Moze pomoc pc nece da se upali

poruka: 12
|
čitano: 2.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

prva gigabyte 350 gaming 3 mbo otisla ,,stalno prijavljivala neke greske kao nema gpu pa memorije itd

dobio drugu

i sad opet sve sklopio i opet nece ,mbo neprikazuje greske  odvrti svoj krug i zaustavi se na zadnjom ledu

mbo ima 4 sistemska leda koji kao prikazuje gresku

 

memoriju sam ispremjestao (dva keksa 4x4 gb) kroz sva 4 slota prvo jedu pa drugu pa obe

sve isto nepokrece se 

ssd 480 gb jedino prikljuceno na sata 0

i cpu ryzen 1600

vent na grafickoj se vrti, isto i na cpu

promjenio tri graficke dvije 1060 i jednu staru amdeovu ,nista - nemrda

 

da nije stara mticna cpu ubila ?

kako mogu njega provjeriti ?

 

ili da odnesem sve u trgovinu pa nek vide .ionako sam sve djelove osim psu kupio kod njih

eh da psu je zalmanov 850 w ,da nije on vrisnuo ? po voltmetru daje struju kako treba

ima jedan 8x soket za maticnu pored onog velikog i dvije po 4 kao zamjena za taj (iznad cpu se prikljucuju na mbo),,probao obe nista

neznam vise sta da probam

pomoc

 

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

provjeri da li procesor sjedi u lezistu kako treba i jesi li mozda skrivio koju nozicu na socketu...imas udubljenja na samome procu, i socketu, po kojima mozes zakljuciti kako ide tocno unutra...

 

drugo, te maticne imaju 10 pinski za napajanje plus dodatni, 4 ili 8 pinski...sve mora bit spojeno...ako ti napajanje ima samo 4 pinski, a treba 8, mijenjaj napajanje...

 

trece, maticna mora biti postavljena na nozice, one vide...ako slucajno dira dikoda lim od kucista, nije dobro...bez nozica nemoj ni pomisljat stavljat...

 

 

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Moze pomoc pc nece da se upali

upikan taj veliki i taj mali psu ima 2x 8 jedan u komadu drugi 2x4

pinovi su ok isto i pozicija ,samo stavio i sjeo je

na nozicama je svim

 

sto dalje mogu provjeriti ?

hvala

6 godina
protjeran
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

a spoji samo video izlaz sa grafe ili maticne na monitor i sve ostalo povadi...cak i ram....zatim ako ima slike, dodaj jedno po jedno...no i dalje mi se cini da si mozda proc krivo stavio, sudeci po tvom odgovoru...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moze pomoc pc nece da se upali
Gorstak79 kaže...

a spoji samo video izlaz sa grafe ili maticne na monitor i sve ostalo povadi...cak i ram....zatim ako ima slike, dodaj jedno po jedno...no i dalje mi se cini da si mozda proc krivo stavio, sudeci po tvom odgovoru...

 ovo izgleda najvjerojatnije. pogrešno orijentiran proc dao bi ovakve opise nevolja. mislim da ne možeš tako ništa "spaliti". provjeri proc i ne zaboravi pastu kad ga vraćaš u utor. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Moze pomoc pc nece da se upali

kod amda se moze upiknuti cpu samo ispravno

jer ima onu kockicu bez pina ,,provjerio sve ok

promjenio psu neki silver 80 crosair 650 w  ,sad mi led ostaje par sec na memoriji kao da

ona radi gresku ,pa ponovi boot gpu cpu i ostane svjetliti na memoriji i tako stalno

 

na sva 4 promjenio ta dva keksica ..

jeli moguce da je memorija pregorila od stare mbo ?

gledao po forumima ,izgleda dsta ljudi ima problema memorija je ok ali nece na ovoj mbo

sam nekuzim nije nova konfiguracija vec je sve radilo 2-3 mj

 

huh

 

15 godina
offline
Re: Moze pomoc pc nece da se upali
fx-mooog kaže...

kod amda se moze upiknuti cpu samo ispravno

jer ima onu kockicu bez pina ,,provjerio sve ok

promjenio psu neki silver 80 crosair 650 w  ,sad mi led ostaje par sec na memoriji kao da

ona radi gresku ,pa ponovi boot gpu cpu i ostane svjetliti na memoriji i tako stalno

 

na sva 4 promjenio ta dva keksica ..

jeli moguce da je memorija pregorila od stare mbo ?

gledao po forumima ,izgleda dsta ljudi ima problema memorija je ok ali nece na ovoj mbo

sam nekuzim nije nova konfiguracija vec je sve radilo 2-3 mj

 

huh

 

 za svaku Gb matičnu postoji popis (obično na netu) vrsti i proizvođača RAM-a koji su ispitani i rade, uzevši u obzir da su svi "keksi" jednaki u tom smislu i ovisno o CPU-u. pogledaj na linku i usporedi pa javi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

je na listi je g-skill f4 2400c15

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Moze pomoc pc nece da se upali
fx-mooog kaže...

je na listi je g-skill f4 2400c15

 

 Jel ova neka od tvojih?

 

14 godina
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

 Probaj s napajnjem, ja sam neki dan zamjenio. Jednostavno power gumb nije reagirao. A staro bilo 2 mj. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

Napajanje ne vjerujem da ima 2 CPU power konektora, standardno je jedan s po 2 4-pinska, da ti nisi uštekao 8-pinski power za grafičku (pci-e power)?!

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Moze pomoc pc nece da se upali

http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=71

kao sto vidis ima 2x cpu power 1, 8x i 1, 2x4 probao obadva sve isto
probao i drugo 600w napajanje sve isto

posudio od frenda memoriju crucial 4gb nece ni ona ,doduse nema je u onom pdf-u
samo nekuzim ako je memorija nije kompatibilna kako je radila 2-3 mjeseca prije nego je mbo vrisnila ?
sto dalje mogu uraditi ?

inace hvala na savjetima

 

eh da moja je d tip pise 8gb kit a ove su q tj 8 gb na jednoj ali po spec isti chipovi

kako sam vidio na njihovoj stranici

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 21:19 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice