Msi afterburner

poruka: 35
|
čitano: 5.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Msi afterburner

poz, danas kupio xfx 6790. sve super sve pet, instalirao drajvere, odigrao malo i onda jbg ajmo vidit sta moze {#}

 

e sad ovako, grafa bez beda radi na max kloku koji mi slajderi na msi afterburneru dopuste odnosno 950 / 1250

 

kak napravit da mi skala ide dalje, odnosno da je mogu dizat iznad tih vrijednosti

 

nemojte mi nudit druge programe za to znam i ja da ih ima, jer bas zelim msi afterburner

 

evo slika za one koji nisu skuzili

 

http://www.pohrani.com/?2C/GI/2J6P86dc/untitled.png

 

thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Msi afterburner

MSI Afterburner je nestabilan i opasan komad softvera. Puno puta ne prati taktove koje mu odredi korisnik već se ponaša proizvoljno. Meni je trebao samo da mi regulira vrtnju ventilatora ovisno o opterećenju na GTX 260 i nije odradio kako treba. Oprezno s njim!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Msi afterburner

uzmi trix od saphira kad dodes do tih vrijendnosti samo ugasis i ponovo pokrenes.

za msi afterburner isto vazi. znaci namjestis max clock. stisnes x i nanovo pokrenes na ikonicu on ce ocitat vec OC settinge i dopustit ce ti daljnje clockanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Msi afterburner
Lacko kaže...

uzmi trix od saphira kad dodes do tih vrijendnosti samo ugasis i ponovo pokrenes.

za msi afterburner isto vazi. znaci namjestis max clock. stisnes x i nanovo pokrenes na ikonicu on ce ocitat vec OC settinge i dopustit ce ti daljnje clockanje

jesam al vrati ponovo isto, ustvari slideri do kraja

 

probao sam uninstal i otisao u ati CCC i tamo preko overdriva ali isto max slideri idu do 950 / 1250

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 0:45 (Deathreper).
15 godina
offline
Msi afterburner

Samo ti ignoriraj moj post pa ćeš ostati bez kartice!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Samo ti ignoriraj moj post pa ćeš ostati bez kartice!

neignoriram. znam ja da clocanje nije ok, al eto  svi ga koriste pa tak i ja {#}

 

nije mi ovo prva grafa koju clocam, ima sam ih sigurno 10-tak, nikad ni jedna nije crkla a sve su bile clocane....

 

dok npr imam 2 frenda iz sela koji su spusili po 2 grafe a nijednoj nikad nije ni 1 mhz nisu digli (je da je jedan imao 48xx seriju koja je kriticna a drugi 38xx...)

 

necrkavaju grafe samo od toga

15 godina
offline
Msi afterburner

Radije uzmi Riva Tuner umjesto toga Afterburnera...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Msi afterburner

gle riva tuner je zastario brutalno...

sa msi afterburnerom nisma imo nikad PROBLEMA u zivotu mozda to samo tebi...

a autoru teme preporucam saphire trixx. probaj isti je ko msi afterburner samo po meni bolji jednostavniji... i vise mozes OC

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Radije uzmi Riva Tuner umjesto toga Afterburnera...

 

Ja nisam primjetio ništa loše u vezi Afterburnera.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Radije uzmi Riva Tuner umjesto toga Afterburnera...

Riva tuner ne podržava najnovije kartice, a afterburner JE software na bazi riva tunera... Dakle to je ista stvar.

12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
Jakovp kaže...

Riva tuner ne podržava najnovije kartice, a afterburner JE software na bazi riva tunera... Dakle to je ista stvar.

 

Ne bih baš rekao da je to ista stvar. Prije bih rekao da je to gotovo ista stvar, budući da ima nekih razlika.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Msi afterburner
NiramX kaže...
Jakovp kaže...

Riva tuner ne podržava najnovije kartice, a afterburner JE software na bazi riva tunera... Dakle to je ista stvar.

 

Ne bih baš rekao da je to ista stvar. Prije bih rekao da je to gotovo ista stvar, budući da ima nekih razlika.

Razlika je samo u onome što vidiš, ali ispod površine je to to.

12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
Jakovp kaže...

Razlika je samo u onome što vidiš, ali ispod površine je to to.

 

O tome sam i pričao kada sam rekao da je gotovo isto.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Msi afterburner
NiramX kaže...
Jakovp kaže...

Razlika je samo u onome što vidiš, ali ispod površine je to to.

 

O tome sam i pričao kada sam rekao da je gotovo isto.

Pa na temelju toga ne bih tvrdio da je afterburner loš. Meni radi sasvim ok, naravno da mi je riva bolja zbog sučelja (i dalje ću ju koristiti za starije grafičke) ali kad ne mogu rivu, onda naravno da ću koristiti afterburner.

13 godina
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

MSI Afterburner je nestabilan i opasan komad softvera. Puno puta ne prati taktove koje mu odredi korisnik već se ponaša proizvoljno. Meni je trebao samo da mi regulira vrtnju ventilatora ovisno o opterećenju na GTX 260 i nije odradio kako treba. Oprezno s njim!

Pukla mi je guma na Lamborghini-ju sigurno je lose auto!

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
offline
Msi afterburner

Dobro,onda ajmo ovako: Koristio sam taj famozni Afterburner da mi regulira brzinu ventilatora ovisno o opterećenju i temperaturi GPU-a jer glupi Nvidijin softver te opcije nema. Neko vrijeme sve radi dobro,a zatim,neovisno o bilo kakvom opterećenju,temperatura GPU-a skoči na 100C a ventilator počne vrtiti 100%. Ubijanjem Afterburner procesa sve se vrati u normalu. Dakle,Temp GPU-a oko 60C a vent na 40% Mislim da je u takvoj situaciji bilo opasno ostaviti računalo bez nadzora jer se stvar događala bez ikakve aktivnosti računala. Sad se pitam što to slavni Afterburner radi? Ako ste tako pametni u dijeljenju TD-ova za moje postove vjerojatno vaši adolescentni mozgovi mogu rješiti i ovaj problem,pa da nastavim koristiti slavni Afterburner. Jedna napomena: Blokirao sam svaku promjenu radnog takta bilo GPU-a bilo memorije...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Dobro,onda ajmo ovako: Koristio sam taj famozni Afterburner da mi regulira brzinu ventilatora ovisno o opterećenju i temperaturi GPU-a jer glupi Nvidijin softver te opcije nema. Neko vrijeme sve radi dobro,a zatim,neovisno o bilo kakvom opterećenju,temperatura GPU-a skoči na 100C a ventilator počne vrtiti 100%. Ubijanjem Afterburner procesa sve se vrati u normalu. Dakle,Temp GPU-a oko 60C a vent na 40% Mislim da je u takvoj situaciji bilo opasno ostaviti računalo bez nadzora jer se stvar događala bez ikakve aktivnosti računala. Sad se pitam što to slavni Afterburner radi? Ako ste tako pametni u dijeljenju TD-ova za moje postove vjerojatno vaši adolescentni mozgovi mogu rješiti i ovaj problem,pa da nastavim koristiti slavni Afterburner. Jedna napomena: Blokirao sam svaku promjenu radnog takta bilo GPU-a bilo memorije...

Greska drivera, zbog toga sto kad pc ode u idle driveri sami rade underclock ( i time stisavaju i ventove)....

Gamers Don't Die, They Respawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Dobro,onda ajmo ovako: Koristio sam taj famozni Afterburner da mi regulira brzinu ventilatora ovisno o opterećenju i temperaturi GPU-a jer glupi Nvidijin softver te opcije nema. Neko vrijeme sve radi dobro,a zatim,neovisno o bilo kakvom opterećenju,temperatura GPU-a skoči na 100C a ventilator počne vrtiti 100%. Ubijanjem Afterburner procesa sve se vrati u normalu. Dakle,Temp GPU-a oko 60C a vent na 40% Mislim da je u takvoj situaciji bilo opasno ostaviti računalo bez nadzora jer se stvar događala bez ikakve aktivnosti računala. Sad se pitam što to slavni Afterburner radi? Ako ste tako pametni u dijeljenju TD-ova za moje postove vjerojatno vaši adolescentni mozgovi mogu rješiti i ovaj problem,pa da nastavim koristiti slavni Afterburner. Jedna napomena: Blokirao sam svaku promjenu radnog takta bilo GPU-a bilo memorije...

 

To je vjerojatno ispravljeno u novim verzijama drivera i Afterburnera.

15 godina
offline
Msi afterburner

Bojim se da ovdje ne idu u underclock već u overclock. S obzirom da je drivere pisala tvrtka Nvidija za koju je poznato da nema spoj s softverom,što mi preostaje nego anulirati afterburner?

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Msi afterburner
NiramX kaže...
BlackMoon kaže...

Dobro,onda ajmo ovako: Koristio sam taj famozni Afterburner da mi regulira brzinu ventilatora ovisno o opterećenju i temperaturi GPU-a jer glupi Nvidijin softver te opcije nema. Neko vrijeme sve radi dobro,a zatim,neovisno o bilo kakvom opterećenju,temperatura GPU-a skoči na 100C a ventilator počne vrtiti 100%. Ubijanjem Afterburner procesa sve se vrati u normalu. Dakle,Temp GPU-a oko 60C a vent na 40% Mislim da je u takvoj situaciji bilo opasno ostaviti računalo bez nadzora jer se stvar događala bez ikakve aktivnosti računala. Sad se pitam što to slavni Afterburner radi? Ako ste tako pametni u dijeljenju TD-ova za moje postove vjerojatno vaši adolescentni mozgovi mogu rješiti i ovaj problem,pa da nastavim koristiti slavni Afterburner. Jedna napomena: Blokirao sam svaku promjenu radnog takta bilo GPU-a bilo memorije...

 

To je vjerojatno ispravljeno u novim verzijama drivera i Afterburnera.

Driveri su najnoviji a Afterburner je bio čak i zadnja beta.

www.hrphotocontest.com
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Driveri su najnoviji a Afterburner je bio čak i zadnja beta.

 

Koja verzija Afterburnera?

15 godina
offline
Msi afterburner

Bila je 2.2.0 Beta6

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
Može biti da je to bio bug u beta softveru.
15 godina
offline
Msi afterburner

Relase verzija prije te bete radila je istu stvar. Zato i jesam nadogradio na betu jer sam mislio da su popravili.

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
Onda izgleda da ne postoji pravi alat za overclockiranje Nvidijinih kartica.
15 godina
offline
Msi afterburner

Kažem da mi alat za overclock nije ni trebao,samo opcija reguliranja vrtnje ventilatora. Ni to ne može odraditi kako treba...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Msi afterburner
Onda je valjda sve u redu ako se ostavi automatska regulacija?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Msi afterburner
BlackMoon kaže...

Kažem da mi alat za overclock nije ni trebao,samo opcija reguliranja vrtnje ventilatora. Ni to ne može odraditi kako treba...

Meni može, jbg.

 

Imaš li origigi winse? Možda je u tome problem.

15 godina
offline
Msi afterburner

Mislim stvarno da origigi ili pirate windowsi nemaju veze s ovim problemom....

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Msi afterburner
NiramX kaže...
Onda je valjda sve u redu ako se ostavi automatska regulacija?

Da ,kad obrišem Afterburner i vent se vrti na defaultnih 40% nikakvih problema,osim što mi je ovo ljeto temp GPU-a rasla do 65C

www.hrphotocontest.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice