Nekompatibilnost ili nesto drugo...

poruka: 4
|
čitano: 1.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Nekompatibilnost ili nesto drugo...

PC specifikacija:

 

MB-msi 970 gaming

CPU-fx6300 vishera

GPU-gigabyte 780oc windforce

RAM-2x4gb ddr3 1600mhz

HDD-500gb 7200rpm

PSU-raidmax 600w

OS-win10

 

Imam sledeci problem.Konfiguracija je radila odlicno nekih 2 mjeseca i od jednom je pocelo da se kresa u igrama i izbaca plavi ekran (nekih 15 minuta igre).Otvorio sam kuciste da ocistim grafiku i izduvam prasinu i primijetio sam da sam stavljajuci grafiku odvalio  1 kondenzator za audio (nalazi se na lijevoj donjoj strani ploce zlatne boje).

Takvog sam ga palio i radio je koliko toliko i imao je zvuk...medjutim desilo se da ga nisam mogao vise upaliti sa mojom grafikom nego samo zamrzne na logo sliku(ne moze da udje u bios) ali daje samo cetvrtinu logo slike kao da je zumirana.Bukvalno 2 dana sam ga palio i gasio i sve je bilo isto...Probao sam da izvadim ram memoriju jer sam imao 2x4gb 1600 i 1x2gb 1333,i mijenjanjem slotova sa memorijom od 1333mhz pc je upalio i radio fino nekih 1 sat u igri.Ugasio sam ga i stavio samo 2x4gb 1600 i radio je normalno.Vratio sam sve u kuciste i probao da upalim,od tada se nije vise palio samo je izbacao crnu sliku i taj zumirani logo bez pristupa biosu jer zamrzne sliku.Pokusao sam opet sa memorijom na 1333hz i ispostavilo se da ne daje signal na ekran kasnije sam utvrdio da je memorija crkla.Probao sam drugu grafiku hd7870 i hd5870 na moj sistem i ona odmah podize windows i radi normalno mada ponekad ima isto blokiranja i restart.Moju grafiku sam probao na druge sisteme sa mojim napajanjem i ona radi :-),ali kad sam je probao sa novim napajanjem od 750w chiftec nije mogla da upali (nije davala sliku)...napajanje nisam ispitivao mislim da nije do njega dok pali grafiku na drugi sistem (mislim da je neki i3 u pitanju)

Negdje sam pronasao da grafika nije kompatibilna sa plocom samo gtx 780 lighting model,ali ne znam kako je radila normalno.....

 

Izgubio sam se u tekstu pa dajte neki predlog sta da radim jer trenutno koristim ve samo sa drugom grafikom,a moja nece da dozvoli ni u bios da udjem :-),ponavljam da je ispravna i da radi na drugom racunaru

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nekompatibilnost ili nesto drugo...

Nema tu šta da se pametuje. Odvalio se kondezator - nosi na servis. Vjerovatno ima još neke štete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nekompatibilnost ili nesto drugo...

Zamijenjena su 3 kondenzatora i ploca radi sa navedene dvije grafike potpuno normalno ,ali nema sanse da se upali sa gtx780 jednostavno samo daje zumiran logo i zamrzne se odmah na njega.Nemoguce u bios uci

14 godina
offline
Nekompatibilnost ili nesto drugo...

Ili probaj sa slabijom grafičkom ili sa jačim napajanjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice