Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

poruka: 13
|
čitano: 4.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Pomagaj narode!

NE radi mi bas na Genius SW-HF5.1 5000 kako god spojio, uspio sam ga dobit malo u nekom čudnom modu,al se čuje tek kad je pojačano(ukupno) na barem 70%!

nešto sam vidio da je potreban neki žuti kabel ili što????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Čovječe, pa prije no što postaviš pitanje, reci nam kako si ih spojio, i na što si ih spojio.

Ako je riječ o nekakvoj zvučnoj kartici, onda nam i reci model i kako je podešena.

 

Uglavnom, za zvučnu karticu spojiš zeleni, crni i žuti kabel, i onda ako nemaš dovoljno bassa, tj. zvučna kartica ti ne filtrira dovoljno dobro bass od centralnog zvučnika - onda upotrijebiš taj dodatni "filter" kabel.

Iskreno, probao sam ih na dvije kartice, Creative Labs i Terratecu i nije bilo nigdje problema osim što je Terratec radio bolji posao po pitanju crossover frekvencije, ali taj dodatni kabel nisam morao koristiti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Ma spojio sam na ta tri ulaza(CL Sound Blaster) ali jok.

Malo sam eksperimentirao i ako premjestim žuti kabel(bas i centralni) na neki drugi ulaz(npr. zeleni) tad mi na 70% uk. glasnoce pocinje cuti bas???

Moze biti da je problem u zvučnoj?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000
Eustahije Brzić kaže...

Ma spojio sam na ta tri ulaza(CL Sound Blaster) ali jok.

Malo sam eksperimentirao i ako premjestim žuti kabel(bas i centralni) na neki drugi ulaz(npr. zeleni) tad mi na 70% uk. glasnoce pocinje cuti bas???

Moze biti da je problem u zvučnoj?

 

 Vrlo vjerojatno, tj. u softverskim postavkama zvučne. Trebaš ručno omogućiti "crossover frequency" negdje u postavkama. Bar je na Audigy to bilo tako. Ovako ti on sve šalje na centralni zvučnik (ili uopće ne doživljava postojanje subwoofera).

Znati ćeš da su zvučnici OK ako ih spojiš na bilo što drugo preko onih dvokanalanih ulaza i pustiš da sviraju. Npr. zaštekaj MP3 player gore i odvrni. Trebalo bi vrištati od bassa naspram ovoga što sad čuješ.
16 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Koji točno sound blaster imaš?

 

Vjerojatno je problem u postavkama drajvera - kartica možda nije svjesna 5.1 sustava.

Pa Creative drajveri imaju Diagnostic Center i tamo klikćeš mišem i šalje ti zvuk na zvučnike.

Još ih čita: front left, center....

Pa jel ti to prolazi i svi zvučnici + sub su prepoznati?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Imam sound blaster audigy se.

Istina, u diagnostic center-u ma čita i prolaze svi osim sub-a!

Kako i gdje da podesim postavke da mi prepoznaje i sub???

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Pa speaker settings - 5.1 pa onda provjeriš u diagnostic centeru.

E sad više ne znam, zbunjen sam, ako imaš manual pročitaj još jednom dobro kako i koji kabel u koji

izlaz od kartice - a ima i help u creative konzoli... pa ne mogu vjerovat da ne radi Neodlučan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000
Eustahije Brzić kaže...

Imam sound blaster audigy se.

Istina, u diagnostic center-u ma čita i prolaze svi osim sub-a!

Kako i gdje da podesim postavke da mi prepoznaje i sub???

 

 Žao mi je što se moram ponavljat, ali jesi li podesio crossover frequency?
Piše ti nešto puput bass redirection, i tu stavi kvačicu i unesi otprilike 100Hz.
15 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Jesam,podesio sam crossover frequency i napravio sve što ste napisali već i prije ali ne radi(već sam pomalo živčan).

Probao sam ih spojit i na dvd za kućno kino i opet sub ne reagira(ostali rade)!

Zvučnici su stari par dana i prvi dan je sve radilo ok, no kad sam drugi dan upalio kantu i zvučnike-sub me ne doživljava!?

Jel postoji neki drugi način da ih spojim ili još što podesim?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Nemoj se živcirat, očigledno onda nisi ti kriv, nego si dobio škart primjerak - događa se. Ja sam recimo naletio na dobar, koji radi već duže od godinu dana.

15 godina
neaktivan
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

OK, hvala na pomoći!

Sutra ih nosim u shop!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

Ak ti nema basa onda trebas iskoristiti onaj mali kratki kabel koji si dobil sa zvucnicima - ni meni nije bilo basa dok nisam spojil woofer prek tog kablica!

Evo ja te zvucnike imam oko 5-6 mjeseci i rade odlicno!!

Al mi nije jasno kak ti je jedan dan radilo a drugi ne?

Izgleda da si dobio neku shrot klasu, vrati im to i nek ti daju nekaj kaj funkcionira!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ne radi bas Genius SW-HF5.1 5000

ja sam ponosni vlasnik prve generacije tih zvucnika i evo vec 4 godine me izvrsno sluze...

kako niti ja, a ni par mojih frendova koji su se nakon mene odlucili na kupnju nismo imali takvih problema pridruzio bih se savjetu da ih odfuras gdje si ih kupio...

 

p.s. spasavanje vojnika ryana i video koncerta "rock in rio" od maidena na tim zvucnicima su frendove nagovorili na kupnju... a susjedi se jos uvijek tu i tamo buneNamigiva


FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice