo.

Koliko kosta baterijica meni je riknula?

15 godina
neaktivan
offline
Mijenja se sat.

Nije skupa, nekih 10-20 kuna

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mijenja se sat.
ihush kaže...
Toni RAZOR kaže...

Bila je kriva zona namještena....Tnx.

 -nevažno, dali je kriva zona (bilo bi pogrešno vrijeme, nebi se mijenjalo svaki tjedan). ... nego si mijenjao postavke ili u slučaju multiboota dva OSa s različitim postavkama zone.

Naprotiv, veoma je važno jer ukoliko je krivo podešena vremenska zona a ručno postavljeno lokalno vrijeme vrijeme se mijenja na vremensku zonu svaki put kad Windows automatski ažurira sat.

15 godina
offline
Re: Mijenja se sat.
phoenix2003 kaže...
ihush kaže...
Toni RAZOR kaže...

Bila je kriva zona namještena....Tnx.

 -nevažno, dali je kriva zona (bilo bi pogrešno vrijeme, nebi se mijenjalo svaki tjedan). ... nego si mijenjao postavke ili u slučaju multiboota dva OSa s različitim postavkama zone.

Naprotiv, veoma je važno jer ukoliko je krivo podešena vremenska zona a ručno postavljeno lokalno vrijeme vrijeme se mijenja na vremensku zonu svaki put kad Windows automatski ažurira sat.

-(naprotiv {#}), kaže, mijenja se svakih tjedan dana. Sve ostalo (da on npr promjeni ručno, 'popravi', ne navodi).. dakle, po navedenom ne možeš predpostavljati-nagađati, iz tog izvoditi zaključak. Mada možda (vrlo vjerojatno!) imaš pravo. (ali to nije navedeno).

-moje objašnjenje je ili je mijenjao ili multiboot.. i dalje vrijedi, čak u slučaju onog što navodiš. (jer tad je mijenjao, postavke ili podešavao točno vrijeme, to može i u BIOSu, bootmediju itd.).

-sama vremenska zona ne može biti 'pogrešno podešena', tj kako god da je podešena tako bi sistem odradio (nebi se tjedno mijenjalo), kao i sve ostale lokacijeke/regionalne postavke...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenja se sat.
headshot kaže...

Nije skupa, nekih 10-20 kuna

Ja sam zadnji put platil 4kn xD

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Mijenja se sat.

ima u kik-u 4 kom 8kn

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mijenja se sat.
ihush kaže...
phoenix2003 kaže...
ihush kaže...
Toni RAZOR kaže...

Bila je kriva zona namještena....Tnx.

 -nevažno, dali je kriva zona (bilo bi pogrešno vrijeme, nebi se mijenjalo svaki tjedan). ... nego si mijenjao postavke ili u slučaju multiboota dva OSa s različitim postavkama zone.

Naprotiv, veoma je važno jer ukoliko je krivo podešena vremenska zona a ručno postavljeno lokalno vrijeme vrijeme se mijenja na vremensku zonu svaki put kad Windows automatski ažurira sat.

 

-sama vremenska zona ne može biti 'pogrešno podešena', tj kako god da je podešena tako bi sistem odradio (nebi se tjedno mijenjalo), kao i sve ostale lokacijeke/regionalne postavke...

Griješiš! Nekoliko istih grešaka sam vidio u posljednje vrijeme zato i jesam odmah posumnjao na to.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice