Nestao hard disk

poruka: 54
|
čitano: 23.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Ovako iman problem koji trebam rjesiti ... morao sam reinstalirati windowse zbog przilice jer nesto nije sljakalo zbog geniusa no sad poslije reinstalacije nedostaje mi jedan hard disk u my computeru ... iman 3 u kompjuteru druga 2 vidim .. ali ovaj jedan je bio samo jedna particija "O" nisan ga djelio i toga nigdje je mi mozete kako pomoc ... instalirao sam XP ako koga zanima

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nestao hard disk

A da nisi obrisao particije u WINDOWS XP Boot Setup?

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao hard disk

Pokušaj ući u BIOS i vidi da li ga očitava. Ako ne, onda vjerojatno nesto nije dobro spojeno ili slično. A, ako ga očitava, pokušaj ponovno reinstalirati.

15 godina
offline
RE: Nestao hard disk
vezer kaže...

Ovako iman problem koji trebam rjesiti ... morao sam reinstalirati windowse zbog przilice jer nesto nije sljakalo zbog geniusa no sad poslije reinstalacije nedostaje mi jedan hard disk u my computeru ... iman 3 u kompjuteru druga 2 vidim .. ali ovaj jedan je bio samo jedna particija "O" nisan ga djelio i toga nigdje je mi mozete kako pomoc ... instalirao sam XP ako koga zanima

Start>Control panel>Administrative tools>Computer Management

 

 

onda idi dole na "storage" potom na "disk managment" i vidi vide li se tu sve particije...ali pazi nemoj nista dirat tu ukoliko nisi siguran da znas sta radis jer mozes obrisat particiju ili disk...oprez,,,Namigiva

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 3:49 (mejt).
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

nevidi se tu :S ... nema ga nigdje -.-'

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nestao hard disk
vezer kaže...

Ovako iman problem koji trebam rjesiti ... morao sam reinstalirati windowse zbog przilice jer nesto nije sljakalo zbog geniusa no sad poslije reinstalacije nedostaje mi jedan hard disk u my computeru ... iman 3 u kompjuteru druga 2 vidim .. ali ovaj jedan je bio samo jedna particija "O" nisan ga djelio i toga nigdje je mi mozete kako pomoc ... instalirao sam XP ako koga zanima

Čekaj pri instalu windowsa nisi napravio tu particiju a ostalo je mjesta za nju?

Jel misliš na to?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao hard disk

ako ga nema u computer managementu onda si lijepo pogledaj da ti nije sad to sve jedna particija. znas kolko je velik pa pogledaj po velicini.

14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

ne zato jer je iman 3 harda .. i ovaj zadnji 3 je samo O particija nisan ga uoce dijelio ..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Pogledaj u BIOS-u dali ti ucitava sva 3 Hard Diska. Ako je sve u redu idi u Manage i desnim klikom klikni na Disk Management pa na Rescan Disk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nestao hard disk

evo to se i meni dogodilo sad nestao mi je d disk

nema ga u disk managmentu

nema ga ni u biosu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 18:58 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

ma nigdje ga neocitava

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nestao hard disk

a da ga probaš odštekati pa uštekati u matičnu?

There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao hard disk
vezer kaže...

ma nigdje ga neocitava

Jesu dobro kablovi spojeni? Je li spojen u napajanje, tj. čuje li se zujanje iz njega? Ako imaš tri diska, jesu li sva tri IDE ili SATA ili kombinirano? Ako je IDE, da li je na isti IDE kabel spojen još jedan disk i jesu li master i slave pozicije ispravno podešene?

Life sucks and then you die.
15 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Spojio novi hard disc i nestao stari(dvije particije) iako ga u device manageru ima?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

... i to samo pod WIN 7.Kada bootam taj disc na kojem je WIN XP onda vidim sve???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nestao hard disk
Zdravko kaže...

Spojio novi hard disc i nestao stari(dvije particije) iako ga u device manageru ima?

Zdravko kaže...

... i to samo pod WIN 7.Kada bootam taj disc na kojem je WIN XP onda vidim sve???

U Disk managmentu mu dodijeliti slovo... Na XPu se to radilo ovako - desni klik na My Computer - manage - Disk managment. U donjoj polovici prozora desni klik na particiju bez slova - Change drive letters and path i klik na change. Tu dodjeliš slovo disku i to je to. Nadam se da je to rješenje.

 

A ako u disk managmentu nema diska ili već ima slovo, moglo bi bit zanimljivo...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Problem riješen, hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 23:10 (Zdravko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Rješenje je staviš Cd instaliciju neka da čita i kad dodje do particiju koji dijeli C D E F i vidi jel na nfts i fat u svi particijama i ak su jednom formatu ostaje nepoznat format jest prazan znači nehotice zbrisani i zato se ne vide i kada digneš windowsi i u moj computer također nevide.  krinka je u tome kad ide na instalaciju na dva hard diska jedan piše na c i e a drugi hard disk piše d i f i zato kada biraš formatirati disk na naprimjer drugi je d a zapravo e i zato obrisan cijeli ono što si spremao. Ako me razumiješ što mislim.

Nenad
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nestao hard disk
Nello kaže...

Rješenje je staviš Cd instaliciju neka da čita i kad dodje do particiju koji dijeli C D E F i vidi jel na nfts i fat u svi particijama i ak su jednom formatu ostaje nepoznat format jest prazan znači nehotice zbrisani i zato se ne vide i kada digneš windowsi i u moj computer također nevide.  krinka je u tome kad ide na instalaciju na dva hard diska jedan piše na c i e a drugi hard disk piše d i f i zato kada biraš formatirati disk na naprimjer drugi je d a zapravo e i zato obrisan cijeli ono što si spremao. Ako me razumiješ što mislim.

Ne lupetaj. Trebalo je samo dodijelit slovo disku (drive letter) u Disk managmentu. Ovo šta si napisao su gluposti. I kakav FAT u q*rac? Malo se informiraj. FAT32 NE podržava fajlove veće od 4GB, što je danas u vrijeme torrenti i diskova od 500+ GB priličan problem.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 19:50 (Sum_of_all_fears).
14 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

oprostite kj upadam u temu  ....imam jeda problem... (necu zadavati posla moderatorima pa slaga novu temu zato tu pisem)  naime zkj mi hardisk ispusta zvukove ...onako dok igram igice ili dok instaliram nesto..ide ovako br-br-br-br i tako saku sekundu i onda najedanput neprestano tako oko 20 sekundu??!! dal je to vrijeme da kupim novi?? inace imam wd seagate baracuda 160 gb ..star je 4 godinee...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao hard disk

Ja imam isti problem,instalirao sam Windows 7,i sada umesto dva diska imam samo jedan, disk c.Kako da namestim da opet bude i D.

Znaci dva diska su u jedan sad,molim za pomoc.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestao hard disk
data81 kaže...

Ja imam isti problem,instalirao sam Windows 7,i sada umesto dva diska imam samo jedan, disk c.Kako da namestim da opet bude i D.

Znaci dva diska su u jedan sad,molim za pomoc.

Otvori Disk Management i dodjeli slovo particiji/ama na disku. Jednostavno upiši Disk Management u Search u Start meniju.

Tu sada nađi disk ,desni klik idi na ''Change Drive Lettter and Paths'' i dodjeli slova particijama.
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 22:33 (kizo2703).
5 godina
neaktivan
offline
bios vidi windows 10 ne vidi HD

novi prijatelji moji,

u kompu imam SSD 124 skandisk sa windows 10 i HD samasung na kome se nalazi windows 7 pro i particija sa win 7 pro.

kod ukljucenje na biosu se vidi i jedno i drugo ali win 10 ne vidi samsuna

kad podignem sistem iz win 7 on vidi i jedno i drugo.

Bio bih zahvalan ako bi mogli da se pozabavite mojim problemom

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

U windowsa 10 odi na "Disk Menagment" i pogledaj da li se vidi samsung, ako da aktiviraj ako nije aktiviran ili ako particija koju trebaš nema slovo (letter) dodaj slobodno slovo i trebalo bi biti ok.

Ako to ne pomogne provjeri  " disk permission " tj. da kao administrator računala imaš ovlasti zapristup na taj disk.

5 godina
neaktivan
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

postovani,

nije mi nista pomoglo verovatno zato sto ga win 10 uopste ne vidi.

win 10 nije aktiviran, mozda zato?

mozda zbog dva operativna sistema?

...... ne kapiram?

svejedno hvala, molim za jos koju ideju

10 godina
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

Evo na primjer ovdje se vide tri diska redom DISK0 , DISK1 i CDROM

DISK0 ima više particija ali se u "windows exploreru" vide samo one particije koje imaju slovo npr. C: D: 

Windowsi ne prikazuju ni diskove koji  su drugi OS kao Linux ....a taj HDD jest windows tj. win7  kao i SSD sa win 10 i mora se vidjeti.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

u disk menadzeru se vidi samo c: tj SSD sa win 10, i CD rom koji uopste nije poveza za maticnu plocu.

15 godina
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

enkripcija, sec.boot i sl. uefi fičeri ili kvar-malware... kao korisnik-vlasnik računala bi morao znati (''osjetiti'' :) ..) što je od tog bliže istini.

 

btw, ako mijenjaš disk za boot OSa, tad nemaš dualboot, nego nazovimo to dvostuki 'mono' boot :) ... pogrešno konfigurirano (ali može biti s razlogom, tad je ok). Dual-multi boot je kad imaš boot meni i biraš koji os bootaš bez kemijanja s diskovima-orderom i sl.

+ daj ti zaljepi sliku disk managera.. jer cd koji spojen .. govori da nešto nije ok..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 23:12 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: bios vidi windows 10 ne vidi HD

disk menager

 divais menager
 vadio sam bateriju tj resetovao sam bios, kad se bira OS stoji ovako:

win 7

win 10

win 7

kada se podize sistem iz samsung diska gde su dva win 7, nema internet i vidi se SSD sa win 10

kada to ide iz SSD ima sve ali se samsung ne vidi  a vidi se CD koji uopste nije povezan ni sa jedne strane[nema kabla]

unapred hvala na interesovanje i pomoci

14 godina
offline
Nestao hard disk

Očito ti je neki problem sa diverima za matičnu ploču u win10. Koja matična ploča je u pitanju? Traži chipset drivere za nju. I ne kužim kak možeš vidjeti CD koji nije fizički spojen, pa nije wifi :) Da nije u pitanju neki virtual CD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice