Nepoznat problem

poruka: 5
|
čitano: 2.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nepoznat problem

Evo nadam se da mi netko može pomoći jer ja stvarno više neznam šta da napravim:

 

Prije nekih 2 tjedna su mi počeli problemi sa kompjuterom, pokrenuo sam igricu(Torchlight koja nije previše zahtjevna) i kompjuter mi se resetirao. Kada se ponovo "dignuo" Windows tj. kada se počeo dizati došlo je do onog loga od Windowsa i sve se zamrzlo, slika na monitoru se zamrzla, miš nije svijetlio, tipkovinica nije reagirala(NL,CL...). Resetirao sam sam kompjuter i došlo mi je do odabira Windows Startup Repair i Start Windows Normaly, nakon št mi nije htjelo par puta na normaly išao sam na Repair ali mi on nije ništa popravio. Tada sam srušio Windowse i mislio sam da je kriv Everest kojeg sam instalirao taj dan i koji mi nije mogao učitati komponente u računalo nego se zamrznuo pa sam ja morao resetirati kompjuter. Evesret sam instalirao jer sam išao provjeriti temperature na procesoru koje su se penjale i do +80 stupnjeva. Pa sam mislio da postoji mogučnost da mi se to događa zbog prevelike temperature na procesoru. Nakon što sam dignuo Windowse sve je normalno radilo dva tri dana i opet su počeli isti problemi. Pošto nisam instalirao Everest i očistio sam hladnjak na procesoru(temperatura max 65 stupnjeva) sjetio sam se da sam instalirao Nortona 2010(piratski)i crack i onda sam mislio da je to problem, možda crack nešto smrda u Windowsima pa se neće dizati. I tada sam opet dignuo Windowse i nisam instalirao niti Norton niti Everest i sve radi dobro par dana i danas krenem igrati Supremme Commander 2 i nakon što završi uvodna animacija kompjuter se resetira i nakon 3 pokušaja sam ga uspio vratiti pomoću System Restore.

 

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem.

 

Imam Windows 7, matična Asus P5K SE/EPU, ima procesor neki stariji dvojezgreni(neznam točan naziv), grafičku ATI Radeon 2600.

 

Ako vam još nešto treba recite.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nepoznat problem

ovako, nije mi jsano ovo   da "si ga vratio pomoću system restorea", na što točno miliš?

 

iz mog iskustva do smrzavanja dolazi zbog pregrijavanja, ako se procesor ranije pregrijavao možda je došlo do nekakvih oštećenja. kakve su mu sada temperature, i možeš li mi reći točno koji je model?

14 godina
neaktivan
offline
Nepoznat problem

Ono kada na Windows 7 dođe do Startup Repair, kada to završi neuspješno pojave mi se opcije  System Restore, Command Prompt(tako nešto), uglavnom 6 opcija. I danas kada sam išao na System Restore normalno mi je ušao u Windowse.

 

Meni se čini da je to ovaj PROCESOR, a temperatura mi je 58 stupnjeva sada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nepoznat problem
Monte Christo kaže...

Ono kada na Windows 7 dođe do Startup Repair, kada to završi neuspješno pojave mi se opcije  System Restore, Command Prompt(tako nešto), uglavnom 6 opcija. I danas kada sam išao na System Restore normalno mi je ušao u Windowse.

 

Meni se čini da je to ovaj PROCESOR, a temperatura mi je 58 stupnjeva sada.

Proc ti se pregrijava sigurno pa treba skinut dole hladnjak i zamjenit pastu s novom i onda bude bolje sigurno. Jos bolje rjesenje je kupit novi hladnjak za taj socket 775, a ovaj Scythe bus mogel posle stavit i na neki novi komp tj socket bez problema. Iz ADM mozeš narucit robu tak da platis kak ti dođe doma dostava i nema problema jer nisi iz Zagreba normalno.Cool

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=6458

 

http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/samurai-zz.html

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nepoznat problem

to je sada normalna temperatura, ali čim mu daš "nešto da radi" on se počne grijati. najsigurnije ti je za sada kako je rekao rambo gore zamijeniti pastu pa ćeš vidjeti što e događa, a to ti nije neka komplikacija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice