Nasumični restart pc tijekom igranja

poruka: 18
|
čitano: 2.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Dobar dan svima,

zadnjih par dana počeo mi se pc nasumično gasiti tijekom igranja (5min-25min). Igrao sam konkretno Battlefield 3,Battlefield 4 i probao sam nekoliko slabijih igrica. Do tada je sve radilo super.

 

Napravio sam update drivera za grafiku ali danas mi je počeo restartat pc čim se grafika optereti. Napravio sam system restore na tjedan dana ranije i vratio sam stare drivere.

Mogu pokrenuti igrice ali se opet nasumično restarta. Radio sam Furmark GPU stress test 1080p i prošao, također sam radio CPU stress test i sve u redu.

Temperature CPU i GPU su bile oko 40-50C° za vrijeme igranja.

 

Prije negdje mjesec dana napajanje mi je počelo zujati nekoliko dana ali je prestalo poslije. Sumnjam da je problem u napajnju.

 

Moj konfiguracija

ASUS P7P55LX

GTX750 ti

Core i5 760 2.8GHz

CorsairCX430W

4GB DDR3 Kingston 1333MHz

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Probaj za početak ugasiti autorestart kod BSoD-a. Pogledaj u event viewer-u je li što zapisano. Ako nije, velika je vjerojatnost da je napajanje (znači restart prije nego windows skuži da je došlo do greške), iako i druge komponente mogu biti problem. Ja sam imao identični problem zbog matične i to samo ako se koristi DirectX (openGL je uredno radio bez greške). Kasnije sam skužio da je problem kada dolazi u igrici do mreškanja vode, što opet upućuje na grafičku, ali sam testirao sve komponente iz drugog kompa na mojoj matičnoj i opet je isti problem postojao (dok su moje komponente na drugoj grafičkoj radile).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Ne dogodi mi se uopće BSOD. Samo iznenada restart bez najave ko kad nestane struje. U event vieweru piše samo kernel power  EventID 41. Posudio sam od frenda napajanje na 2 sata  i igro bf4 na high-ultra bez probelma. Izgleda da je problem baš u napajanju.

 

EDIT:

Na poslijetku sam napravio clean reinstall drivera i onemogućio nvidia stream service koji mi je često izbacivao grešku i trenutno radi sve kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 16:28 (ecimir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Možda je bio neki loš spoj koji si u rastavljanju i sastavljanju mrdnuo, pa je sad ostavario bolji spoj.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

2 dana nakon mi se opet počeo restartat, ovaj put čak i dok sam surfao internetom. Napravio sam Memtest i HD tune test, Furmark test sve prošlo bez greške. Čak sam napravio i clean reinstall windowsa.

Već sam naručio novo napajanje no međutim zadnja dva dana se prestao restartat. Stvarno ne znam u čemu je problem?

U HW monitoru sam vidio (ako to išta znači) da mi +12V voltaže se kreću između 11.3V i 11.7V. Da li je to znak da napajanje gubi snagu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 13:58 (ecimir).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

probaj windowed furmark sa aa + prime na small fft u isto vrime i prati 12v rail

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Probao sam furmark na 1920x1080 sa 4x AA na 4 minute. Voltaža je u prosjeku bila 11.32V a minimum je bio 11.03V.

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Tolerancija je 5% (znači min 11,4V), ali opet, ta softwareska mjerenja često znaju odstupati. Bilo bi dobro mjeriti s instrumentom pod opterečenjem ili još bolje ako možeš od nekog posuditi na par dana kvalitetnije napajanje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja
ecimir kaže...
Sumnjam da je problem u napajnju.

Bez velike zaje..., posudi negdje drugo napajanje i testiraj, odmah budeš vidio da li je u njemu problem ili ne.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Stavio sam novo napajanje i radi sve bez problema. +12V voltaže su mi sad oko 12.04V. Ako netko želi može dobiti staro za 100kn.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja
dam ti 50 + placam postarinu :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja

Vidjet cemo hoce li bti boljih ponuda.

16 godina
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja

Bok.

Siguran sam da tvoj komp ima neku zaštitu pri pretjeranog pregrijavanja. Koliko vidim igraš se se sa igricom koja zahtjeva jake konfiguracije. Zbog jakog pregrijavanja se automatski restartira, a u nekim kopovima se jednostavno ugasi. To što se automatski restartira daje mu vremena da do ponovnog dizanja i stabilnog rada Windowsa, da u toku tog vremena ohladi procesor. Dizanje če trajati bar do od 30 sekundi do 1 min duže, i onda će ponovo raditi po starome. Ako misliš da promijeniš postavke kod biosa… ne preporučujem ti jer tada si maknuo zaštiti i može doči do fatalne štete i komp ode u vješana lovišta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2015 11:32 (SRLETRON).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja

Nije problem u pregrijavanju, pratio sam temperature i procesora i grafike i ne idu preko 55C . Kupio sam nedavno cooler za CPU i novu graficku. Prije toga su temperature procesora i grafike isle do 60-70°C pa se nije nikad gasio. Problem je bio u naponu, napajanje nije moglo pri vecem opterecneju davati dovoljo voltaze.

10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Evo prošlo je skoro tri tjedna i opet ista stvar sad s novim napajanjem.

Preko HW monitora i AIDA64 12V voltaže mi se krecu između 11.5-11.8 dok je prije bilo konstantnih 12.04V

Sada mislim da je problem možda u struji u mom stanu jer nemam više ideja.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nasumični restart pc tijekom igranja
dali koristiš nešto ovako:
http://www.110220volts.com/Merchant2/graphics/00000001/PKT-505D.JPG

ako da probaj uštekat komp direktno.

dali si provjeria jeli kabel 220v mrda onaj dio šta se uštekaje u napajanje,znan da je glupost al provjeri svejedno.
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Promijenio sam i kabal za napajanje, uštekao ga direkt u utičnicu, čak sam i promijneio utičnicu ali opet ista stvar. Čim se optereti počnu padat voltaže.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nasumični restart pc tijekom igranja

Otkrio sam u cemu je problem.  Na maticnoj ploci utor od kabla za napajanje lako gubi kontakt ako se dira kabal. Zaljepio sam ga izolirkom da ne mrda i radi normalno sada. Voltaže ne padaju više.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice