MSI GTX 1080 ventilatori

poruka: 19
|
čitano: 3.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
MSI GTX 1080 ventilatori
Nedavno sam kupio MSI GTX 1080 Gaming X grafičku. Primjetio sam čudno ponašanje ventilatora.
Jedan ventilator se nonstop vrti, od kad upalim računalo dok ga ugasim, bez obzira radio nešto na njemu ili ne. Kada pokrenem igru i grafa se zagrije pali se i drugi ventilator. Kada se grafička ohladi, drugi ventilator stane a prvi se nastavi vrtiti do besvjesti...

Grafu sam kupio u ADMu te sam prijavio ovaj problem, kažu oni da je to normalno, no ako ja smatram da nije neka donesem na servis pa će oni poslat dobavljaču na servis i dijagnostiku..što će potrajat x dana/tjedana.

Ima li netko sličnih problema?

Video:https://drive.google.com/open?id=0B8y32q82k7TQOGhwNmstMTBveVE
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Pošalji upit MSI-ju i ako reklamiraš, probaj preko njih, ne preko ADM-a.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Prijatelj ima istu grafičku pa mi kaže da je to fičr od grafičke,  kada je PC idle, na grafičkoj uopće ne rade ventilatori, tek prorade kada temperatura prođe određeni treshold.

 

Isto tako pogledaj šta piše u opisu tog featurea na MSI. Treshold je 60 stepeni i trebalo bi da ispod 60 ne rade.

 

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-GAMING-X-8G/Overview

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 22:24 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
To nije ispravno, u adm-u te brutalno valjaju, prestrasno, nemam komentara.

Vjerojatno je na tom ventu koji se stalno vrti los kontakt na pwm pinu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
boxer kaže...

Prijatelj ima istu grafičku pa mi kaže da je to fičr od grafičke,  kada je PC idle, na grafičkoj uopće ne rade ventilatori, tek prorade kada temperatura prođe određeni treshold.

 

Isto tako pogledaj šta piše u opisu tog featurea na MSI. Treshold je 60 stepeni i trebalo bi da ispod 60 ne rade.

 

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-GAMING-X-8G/Overview

 to vjerovatno zna, ali cudno je sta se jedan vent vrti a drugi ne, trebali bi istovremeno stat ili se pocet vrtit a ne ovak..

Battleog - 191silvinjo
14 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori

Trebala bi oba prestati i i krenuti kad je preko 60C

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

ADM je sranje od shopa i servisa. (mozda je sama kupnja okey) no reklamacije neceg...

Takav užas i neljubaznsot rijetko tko doživi kod prijave kvara u servis...

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
Jakovp kaže...
To nije ispravno, u adm-u te brutalno valjaju, prestrasno, nemam komentara.

Vjerojatno je na tom ventu koji se stalno vrti los kontakt na pwm pinu.

 oni su se tolko srozali da nemozes povjerovat.malo pa malo netko se zali na njih , neljubaznost i zaj pri vracanju necega na servis.  sto sam i osobno dozivio. od sada samo futura it i links za mene.ja  sam se natezao mjesecima sa njima oko neispravne graficke.nikad vise.

xfact
15 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
=xfact= kaže...
Jakovp kaže...
To nije ispravno, u adm-u te brutalno valjaju, prestrasno, nemam komentara.

Vjerojatno je na tom ventu koji se stalno vrti los kontakt na pwm pinu.

 oni su se tolko srozali da nemozes povjerovat.malo pa malo netko se zali na njih , neljubaznost i zaj pri vracanju necega na servis.  sto sam i osobno dozivio. od sada samo futura it i protis za mene.ja  sam se natezao mjesecima sa njima oko neispravne graficke.nikad vise.

 ispravo sam te :)

8 godina
protjeran
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Sa ADM-om nisam imao nikakvih problema ni kod kupnje ni reklamacije u vise slucajeva, mada zadnjih godinu i sitno nisam uopce bio u kontaktu sa njima pa se mozda nesto promijenilo kako ljudi pricaju...

 

Uzi, Futura, Svijet medija, Centro, HG spot, Telebit to su super ducani, u svakom sam dosta toga kupio i izmijenio puno poruka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
Lucidius kaže...

Sa ADM-om nisam imao nikakvih problema ni kod kupnje ni reklamacije u vise slucajeva, mada zadnjih godinu i sitno nisam uopce bio u kontaktu sa njima pa se mozda nesto promijenilo kako ljudi pricaju...

 

Uzi, Futura, Svijet medija, Centro, HG spot, Telebit to su super ducani, u svakom sam dosta toga kupio i izmijenio puno poruka...

ADM iskustvo.

Prvo kupim dvije rx 480 platim kešom.

Jedna radi super druga baca artefakte isti dan kada sam je kupio zovem natrag i dobim na telefon likove i vele nema problema donesi natrag dati cemo drugu.

Dodem tamo u servis, stariji tip prvo me cudno gleda i podsmijehuje se i gleda me sto sam uzeo AMD graficke veli da su puno losije od Nvidie itd (sto je najbolje uvjerava ma da je freesync isto sto i gsync tj uvjerava me da ce na freesync monitoru raditi i gsync).. Zatim umjesto da mi odmah da drugu grafu kaze mi dodite kroz tjeda dana itd... reko danas sam kupio graficku danas vracam, putujem 50 km u jednom smjeru bezveze dok ste mi na telefon rekli drugu informaciju?

Lik zatim opet pocne mrmljati itd.. uzme grafu i ode je testirati i veli da na furmarku na beca artefakte a vratio se za 2 min, rekao sam jeste li probali duze od toga, ode opet tamo nema ga 10 minuta i veli da graficka baca artefakte u dirt benchmarku ali kao nemamo zamjensku odmah ko iz topa.....

Pitam ja kako nemate putem telefona ste rekli da imate, opet lik pocne gundat i podsmijavati se i ode gore u ducan i dopelja mi drugu.

Zatim mi da racun koji sam ja donio bez informacije o zamjeni kartice pa opet oko toga natezanje itd...

Na izlazu mi kaze da ce mi opet riknut graficke jer je to AMD (doslovno tako)

 

Fala ali nikad više..

Zaboravih kada sam kupovao i7 4790k i maticnu plocu uzeo sam mestrom na rate a oni mi naplatili odjednom, tek kada sam dosao u lidl kupiti neke sitnice vidio sam da bas nemam nestlo previse love na racunu.. tjedan dana trebalo da se rijesi ali se rijesilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 15:46 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
Ja jucer krive ventove dobio, u zamjenu mi lik da nekakvo ms govno da me nije ni pitao, prije toga mi dali arctic f12 pwm pro koji uopce nije za kuciste...jos veli to je samo drugi natpis to je sve isto. No koliko sam cuo ide im jako dobro prodaja sire se u n.zg pa mogu biti bahati boli ih racku.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
Stjepanj kaže...
Ja jucer krive ventove dobio, u zamjenu mi lik da nekakvo ms govno da me nije ni pitao, prije toga mi dali arctic f12 pwm pro koji uopce nije za kuciste...jos veli to je samo drugi natpis to je sve isto. No koliko sam cuo ide im jako dobro prodaja sire se u n.zg pa mogu biti bahati boli ih racku.lp

Kad rade ljudi kojih ta struka uopce ne zanima i tu su ocito tulci samo tako..

Ja bih s gustom radio taj posao naravno da je placen kako bi trebao biti placen i svi bi bili sretni i zadovoljni....

Ali eto cudni su putevi Bozji...

8 godina
neaktivan
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Adm inace jako tesko priznaje jamstvo snjima uvijek problemi ko i links koji neprizna jamstvo.Sam sef tog ducana je zesca papcina koji tvrdi da je diplomiro 79 god dok se ja nisam ni rodio i da je on jedini u Hr najbolji koji direktno posluje sa microsoftom + bonus ako njemu zaprijetis komisijom i inspekcijom on ce ti reci samo daj niko mi nista nemre a inace ako odneses komp na servis i on utvrdi da imas piratske windowse negine ti zatvor tuzit ce te

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori
tonilee kaže...

Adm inace jako tesko priznaje jamstvo snjima uvijek problemi ko i links koji neprizna jamstvo.Sam sef tog ducana je zesca papcina koji tvrdi da je diplomiro 79 god dok se ja nisam ni rodio i da je on jedini u Hr najbolji koji direktno posluje sa microsoftom + bonus ako njemu zaprijetis komisijom i inspekcijom on ce ti reci samo daj niko mi nista nemre a inace ako odneses komp na servis i on utvrdi da imas piratske windowse negine ti zatvor tuzit ce te

 

 

Maknes hdd, i nemoze ti nista.

Sto se tice linksa meni su priznali jamstvo na mis bez problema?

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 6:45 (Luka123).
8 godina
neaktivan
offline
Re: MSI GTX 1080 ventilatori

Pa da istina.A sto se tice linksa uzo napajnje i namontiro fino i upalio komp kad ono pocelo smrditi napajanje po paljevini jako.Pa sam ga iso reklamirat i neki tamo gadni lik Lovro Golub napiso na papir vidljiva ostecenja i ogrebotine i to mi sliko prije reklamacije.A ja nisam niti najmanju crticu napravio na njemu.Ceko mj dana i gospoda nebi ni javila da nisam zvao.Status "servisa" iSPRAVNO-Nema reklamacije i jbg nemos im nista.Sad uzo i mbo pa mi neradi hdmi( baca artefakte)Vga radi ali i on ponekad zna blesirat.Kad sam i procito na fejsu sve i svasta uopce necu ni reklamirat niti vise tamo kupovat.Nema vise pouzdanih trgovina u Zagrebu.Cak i instar jede gov*a.Dosta puta mi uvalili rabljene mbo,Gpu i to najvise Gigabyte brand.Sa protisom i pc projketom nikad problema sve 5

10 godina
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Futura IT ili nista 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Uzimati provjerene proizvodjace i reklamirati direktno preko njih. 

Ne postoji ducan koji je bolji od samog Logitecha, Corsaira, ... 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MSI GTX 1080 ventilatori

Novi Zg dobio jos jedan srot ducan.Adm preselio taman u blizinu hg srota.Futura je ok ali cini mi se da su pomalo lopovi imaju vece cijene od protisa.Dobar je onaj autronic ima super robu ali je daleko najskuplji u Zg..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice