Monitor ne daje znakove života

poruka: 9
|
čitano: 1.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Monitor ne daje znakove života

Pozdrav društvo. Znam da ima na forumu već brdo tema ali bih trebao vašu pomoć vezano za računalo. Imam problem da neovisno o tome da li povežem monitor sa grafičkom karticom koja je diskretna ili integrirana, monitor ne daje nikakve znakove života. Nemam nikakvu povratnu informaciju sa monitora, npr. (Check cable connection) ili slično. Što se tiče zvukova iz računala, dobivam normalno zvukove bootanja i vidim kako lampica od HDD-a radi normalno, tj. čujem da hard disk radi. Probao sam već sa gašenjem svega, ponovnim povezivanjem kablova i slično, no ništa nije pomoglo. Specifikacije računala su pod moj PC, a monitor je Avixe g700. Svi savjeti su dobro došli. Unaprijed hvala svima

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Monitor ne daje znakove života

Provjeri s bljeskalicom od mobitela jel imaš sliku na monitoru, možda ti je otišlo osvjetljenje na monitoru.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Monitor ne daje znakove života
Hvala ti na savjetu. Probao sam to, ali ništa ne vidim. Izgleda da je onda monitor skroz otišao. Baš mi je čudno, do neki dan normalno radio, sada je odjednom krepao..
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne daje znakove života

Koje su specifikacije adaptera? Moguće da je on neispravan.
Možeš ispitati adapter ili ako imaš neki drugi adapter istih specifikacija spojiti na monitor pa vidjeti jel do njega.

 

10 godina
offline
Monitor ne daje znakove života

Probaj drugi monitor, mozda nije u monitoru problem

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne daje znakove života

Do sada još nisam vidio monitor koji se nebi htio upaliti bez da je spojen na komp.
Znači samo u struju spojit monitor (preko adaptera), upaliti i trebao bi napisati check cable connection.

13 godina
offline
Monitor ne daje znakove života

D3lBoy -Da, pokušat ću sa novim monitorom pa da vidim točno.

DreamTeh -Na koji točno adapter misliš? Probat ću promijeniti kabel sa kojim spajam, pa da odmah i to maknem kao mogući uzrok :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne daje znakove života

Oprosti, mislio sam da taj monitor ima adapter koji se spaja u struju i onda iz tog adaptera se spaja u monitor?
Ako ide direktno kabel iz struje u monitor, možeš provjeriti kabel (baš me snašao neispravan kabel nedavno), ali u tom slucaju je vjerojatniji razlog neispravno napajanje u samom monitoru, obično uzrokovano neispravnih kondenzatorom. Zamjena par kondenzatora košta manje od 10kn, tako da se svakako isplati otvoriti monitor i pogledati i zamijeniti kondenzatore ako su napuhani.
Monitori, isto kao i napajanja kompa, koriste switching napajanja i potrebni su kondenzatori niske impendance kakvih nema za kupiti u chipoteci.

8 godina
neaktivan
offline
Monitor ne daje znakove života
  • ako imaš neko znanje o lemnjenju otvori ga i pogledaj s kondenzatore (ono duguljasto)i pogledaj njihove vrhove trebao bi biti nešto kao y ili x i ako je tamo neka smeđa tvar zamjeni ih
  • dao sam slike one koje trebaš mjenjat i one koje ne diraj
takve ne diraj takve ne diraj
ako imaju na vrhu žutu ili smeđu tvar zamjeni ih ako imaju na vrhu žutu ili smeđu tvar zamjeni ih
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice