Mrtva grafička?

poruka: 12
|
čitano: 3.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mrtva grafička?

Pozdrav!
Danas smo dečko i ja updateali drivere grafičke kartice. Prvo smo obrisali stare drivere sa Disk Seekerom, nakon restarta instalirali novi Catalyst i nakon ponovnog reebota kompjuter se počeo automatski restartati nakon pojave Windows logoa. Svaki put nakon restarta je nudio Safe mode opciju, nakon 4,5 pokušaja Start Windows normally otišli smo na Safe mode i tada se kompjuter smrznuo. Nakon ručnog restartanja svaki put prilikom odabira ili Safe mode ili Start windows normally ili Last known configuration se kompjuter smrznuo. Nakon gašenja, ostavili smo ga malo da miruje, ištekali sve kablove i izvadili grafičku da je očistimo zbog prašine (više zbog manjka ideja nego nade za pomoć). Nakon pažljivog povratka natrag i pokopčavanja svega, i dalje se nije ništa događalo samo se sada monitor više nije palio.
Pitanje: Mogu li driver biti uzrok svega navedenoga ili je možda sama grafička problem? Je li ovo posljedenje ne-pokretanje monitora vezano za sve dosad navedeno ili je sama grafička crkla?


Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mrtva grafička?

kad se instaliraju novi drajveri,nemoraju se stari ukloniti,vec samo nove drajvere inst,preko stari

zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mrtva grafička?

ako je graficka radila prije updateanja drivera onda nije crkla nego ste nesto zeznuli sa driverima.

a to sto se monitor ne pali je mozda zato sto kartica nije dobro sijela u utor na maticnoj kad ste je ocistili i vratili.

-=PiS=- CROZOKI
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mrtva grafička?

Normalna instalacija drivera nije radila jer kad god smo pokušali instalirati nove drivere morali smo napraviti roll back jer nije prihvaćala te nove.

Zbog tog smo obrisali stare nakon čega je update radio kako treba.

Nakon restarta je došlo do ovoga.

 

Što se tiče same grafičke, nekoliko puta je bila izvađena pa vraćena uz pažnju da je sve na svom mjestu, no i dalje ne funkcionira.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Mrtva grafička?
MissMachine kaže...

Normalna instalacija drivera nije radila jer kad god smo pokušali instalirati nove drivere morali smo napraviti roll back jer nije prihvaćala te nove.

Zbog tog smo obrisali stare nakon čega je update radio kako treba.

Nakon restarta je došlo do ovoga.

 

Što se tiče same grafičke, nekoliko puta je bila izvađena pa vraćena uz pažnju da je sve na svom mjestu, no i dalje ne funkcionira.

Drive sweeper samo koristis u safe modu ne u normalnom radu!

Vjerujem da ste tu pogrjesili odradite uninstal sa ccc i skinete drive sweeper odaberete ati display driver i u Safe modu uninstalas to!

Tek tada mozes uci u normalan rad i instalirati nove drivere!

Athlon II x3 435 OverClock Help
16 godina
offline
RE: Mrtva grafička?
MissMachine kaže...

Normalna instalacija drivera nije radila jer kad god smo pokušali instalirati nove drivere morali smo napraviti roll back jer nije prihvaćala te nove.

Zbog tog smo obrisali stare nakon čega je update radio kako treba.

Nakon restarta je došlo do ovoga.

 

Što se tiče same grafičke, nekoliko puta je bila izvađena pa vraćena uz pažnju da je sve na svom mjestu, no i dalje ne funkcionira.

ok,koja je graficka u pitanju?

po prvom postu znamo da je radeon,koji tocno model i koje win imate pa cemo naci driver za nju.

monitor se mora upaliti ako je ispravno spojen na graficku i ako je graficka utaknuta u maticnu.jeste li utaknuli u graficku kabel od napajanja,ako ima konektor za napajanje na njoj?

-=PiS=- CROZOKI
13 godina
offline
Mrtva grafička?

Super, ali sam rekla da ne možemo uopće ući u Windowse.

Solutions, PLEASE!

 

HD 2600 XT, Windows XP SP2

Na njoj nema konektor za struju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 22:43 (MissMachine).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mrtva grafička?

Izvadite grafičku,obrišite kontakte na njoj gumicom,vratite je natrag da dobro upadne u utor,upalite PC i birajte odmah Safe mode. Obrišite postojeće drivere,restratajte nakon toga i instalirajte ispravne drivere...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mrtva grafička?

Sad ponovo očitava monitor bez problema, neki konektor se izvukao za pola mm van.

No, i dalje stoji problem iz 1. posta - prilikom odabira Safe modea kompjuter se jednostavno smrzne.

Rado bismo napravili roll back drivera kad bi mogli ući u Safe mode, to je zapravo osnovni problem zbog čega smo i postali ovdje (Kako ponovo osposobiti windowse?).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mrtva grafička?

Mogla bi reinstalirati Windowse.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 23:14 (nailer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mrtva grafička?

To s Safe modom ti je problem od prije. Nema to veze s driverima,jer se Catalysti u safe modu ne učitavaju....Pokušaj postavke biosa vratiti na default pa onda biraj safe mode...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mrtva grafička?

Ok, hvala, vidjet ćemo ujutro.

Bok

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice