Nestali diskovi - pomoć molim vas

poruka: 8
|
čitano: 5.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nestali diskovi - pomoć molim vas

pozdrav

pomozite molim vas jer neznam što se desilo...

ovako...

nakon instaliranja nekog programa za rađenje particija, na kompu mi sada samo pokazuje c particiju...

ostale dvije particije od 100 i 150 gb MI NE POKAZUJE u my computer, a na njima mi je sve moguće što mi treba, od muzike, filmova, stvari za faks, sve, absolutno sve...

kako da ih vratim nazad da ih vidim u my computer i da ako je moguće da su podatci još na njima...

molim vas pomozite prvi put mi se ovo dogodilo i stvarno neznam što da radim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nestali diskovi - pomoć molim vas
matija656 kaže...

pozdrav

pomozite molim vas jer neznam što se desilo...

ovako...

nakon instaliranja nekog programa za rađenje particija, na kompu mi sada samo pokazuje c particiju...

ostale dvije particije od 100 i 150 gb MI NE POKAZUJE u my computer, a na njima mi je sve moguće što mi treba, od muzike, filmova, stvari za faks, sve, absolutno sve...

kako da ih vratim nazad da ih vidim u my computer i da ako je moguće da su podatci još na njima...

molim vas pomozite prvi put mi se ovo dogodilo i stvarno neznam što da radim...

99% sam siguran da si se išao upuštat u nešto o čemu nemaš pojma i izbrisao te dvije particije.

Kako ih vratiti? Pa njih lako, istim tim programom stvori dvije nove particije, ali podatke na njima, nećeš baš tako lako vratiti.

13 godina
offline
RE: Nestali diskovi - pomoć molim vas

što se tiće toga da to nisam nikad radio, to je istina da nisam..

ali što je najbolje programe nisam uopće otvarao, jedino sam jedan instaliro i nisam ga čak ni pokretao i samo što je instalacija završila meni su oni nestali, tako da ja po programima nisam ništa prčkao i po particijama prčko...

jednu particiju sam uspio vratit preko disk managementa tak da sam samo dodjelio slovo (prvo ju nisam ni vidio u my computer) sada ju vidim...

drugu particiju mi pokazuje u disk managementu kao na slici ali kad kliknem na nju da desnim mišem i kliknem da biram slovo, pokaže mi kao na drugoj slici

sad me zanima dal će se moć ta particija vratit sa podatcima (jer jedna je vračena sa svim podatcima koji su bili) ili ju moram formatirati da bi ju mogao vratiti??

ova particija koja je vračena, nju sam vidio prilikom instalacije windowsa (jer morao sam ponovno instalirat nije mi htjelo ni u windowse uć) dok ovu drugu nisam tamo vidio, te ju ne vidim ni u my computer, vidim da je prisutna na disk managementu ali joj ne mogu dodijelit slovo da ju čita...

sad me zanima dal je moguće da vratim tu particiju sa podatcima nazad ko i ovu i ako je moguće kako

13 godina
offline
Nestali diskovi - pomoć molim vas

sve je riješeno, lap vračen u prvobitno stanje

stoga lock na temu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nestali diskovi - pomoć molim vas

ja već mislia da ti ih je netko ukrao

http://gtabalkan.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Nestali diskovi - pomoć molim vas

na sreću nije, jer da je nahebo bi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nestali diskovi - pomoć molim vas
matija656 kaže...

na sreću nije, jer da je nahebo bi

Podijeli s nama kako si uspio vratit podatke i u čemu je bio problem Namigiva

13 godina
offline
Nestali diskovi - pomoć molim vas

evo za one kojima se se možda dogodi ovako nešto - ja sam to ovako riješio... (preskačem djelove sa eksperimentiranjem sa raznim programima bez uspijeha)

 

ovako

znači nako što su particije nestale krenuo sam reinstalirat windowse u nadi da će nakon instalacije ponovno biti particije pročitane

 

kod biranja particije pokazalo je jednu od dvije izgubljene particije za biranje, instalirao naravno na onu na kojoj su već bili win da ne gubim podatke

 

nakon instalacije odlazak u disk management i tamo pokušaj dodjeljivanjaslova particijama

 

prvoj particiji koja je čitana kod biranja particije za windowse dodjeljeno slovo bez problema i vračena je nazad zajedno sa svim podatcima na njoj

 

na drugoj particiji koju nije čitalo kod instalacije windowsa, čita ju samo u disk managementu, dodjela slova bez uspijeha, stalno pokazuje neki error

 

nakon toga stvaranje bootabilne verzije linuxa preko usb-a kako bi se uvjerio da su podatci uredu i dali je hard uredu

 

nakon pokretanja linuxa obje stvari  su bile potvrdne, disk normalno radi i podatci su dostupni (neoštećeni i čitljivi)

 

moj savjet je prebaciti podatke na neki drugi disk kako bi se sačuvali, da se nebi dogodilo da nešto radite pa da se sve izbriše a niste ih kopirali a imali ste mogućnost da to učinite

nakon kopiranja i osiguravanja podataka, moja je preporuka da formatirate cijeli disk, obrišete particije, doslovno sve da dobijete hard disk kao kod kupnje, jedna particija sa svom memorijom

 

sad ja sam to napravio sa instalacijom windowsa ali možete i sa kojim drugim programom npr. partition magic ili tako nešto

 

tu je bilo malo prtljanja da se dobiju particije kako se želi, i pokretanje instalacije windowsa

 

nakon što su instalirani, my computer i ako ne pokazuje particije, disk managemet i tamo dodijelit slovo particijama ili napraviti ovisno što vam treba

 

nakon dodjeljivanja slova i formatiranja u disk managementu particije su vračene i spremne za upotrebu, kao da se ništa nije dogodilo Osmijeh

 

moj savjet je da ako vam se ovako što dogodi da prvo odete u disk management i od tamo pokušate ih vratiti, ako ne možete tako onda napraviti bootabilne linuxe ili neki drugi sustav da provjerite dali je sve u redu (dali komponente rade), te ako rade i ako imate mogučnost sačuvajte podatke

 

ako ste to učinili, jednostavno vratite hard disk u prvoditno stanje brisajući svaku particiju i formatiranje kompletnog diska kako bi windowse instalirali na čist disk bez podataka, da se nebi slučajno podatci pomiješali pa da nešto ne radi kako treba

 

meni je vjerojatno neki program pošemerio nešto na hardu pa su mi nestale te dvije particije, a zatim nisam mogao ni windowse instalirati normalno na particije koje mi je stalno čitao, treću particiju od 150 giga nije čitalo kod instalacije windowsa a ni u my computer, samo disk management ali tamo nisam mogo dodijelit slovo

 

svaki put kad sam kliknuo da instalira na particije koje je čitao kod instalacije (40 i 110 gb) nije moglo stalno sam dobivao ovaj error - windows installation encounterd an unexpected error. Verify that the instalation sources are acsessible, and restart the instalation.

error code: 0xC0000005

 

i tu sam obrisao sve particije, disk očistio (nakon osiguravanja podataka), restartao, ponovno pokrenuo instalaciju i instalirao windowse bez problema i u disk managementu sve vratio kao da se ništa nije desilo..

 

sad nekome možda će varirati kako da to riješi, netko će možda imati drugaćije greške, drugačije probleme, uglavnom ja sam svoj problem ovako riješio, nadam se da će ovaj post i ova tema pomoći nekome tko se možda nađe u istom problemu da to riješi samostalno da ne mora slati komp ili (u mom slučaju lap) na servis pa da se bude bez kompa

eto to je kak sam ja svoj problem riješio, pa zbog toga kako sam to uspio riješiti i ne trebam više pomoć, neka se tema zaključa, problem riješen, a ovo što sma pisao nadam se da će pomoć nekome da se izvuće iz istog ili sličnog problem...

 

pozdrav Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice