MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

poruka: 5
|
čitano: 1.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

Pozdrav!

 

Došle nove komponente, a s njima i novi problemi. Znaci radi se o...

 

Ryzen 5 1600

MSI b350 tomahawk

2x 8 kingston predator 3000 mhz

fortron 650 w rider 2 silver

samsung evo ssd 250 gb

 

 

Sve sam uredno spojio, polako i provjerio 10 puta.

Updeta sam bios za maticnu. Problem je sto komp od 1min do 10 ugasi monitor i nastavi radit, fanovi se pojacaju. Rijetko se znao i restartat.  Probao sam sa jos dvi kartice graficke isto, probao sam sa dva razlicita monitora i dvi i direct port. Napajanje na starom kompu radi dobro.  Mjenjao sam poziciju ram plocicama. Nisam nista dirao u biosu, ram radi na 2400. Cijele dane uz posao radim na tome... obolio sam. Promjenio sam dvi vrste windowsa, sve hardove zamjenio... izgleda da je problem u odnosu, maticna, ram , procesor...

 

Bilo kakva pomoc dobro dosla...spasite 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

Probaj drugi ram. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

Kod sebe imam samo jos DDR 3... jel se moze taj isprobat. Iako su mi iz shopa ovaj poslali kao da inace radi... shop mi je u zg a ja u sibeniku dok ovdje imaju politiku da se ram ne vraca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

Ne mozes. Mora biti ddr4. Ako ram ne radi i imas garanciju moraju ti zamijeniti. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
MSI B350 tomahawk, ryzne 5 1600-gašenje ekrana...

Nažalost nemam ram za isprobat ali nešto sam i uspio saznat sa onim što imam.

 

PROBLEM: našao sam i bolji opis problema. Znaći bilo u idleu, igri, memtestu, aida stress testu, ekran se ugasi i fanovi pocnu brzo radit.

 

 

 

 

Napajanje radi jer ga koristim na starom kompu koji isto vuce ili više vuće struje, sve je OC-ano. Graficka nije problem jer sam isprobao sa drugom, driveri nisu jer se događa to i na MEMtestu, a i u drugim windowsima koji su na drugom novom ssd-u što znaci da nisu ni diskovi.

 

Nekoliko puta sam sve izvadio iz kucista na karton ali se svejedno događa. Kabele sam provjerio sto puta i koristio sam potrebne. Probao sam sve kombinacije ram slotova i po jednu plocicu. Čini se da jednu ne prepoznaje uopce iako nisam siguran jer sam vec zaboravio koliko sam stvari testirao. Monitor isto nije problem jer sam probao na dva razlicita.

 

Krivci koji ostaju su maticna, ram, procesor. Na MEMtestu ne izbacuje nikakve errore i kad radi po desetak minuta ali se ugasi ekran, a komp nastavi radit. Ako netko ima neku ideju da isprobam neka kaže danas jer sutra šaljem maticnu, proc i ram natrag u trgovinu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice