Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

poruka: 26
|
čitano: 1.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Znaci danas sam probao OC svoj 4670k digao sam ga na 4,6Ghz sa voltazom 1.350, radio je dobro upalio sam prime95 imao stresstest 10min, na realtempu je pokazivao oko 85stupnjeva(malo puno). Nakon 10min sam otisao do kuhinje i samo sam čuo nekakav zvuk kao da je zica uhvatila ventilator pa se cuo onaj zvuk grebanja 2-3puta po 2sec zaredom ja brzo doletio, otvorio pc i vidio nema nista od te zice i on se samo ugasio,  pustio ga par min pregledao sve zice(mislio sam da je to),  ali nije nista evo probao ga upaliti i sve normalno radi ventilatori i ostalo, ali nema slike na monitoru, ugasio i upalio par puta ali nista, vent od graficke se upali,hlađenje od procesora isto, ostali ventilatori isto, led lampice isto znaci sve izgleda uredu. Ali slike nema. Dali je moguće da sam spalio procesor? Makar nema nikakvnog mirisa, dima itd. Kako da to provjerim?

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

provjeriš testiranjem i sustavom eliminacije:

 

1.) spojiš svoj monitor na drugo računalo i probaš dal radi (eliminiraš monitor)

2.) spojiš drugi monitor na svoje računalo i probaš dal radi

3.) izvadiš grafičku i staviš ju u drugo računalo i probaš dal radi (eliminiraš grafičku)

4.) staviš neku drugu grafičku u svoje računalo i probaš dal radi (eliminiraš svoj ostali sustav)

 

da li ti matična daje kakav drugi zvučni signal, a da nije početni BEEP?

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

isključi iz struje, izvadi cmos bateriju na par minuta pa vrati i uključi...

10 godina
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Moze lako bit da je bubnula maticna

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
AF139 kaže...

isključi iz struje, izvadi cmos bateriju na par minuta pa vrati i uključi...

 probao sam, ništa. Izvadio sam hladnjak sa procesora, procesor izgleda normalno, zamjenio sam pastu usput. Bateriju sam imao iskljucenu Oko 5min

 

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 14:26 (Skillzor70).
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

morat ćeš istestirati komponente na drugim računalima

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
zhUPer_C18 kaže...

morat ćeš istestirati komponente na drugim računalima

 Idem probat sa matičnom,  ah sada novu maticnu stavljat...

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

lakše ti je počet s grafičkom

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Probaj dijelove (grafu, memoriju, hdd...)na drugom kompu kako ti je već receno i ako sve radi ostaje ti proc i mbo.

Za pocupaj van sve sta nije potrebno za osnovni rad izvadi grafu jer imas integriranu i neznam koliko modula rama imas al ostavi jedan i odspoji hdd i pržu pa probaj hoce li u bios.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
nicky.sl kaže...

Probaj dijelove (grafu, memoriju, hdd...)na drugom kompu kako ti je već receno i ako sve radi ostaje ti proc i mbo.

Za pocupaj van sve sta nije potrebno za osnovni rad izvadi grafu jer imas integriranu i neznam koliko modula rama imas al ostavi jedan i odspoji hdd i pržu pa probaj hoce li u bios.

Stavio sam novu maticnu, ne radi, bez grafe ne radi,  sve vise i vise mislim da je procesor sto mi nikako sada nije po volji. Idem probat ugradit svoj AMD Athlon mozda proradi. 

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 15:52 (Skillzor70).
10 godina
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...
nicky.sl kaže...

Probaj dijelove (grafu, memoriju, hdd...)na drugom kompu kako ti je već receno i ako sve radi ostaje ti proc i mbo.

Za pocupaj van sve sta nije potrebno za osnovni rad izvadi grafu jer imas integriranu i neznam koliko modula rama imas al ostavi jedan i odspoji hdd i pržu pa probaj hoce li u bios.

Stavio sam novu maticnu, ne radi, bez grafe ne radi,  sve vise i vise mislim da je procesor sto mi nikako sada nije po volji. Idem probat ugradit svoj AMD Athlon mozda proradi. 

 Jebga to ti je rizik clockanja i ako je proc dobrodošao u klub.

Di ces ugradit Athlon ? U intelov socket

 

A jesi li proba drugo napajanje ?!!?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 15:55 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
nicky.sl kaže...
Skillzor70 kaže...
nicky.sl kaže...

Probaj dijelove (grafu, memoriju, hdd...)na drugom kompu kako ti je već receno i ako sve radi ostaje ti proc i mbo.

Za pocupaj van sve sta nije potrebno za osnovni rad izvadi grafu jer imas integriranu i neznam koliko modula rama imas al ostavi jedan i odspoji hdd i pržu pa probaj hoce li u bios.

Stavio sam novu maticnu, ne radi, bez grafe ne radi,  sve vise i vise mislim da je procesor sto mi nikako sada nije po volji. Idem probat ugradit svoj AMD Athlon mozda proradi. 

 Jebga to ti je rizik clockanja i ako je proc dobrodošao u klub.

Di ces ugradit Athlon ? U intelov socket

 

A jesi li proba drugo napajanje ?!!?

 Naravno da ne u Intelov socket, ostala mi maticna od njega. Napajanje cu probati kasnije...,  ako ovo ne uspije.

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
16 godina
moderator
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...
AF139 kaže...

isključi iz struje, izvadi cmos bateriju na par minuta pa vrati i uključi...

 probao sam, ništa. Izvadio sam hladnjak sa procesora, procesor izgleda normalno, zamjenio sam pastu usput. Bateriju sam imao iskljucenu Oko 5min

U uputstvima za matičnu ploču ti piše kako se resetira CMOS. U pravilu treba izvaditi bateriju, premjestiti na desetak sekundi kratkospojnik, vratiti kratkospojnik na staro mjesto pa vratiti bateriju. Dakle, uputstva u ruke, pronađi točnu metodu resetiranja i postupi po uputama.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Otisao procesor, athlon pokrenuo.. Mbaksa, ali promjenom maticne bi procesor trebao raditi zar ne? Ja sam svoju msi zamjenio za jednu matx koja mi je lezala u kuci i nije radilo, ugradnjom AMDa i njegove maticne,proradilo. 

 

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:27 (Skillzor70).
16 godina
moderator
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...

Otisao procesor, athlon pokrenuo.. 

Prvo obriši CMOS kako ti piše u uputama pa onda vidi. Ako ti je sad drugi procesor pokrenuo, to može značiti da je BIOS koristio defaultne postavke za njega jer je skužio da si zamijenio procesor. Dakle, obriši CMOS, vrati procesor koji ti je dosad bio u računalu, pa ponovno probaj pokrenuti. Ako ti ni tad ne radi, onda možeš zaključiti da je procesor otišao.

 

Uputstva su ti inače ovdje. A na stranici 46 (odnosno 1-32) ti piše kako se briše CMOS.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:27 (mbaksa).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
mbaksa kaže...
Skillzor70 kaže...

Otisao procesor, athlon pokrenuo.. 

Prvo obriši CMOS kako ti piše u uputama pa onda vidi. Ako ti je sad drugi procesor pokrenuo, to može značiti da je BIOS koristio defaultne postavke za njega jer je skužio da si zamijenio procesor. Dakle, obriši CMOS, vrati procesor koji ti je dosad bio u računalu, pa ponovno probaj pokrenuti. Ako ti ni tad ne radi, onda možeš zaključiti da je procesor otišao.

 

Uputstva su ti inače ovdje. A na stranici 46 (odnosno 1-32) ti piše kako se briše CMOS.

 

 Ali sta nebi zdravom logikom bilo kada bi se procesor ugradio u novu maticnu on bi trebao raditi, ja sam probao i nije. A dobro resetirati ću cmos pa cemo vidjet.

 

Edit: ja nmg nac taj reset button ili sta je to vec.

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:37 (Skillzor70).
16 godina
moderator
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...

 li sta nebi zdravom logikom bilo kada bi se procesor ugradio u novu maticnu on bi trebao raditi, ja sam probao i nije.

Bi, pod uvjetom da matična podržava taj procesor i da su ispravne postavke u BIOS-u. Mislio sam da si drugi procesor stavio u postojeću matičnu ploču, a ne obratno.

16 godina
moderator
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...
Edit: ja nmg nac taj reset button ili sta je to vec.

LOL Bez da znaš kako se resetira CMOS nisi se uopće smio upuštati u overklokiranje ili brljanje po BIOS setupu! Nacrtano ti je u uputama gdje se nalazi. To nije gumb, nego mali komadić plastike i metala koji spaja dva susjedna pina (metalna vodiča), kojeg treba maknuti s postojećih pinova, privremeno premjestiti na susjedne i onda vratiti na početno mjesto. Znači izgleda poput ovo:

 

U uputsvima ti je naznačeno gdje se točno na matičnoj ploči nalazi, a obično uz njega stoji oznaka CLR_CMOS ili tako nešto.

16 godina
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Samo jedno pitanje, jesi iskljucio kabao od struje dok si isao resetirati bios?? Ako nisi onda nisi resetirao bios na default postavke. 

 

Edit: vidim da je vec netko napisao.

Najlaksa stvar je ako si bios resetirao onda bi procesor morao raditi na default taktu i prikljucis monitor na plocu, naranvno prije toga izvadis graficku karticu van

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:48 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Jel ti proc ima garu (triba bi imat) e pa nosi ga na servis i ne spomonji overclock ni za zivu glavu.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Mos me jebat, al ja taj cmos ne vidit gdje su oni napisali da je.

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
10 godina
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
Skillzor70 kaže...

Mos me jebat, al ja taj cmos ne vidit gdje su oni napisali da je.

 Taj jbat1 pokraj baterije spoji necim ukratko al istekaj prije iz zida

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:56 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
nicky.sl kaže...
Skillzor70 kaže...

Mos me jebat, al ja taj cmos ne vidit gdje su oni napisali da je.

 Taj jbat1 pokraj baterije spoji necim ukratko al istekaj prije iz zida

 sa cime se to moze spojit posto nemam onaj mali komadic?

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
10 godina
offline
Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Bilo ćim metalnim npr. kacavidom (šarafcigerom)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)
nicky.sl kaže...
Skillzor70 kaže...

Mos me jebat, al ja taj cmos ne vidit gdje su oni napisali da je.

 Taj jbat1 pokraj baterije spoji necim ukratko al istekaj prije iz zida

 

 

ta matična ima reset tipku na stražnjem panelu, zaokružena na slici

 

 

(prvi puta vidim ovakav CMOS reset, ali veoma praktično) 

 

 

MPLAB C18
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru(nakon overclocka)

Ekipa ako se ikad sretnemo imate pivu, fuck yea i cmos,  radi sve :) 

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice