Nadogradnja RAM-a

poruka: 5
|
čitano: 2.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM-a

Imam maticnu plocu MSI 945Pl NEO-F, sa  Apacer DDR2 PC5300/667,1GB,INF,SAM,ELP uz taj modul postavio bih jos  Apacer DDR2 PC5300/667,1GB, APA.Sada me konkretno zanima da li ta dva modula mogu raditi zajedno ili moram staviti uz onaj prvi i drugi identican onom prvom?

Istra ti Materina
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2008 17:20 (RAUL).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja RAM-a

Pretpostavljam da ti maticna ploca podrzava Dual Channel.Memorijski moduli moraju biti identicni da bi se ostvario Dual Channel,znaci na svakoj ploci koja Podrzava Dual Channel imas oznacene portove bojama,naprimjer dva porta su bijela a druga dva su zuta.Znaci memorijske module stavljas u paru,znaci jedan pored drugog...Ja mislim da nebi trebao da imas problema sa radom...


Extreme_Tech
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja RAM-a

Ima mogucnost dual channela, samo me zanima da li ce ta dva modila raditi zajedno i da li cu dobiti sta na preformansama racunala.Inace ostatk konfiguracije je Intel D805 2.66, a graficka Sapphire X300SE


Istra ti Materina
16 godina
offline
RE: Nadogradnja RAM-a

Ta dva modula će ti raditi zajedno. Dobitak na performansama uparivanjem memorija u dual channel ti ovisi i o procesoru i o matičnoj.

Dobitak bi trebao biti od 30% pa nadalje što se tiče čitanja/pisanja/kopiranja u memoriju, ako imaš everest skužiti češ o ćemu pričam


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja RAM-a

Ok, hvala na odgovoru.Da i imam Everest


Istra ti Materina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice