Ne radi nakon istekavanja

poruka: 7
|
čitano: 1.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Molim hitnu pomoc

Pozdrav svima... Sinoc je dosta grmilo pa sam ugasio kompjuter i istekao iz struje. Danas sam ga usteka i probao upalit ali nece . Na prednjoj strani je upaljena plava led lampica . Napominjem da kompjuter nije bio ust ekan u struju.

toniklismanic
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne radi nakon istekavanja

Fizički iz utičnice ili prekidač na produžnom kabelu/letvi?

Da li je kompjuter i dalje bio mrežnim kabelom spojen na router dok je grmilo ili si i to odspojio?

 

EDIT:

Probaj ga opet odspojiti i stisni tipku za paljenje, da se isprazne kondenzatori.

I onda nakon par minuta ponovo ga priključi i probaj upaliti...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:30 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Molim hitnu pomoc

Jesi komp fizički odspojio i od provider-ova routera, dakle LAN-mrezni kabel?, u navedenom slucaju obvezno racunalo iskljuciti iz naponske i telefonske mreze, potonji znatno cesce uzrokuje stetu!, ili zasuci rukave i rijesi problem ili komp u servis, ukoliko ti je "stao" internet u kuci definitivno je kvar uzrokovala providerova oprema!

15 godina
offline
Re: Molim hitnu pomoc

- manje kvarova se desi kroz strujnu žicu (tad ti možda ode bojler, tv.. ili pc) nego kroz npr mrežni kabel. Tako da je važnije odspojiti mrežni kabel nego strujni. dodatno, ako imaš neke uređaje kao vanjski disk i sl. ponašaju se kao uzemljenje pa struja 'odabere' put kroz PC ako dođe do udara ili hrpa punjača na njemu.

- drugi dio, možda je sve OK, ali se (ovisno o defaultima BIOSa) poneki resetira zbog nestanka struje i traži nazovimo to 'safe mod' kod prvog spajanja.. treba odmah ući u BIOS i vidjeti postavke. PC nije predviđen za odspajanje...

- možda je nešto s kablom, utičnicom, osiguračem na toj žici.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 14:35 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ne radi nakon istekavanja

Kad je grmilo  meni je komp bio isključen iz struje ali spojen mrežnim kabelom sa spliterom (time i telefonskom linijom i routerom) i trebao sam mijenjat cijelu matičnu (nije imala anti-surge zaštitu).

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi nakon istekavanja
Prije nekih desetak dana HEP je u nekom od medija javno istupio priopcenjem-savjetom da korisnici prije grmljavinskih pljuskova iskljuce elektricne potrosace iz mreze... neznam zasto internetski provideri sute??? Apsolutno se slazem sa kolegom @Ihush u vecini slucajeva dolazi do proboja putem telefonske mreze... sjetimo se koliko je ne tako davno modema zamjenjeno...
9 godina
offline
Ne radi nakon istekavanja

Pozdrav ljudi , nisam mogao da ogdovorim ranije... znam sto se dogodilo...crkla maticna. :(

toniklismanic
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice