Ne učitava dvd

poruka: 10
|
čitano: 2.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ne učitava dvd

imam jedan stari samsungov cd/dvd čitač, pržilica(ne znam točno koju) na starom kompu, učitaje cd-ove, dok dvd-ove neće

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 1:43 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne učitava dvd
crkla,100% baci je i ja sam tako
RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ne učitava dvd

Velika vjerovatnoca je da je gotova. Ja imam istu situaciju, pa sam kao nesto cistio laser i tako to, ali sav uspjeh se sve da nakon ciscenja jedva procita 1-2 dvd-a i posle toga opet koci. Sada cita samo cd-ove.. Ne moras je bacati, ukoliko ti nesto znaci sto cita cd-ove, tj. ukoliko pored nje imas neki dvd citac.

 

Pozdrav,

Miroslav

14 godina
offline
Ne učitava dvd

zelim sprziti par filmova na dvd i nece ucitati taj prazan dvd.. stavim neki drugi cd i njega normalno ucita.. u cemu je problem? do dvd-a? imam ih 3 prazna. prije koji mjesec dana sam isto przio i sve normalno bilo

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne učitava dvd

evo sad vidim da nijedan dvd ne ucitava dok cd ucitava, ove od 700 mb.. u cemu bi mogao problem biti? dvd rw nije star uopće.. kupljen prije 4-5 mjeseci

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 14:15 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne učitava dvd
maxy0 kaže...

evo sad vidim da nijedan dvd ne ucitava dok cd ucitava, ove od 700 mb.. u cemu bi mogao problem biti? dvd rw nije star uopće.. kupljen prije 4-5 mjeseci

-cd i dvd su dvije neovisne stvari u 'pržilici', može crknuti neovisno (različiti laser). Statistički više crkava dvd (jer je osjetljiviji na greške-kalibraciju-čitljivost..).

možeš još probati s originalnim medijem (ne snimani, 'srebreni') dali ga čita, .. i baciti ili koristiti samo za CD.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Ne učitava dvd
ihush kaže...
maxy0 kaže...

evo sad vidim da nijedan dvd ne ucitava dok cd ucitava, ove od 700 mb.. u cemu bi mogao problem biti? dvd rw nije star uopće.. kupljen prije 4-5 mjeseci

-cd i dvd su dvije neovisne stvari u 'pržilici', može crknuti neovisno (različiti laser). Statistički više crkava dvd (jer je osjetljiviji na greške-kalibraciju-čitljivost..).

možeš još probati s originalnim medijem (ne snimani, 'srebreni') dali ga čita, .. i baciti ili koristiti samo za CD.

ne kuzim kako je mogo crknit u tako kratkom vremenu... sta bi ga baco, ima garanciju

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Ne učitava dvd
maxy0 kaže...
...

ne kuzim kako je mogo crknit u tako kratkom vremenu... sta bi ga baco, ima garanciju

iskoristi ju.

btw, kad se ništa nebi kvarilo u garantnom roku, tad bi garancija bila besmislena, zar ne? Ostalo je statistika, nekom će raditi 10 god, nekom 10 dana...

 

edit: quicktest, prije reklamacije.. bootni neki liveOS (linux, miniPE..), pošto je DVD problematičan (možda samo neki soft poblem u win) poželjno je imati neki drugi medij npr CD ili USB ali i sam install win.. bootaj, ako boota tad je možda neki soft-driver-malvare... često npr DT i slični.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 9:37 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ne učitava dvd

Bok,ljudi. Ja imam problem. Na svom (starom ali dobrom kompjutoru) imam DVD i CD čitač i pržilicu za oboje. Ali kad stavim npr. BUG DVD u čitač, prepoznaje ga kao "Blank DVD". Nudi mi sljedeće opcije:

Burn an audio DVD using Windows Media Player.

Open disk to view files and folders using Windows Explorer.

 

Zašto ga prepoznaje kao Blank DVD što znači prazni DVD. Ista situacija i za CD.{#}

I am the Living Death.I am coding your hard disk now. Your FAT is destroyed and his copy is only in memory. If you set power off,all your data will be lost. R.I.P DOS!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne učitava dvd
Flexan22 kaže...

Bok,ljudi. Ja imam problem. Na svom (starom ali dobrom kompjutoru) imam DVD i CD čitač i pržilicu za oboje. Ali kad stavim npr. BUG DVD u čitač, prepoznaje ga kao "Blank DVD". Nudi mi sljedeće opcije:

Burn an audio DVD using Windows Media Player.

Open disk to view files and folders using Windows Explorer.

 

Zašto ga prepoznaje kao Blank DVD što znači prazni DVD. Ista situacija i za CD.{#}

Problem riješen. Problem je bio u laseru jer sam čistila pržilicu!

I am the Living Death.I am coding your hard disk now. Your FAT is destroyed and his copy is only in memory. If you set power off,all your data will be lost. R.I.P DOS!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice