Miš svijetli nakon što je komp ugašen

poruka: 16
|
čitano: 5.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Miš svijetli nakon što je komp ugašen

Miš svijetli nakon što je komp ugašen, kao i tipkovnica(Num lock).Kako da to isključim?

Koristim matičnu ploču ASROCK 970 Pro3 R2.0

Znam da treba nešto u biosu napraviti ali neznam šta. Neželim nešto nasumično isključit pa da mi se nešto poremeti.

Molim za pomoć ako znate!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

a zašto ti to smeta? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

BIOS-Power Settings-USB Devices- i tu promijeniš ono što ti smeta.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

Nisam nigdje našao power settings. Ako koristiš istu matičnu ploču kao i ja. Bi li mi mogao uslikat i stavit ovdje da vidim?

15 godina
offline
Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

tvoja ploča ima UEFI + vjerojatno uključen FastBoot (tako da se tijekom POST-a ne može uletiti u UEFI). u Win Asrock utility omogući "Restart to UEFI" da dobiješ dovoljno vremena a onda kopaj dok ne nađeš iznad navedeno. Uz ploče su obično i upute sa snimkama UEFI zaslona i popisom onoga što se tu i kako može postaviti. RTFM 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

Ništa... nema uopće Power postavke..... što god da postavim miš uvijek svijetli dok je komp ugašen...

 

Pogledao sam taj popis, nema ništa za to da se isključi.

15 godina
offline
Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

pogledaj nije li uključeno (pod event timers ili tako nešto) "wake up on keyboard" i/ili "wake up on mouse" pa to isključi (UEFI/BIOS). i provjeri je li računalo doista isključeno ili samo "hibernira" (Power options u Win). ako ne znaš gdje je to, isključi računalo na gumb na kućištu pa vidi svijetli tad.

 

postoji i mogućnost da su ti USB3 priključci na kanti uvijek pod naponom (za npr. punjenje mobitela kad je komp ugašen), što zna biti default postavka. tad moraš isključiti postavku on/off charge (UEFI/BIOS).

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 14:46 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

da, ali nema takvih postavki.....

15 godina
offline
Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

ima. mora biti. možda se drugačije nazivaju (USB state, buit-in USB, USB3 ili tako nešto) ali ih ima. svaki BIOS/UEFI to omogućuje, posebno za ovako "frajerske" ploče. 

 

no tu na forumu je netko objavio da preko "Team Viewera" "popravlja" postavke. provjeri i tamo je li moguće učiniti nešto.

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 15:47 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen
Data i James Bond u jednom kaže...

da, ali nema takvih postavki.....

 

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 20:19 (kunof00).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

Haha. Sad je sve uredu! Hvala!

14 godina
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen
Problem opisan u naslovu teme.
Posto je bios malo moderniju na ovoj ploci, jednostavno se ne snalazim.. Pa ako netko zna ili ima istu plocu, kako da iskljucim struju u usbu/da mis ne svjetli?!
Rjec je o asus b85m-g.
10 godina
offline
Re: Miš svijetli nakon pto je komp ugašen

Kao prvo to nije problem ili greška već normalna postavka (defoult setings). To nikome ne smeta, čak mi lijepo posluži noću kad se dižem kao orijentir dok ne dođem do prekidača svjetla u sobi :)

 

Na tvojoj MBO lijevo od baterije biosa imaš mostić kojim to možeš ugasiti (KB_USBPWB)

..evo manual ako ga već nemaš pa vidi od stranice 1.2 na slici zelena točka broj 2.  i opis na stranici 1.11

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/B85M-G/E9884_B85M-G_Manual_v4_print_vendor_only.pdf

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 8:58 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Miš svijetli nakon što je komp ugašen

a da isključiš struju, tj isključi na prekidaču napajanja ili nabavi razvodni kabl na kojem imaš prekidač za struju. ja nikada ne ostavljam kompjuter pod naponom kad ga isključim prvenstveno zbog mogućnostu udara munje, nestanka struje (varijacije napona u mreži) ili slično.. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Miš svijetli nakon što je komp ugašen

miš je coolermaster devastator i ostane svijetlit kad je računalo ugašeno,matična je GA-MA770-UD3 GIGABYTE.

Unaprijed hvala!!!

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Miš svijetli nakon što je komp ugašen

podesi power opcije (OS i/ili BIOS). npr green ili za punjače.. promijeni utor gdje je miš i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice