MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

poruka: 6
|
čitano: 5.182
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

Veliki pozdrav svima,

 

imam ogroman problem s kompom nece se pokrenut, sinoc sam ga htio ugasit i tu je blokirao tako da sam ga morao preko sklopke na napajanju, nakon toga ne radi.

kad stisnem gumb za paljenje, ventovi se vrte i to je to, nema slike, nemoze se uci u bios, na maticnoj na displayu je POST Code Error 67 i na tome blokira ne ide uopce do 99 kao obicno... nakon 20tak sekundi pc se restarta jednom i onda sam ugasi

 

posto maticna ima dual bios, probao sam pokrenut komp sa timd drugim biosom, i jedno 2-3 puta se pojavio bios automatski bez da sam stiskao del , i dalje ne ide, cak sam uspio i windows ponovno instalirat preko toga , neznam ni sam kako. jer je skoro cijelo vrijeme bio bios upaljen a u pozadini se instalirao windows lol, cak se i onaj kruzic pojavljivao na ekranu, da bi se nakon nekog vremena pojavio setup za windows 8.1 pa nakon restarta opet samo bios...

da skratim, jednom je uspio pokrenut windows, nakon toga opet samo bios, i nakon toga nista, samo se pojavi poruka "Boot guard verified DXE that is fail"  System will shut down, pres any key

 

maticna je MSI Z97 Gaming 7 koja nije uopce bila neka jeftina :-(

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=159624.0

Probaj drugo napajanje, pa javi.

Sretno :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

Probaj promjenit ram slotove vidi da nije do slota , probaj testirat ram modul negdje na neki drugi komp vidi jel ispravan sa memtest programom , a maticnu ces provjeriti dali radi jos tako sto ces je samo prikopcat na napojnu znaci samo da ostane maticna procesor + kuler i napojna , ako se pri paljenu cuju konstantni beepovi znaci da je jos u zivotu , al prvo kreni od napojne probaj na neki drugi komp pa polahko eliminisi komponente koje su ispravne

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

probao sam i drugu graficku i samo 1 ram jer ih imam 4x8gb, probao sam sa svakim posebno, i kombinacije, probao sa i novim SSD,  probao i stari ram Kingston Hyperx Genesis, vadio bateriju, radio cmos reset i preko gumba i preko jumpera i nista ne pomaze...probao sam i povadit sve i ostavit samo graficku procesor i kuler i napajanje da cujem dal ce nesto pistat, i nista, nikakvi zvukovi se ne cuju. sad neznam jep procsesor mozda kihnuo , ali kod pokretanja preko  bios 2 mi je dosla slika i pojavljivao se bios i  u biosu je bio prepoznat i RAM i CPU i dodje ta glupa poruka pa zato nevjerujem da je cpu.

 

primjetio sam da mi OC dugme na maticnoj ne svijetli vise ni kod BIOS 1 ni kod BIOS 2 , ne reagira uopce  a znam da je svjetlila prije

 

@ScorpiusCRO

 

napajanje je skroz ok, jer sam posto mi je potreban komp danas stavio drugu maticnu neku staru  ESC GF8100VM-M3 sa Athlonom 64 X2 5000+ i 4 GB DDR2 a ostalo je sve ko sta je bilo, i graficka i  napajanje i sve drugo i radi sve 5, upravo sam sad na tom kompu 

 

totalno sam lud, neznam vise sta da napravim, dal da saljem u servis...jer znam da ce trajat mjesecima i da ce na kraju nesta izmislit samo da nemoraju dat novo il nedajboze vratiti pare ...

 

 

da ne otvaram ponovno novu temu, ako bih kupovao zamjensku maticnu dal valja ASUS Z97-A ista, odnosno koliko je bolja/losija od ove moje MSI?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 20:03 (Zvonko-ZG).
9 godina
neaktivan
offline
MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

Mislim da ti je maticna dala svoje .. po meni nema razlike , odlicna je ova Z97-A nemas se sta mislit :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI MBO Boot guard verified DXE that is fail

hvala na odgovorima, da maticna je riknula, dao na servis i dobit cu novu kad im dodje roba za koji tjedan 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice