Neželi pokrenuti windowse crni ekran

poruka: 24
|
čitano: 5.222
|
moderatori: DrNasty, F1-IVO, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
Znaci ovako imam pc vec 2 godine zasticen je normalno antivirusom neotvaram nikakve sumnjive stranice ugl nikad problema windows xp sp3 je na njemu. I jucer navecer ga upalim pojavi se normalno ono od maticne na pocetku beep se cuje onai i kasnije samo crni ekran. hdd znaci crvena lampica blicne 2-3 puta i to je to zelena ne svijetli neznam jel i prije svijetlila nikada nisam obracao pozornost na to. pc je kao zblesiran radi al crn je ekran i nista se ne dogadja stisnem gumb da se ugasi ugasi se trenutno u sekundi znaci nema da moram pricekati ili drzati gumb. prije je normalno pc radio i normalno sam ga ugasio znao je nekad kad je bio i novi da se ne upali pa sam ga restartao i dr put je normalno radio ali se to nije cesto dogadjalo cca mozda 5 puta u ove 2 godine pa ako znate mozda u cemu bi mogao biti problem? imam jos jedan stariji pc koji radi vec 8 godinu pa da eventualno probam hdd zamjeniti? Hvala unaprijed
5 godina
neaktivan
Re: Neželi pokrenuti windowse crni ekran

Probaj ručno odabrati first boot device, pa vidi da li se isto ponavlja.

3 godine
neaktivan

Jesam pokušao sam hdd pokrenuo kao first boot device ali isto je. zelena lampica se upalila kada sam prvi puta palio racunalo danas medjutim ugasila se i drugi treci puta nijednom se vise nije upalila. beep se cuje ono od maticne se pokaze na ekranu nakon toga nema nista

4 godine

Probaj staviti dvd od windowsa i repair,možda popravi.Otvori kućište i provjeri dali sve leži dobro na svome mjestu(osim ako ti garancija još uvijek traje).

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
3 godine
neaktivan

Hmm a nemoze mi zeznut podatke ili windowse ako je nesto drugo slucajno otislo? msm da ne traje vise

4 godine
Lewa kaže...

Hmm a nemoze mi zeznut podatke ili windowse ako je nesto drugo slucajno otislo? msm da ne traje vise

neznam,sa xp-om to nikad još nisam radio...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
3 godine
neaktivan

aha da stavim hdd od drugog kompa koji radi? jeli se to inace moze i smije napraviti?

4 godine
Lewa kaže...

aha da stavim hdd od drugog kompa koji radi? jeli se to inace moze i smije napraviti?

vjerojatno nebi trebalo biti problema.A dali su ti podaci važni?

Ako ikako možeš ja ti preporučujem da staviš 7 ili Linux.Ako nemožeš nema beda.

5 godina
neaktivan

Možeš... postoji mogućnost da se sruši pri loadanju zbog drajvera, ali ako se ne sruši, ne bi trebalo biti beda...

Moj savjet, skini si sa neta BART-PE ediciju bootabilnih Windowsa, ili neku noviju...
Bootaš sa CD-a i imaš sve sistemske alate za provjeru diskova. Jer nagađam da bi mogao biti problem sa MFTom od diska, ili je nešto Korumpirano.
Jer ako ti ne baca grešku da ne može bootati, vjerovatno je da je počeo boot, pa se onda nešto zablesiralo.

3 godine
neaktivan

i na drugom kompu imam vaznije stvari ako se srusi pri loadanju jel gubim podatke ce se i ti windowsi na tom disku zeznut? moze li neki link ili nesto za BART-PE nasao sam to al neznam tocno sto mi treba..

5 godina

-skini ubuntu (ili mint, mandrivu, ..) sprži na najnižoj brziji i bootaj. Ako nije kvar MBO ili HDDa barem ćeš to vidjeti, spasiti podatke..

ako je problem isti, vjerojatno kvar, moguće napajanje, MBO, VGA, HDD... moraš isprobati i otkriti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine

ali naravno pazi da ti bude live distra...

5 godina
neaktivan

Opet se linuksaši guraju gdje im nije mjesto....
Zašto bi se čovjek mučio sa nepoznatim mu sustavom kad ima jednostavniji način???

Odi lijepo na neki popularniji torrent sajt i upiši "Digiwiz" (trebao bi ti izbaciti Digiwiz MiniPE)

Kad ti boota, imaš lijepo u meniju sve moguće alate za testiranje i backupiranje.

Postoji još i "Master System 2012", ali ga još nisam isprobao pa ne mogu garantirati, ali prema opisu, trebao bi zadovoljavati.

Koristim ga godinama. Vrlo dobar alat slučaj nužde.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 18:18 (Stoned Rider).
4 godine
Stoned Rider kaže...

Zašto bi se čovjek mučio sa nepoznatim mu sustavom kad ima jednostavniji način???

Odi lijepo na neki popularniji torrent sajt i upiši "Digiwiz" (trebao bi ti izbaciti Digiwiz MiniPE)

Kad ti boota, imaš lijepo u meniju sve moguće alate za testiranje i backupiranje.

Postoji još i "Master System 2012", ali ga još nisam isprobao pa ne mogu garantirati, ali prema opisu, trebao bi zadovoljavati.

Koristim ga godinama. Vrlo dobar alat slučaj nužde.

Linuxu je svugdje mjesto,pa i u tvom frižideru.{#}

Ne mislimo sada da on može spasiti svoj windows sa Linuxom nego samo važne podatke.Ne treba kucati komande u terminal nego samo staviti live cd,naći preko file explorera(a korištenje file explorerom je isto i na Linuxu i na windowsima) i iskopirati na USB.

Ako neće nemora,to je samo naš savjet.

3 godine
protjeran

ako bih počeo imati probleme s windowsima, srušim stare i stavim nove. 3 particije imam uvijek, na c držim jedino windowse i drivere a na druge dvije su ostali podaci

Trenutno se igra X3 Terran Conflict
5 godina
neaktivan

Sve to ok... BTW, nemam linukse u frižideru, meni stoje pokraj daske za peglanje...

Ok, to za fajlove, samo sa live Windowsima (BartPE, MiniPE) ima i set svih alata potrebnih za dijagnozu kvara i mogući repair istih...

6 godina
neaktivan

mali savjet svim ljudima koji ovako muku muce,a nebi trebali. vec u dva klika vrate sistem iz mrtvih.

to vazi i za one koji ucestalo formatiraju c.  ipak je muka sve opet postelovat onako kako je izgledalo.

1. koristite backup /restore

2. evo besplatnog i odlicnog rjesenja,koje je tako izbanalizirano,da ga djeca iz vrtica mogu koristiti

todo backup

3. kada sa dva klika napravite preslik particije i sistema, napravite i sigurnosni cd,ako nastrada MBR ili nesto slicno,kao kod ovog primjera ,nema boota,crn ekran.  cd napravite isto u dva klika,bez ikakvih linux-a i slicnoga.

kada nastane havarija, dijete od 5 godina moze vratiti sistem kakav je bio u zdravom stanju.

pocnite to koristiti i pocnite educirat poznanike.

acronise i slicne dobre proizvode preporucam,ali todo je superpouzdan i uber naklonjen n00b publici

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
4 godine

E,a imam ja jedno pitanje u vezi backupa,dali ako ti npr. backupiraš sve šta imaš na d particiji dali taj backup file bude imao istu veličinu kao i svi ti podaci na toj particiji ili koristi neku uber kompresiju pa to stisne na koliko već?

5 godina
Stoned Rider kaže...

..

-nepotrebna agresivnost. Autor postavi pitanje-problem, ostali njemu daju prijedloge, izuzetak kad je prijedlog loš...

-nije nipočemu jednostavnije. Ima jedan drugi problem, licenca i 'duh foruma', linux distre su većinom free. MS pak ne dozvoljava PE. Hirens je jedno od alternativnih rješenja, ali su samo alati, ne liveOS.

Desktop OS današnjice je svaki jedanko jednostavan za korištenje. Osnovne funkcije su usporedive s automobilom, biciklom, loptom.. U slučaju ovakvih problema dovoljno je dignuti liveOS i vidjeti dali radi, ako radi tad je soft problem, ako ne radi potvrđen je hard problem... -jednostavno i korisno, pa i legalno.

@ torrente, dobar prijedlog, ali uzaludan. Svi se prvo moraju opeći, nekoliko puta...

edit:

g12356 kaže...

E,a imam ja jedno pitanje u vezi backupa,dali ako ti npr. backupiraš sve šta imaš na d particiji dali taj backup file bude imao istu veličinu kao i svi ti podaci na toj particiji ili koristi neku uber kompresiju pa to stisne na koliko već?

-svaki backup kao jednu od elementarnih opcija (defaultno uključeno) ima i kompresiju. Suprotan primjer je opcija u Zipu ili Raru.. no compession (store), zbog bržeg pakiranja. Ugl je zip lzw kompresija cca 1.6:1 ali kod podataka može biti daleko više. To ovisi o tipu filea.

-nivo kompresije može biti izbor, ali i kompromis zbog vremena (npr vidi 7z maximum-ultra.., potrebni su sati..). Češća praksa je korištenje manje kompresije uz predpostavku da nije (nebi smio) biti problem veličina.. dodatno, važniji je npr crc nego kompresija, jer su podatci važni (ne diskovi) :)

edit 2: ... nasuprot imaging (ghosting) alatima, koji često rade 1:1 image, ali i nude kompresiju. Standardna kompresija za sys-exe fileove je 1.6:1 tak da nije pretjerano bitno za današnje veličine storagea ali tad gubiš mogućnost recimo pristupa drugim alatima (kao npr ISO image CDa ili neki prprieatry-kompresorski kao PowerISO, MagicISO.. dok svi rade s ISOom)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 20:46 (ihush).
6 godina
neaktivan

tako je... oni koji zele, todo ima opciju sektor po sektor, kloniranje particija. nema kompresije i sluzi ako zelite zamijeniti hdd, te na ovaj nacin napravite zrcalni preslik na novi hdd ;)

no...to kasnije upoznate.  bitno je da ljudi donekle sazive sa elementarnim  backupom.

tih slika mozete napravit koliko vam srce zeli, zasto to ne koristiti.

5 godina
neaktivan

Više sam puta sam koristio backup alate, samo sam onda došao do zaključka da kroz duže vremena se automatski mi backupira i hrpa gluposti koje mi nisu potrebne ili neke raštimanosti u sistemu, pa kasnijim backupom vratim i te gluposti nazad. Ovako barem stavim ispočetka sve što mi treba i ne trpam gluposti barem neko vrijeme...

6 godina
neaktivan

zato se ne drzi automatika.

nakon intala windowsa i drivera, napravi se prva slika.  sve buduce su manje bitne (zavisi jeli pc zabava ili je poslovni korisnik).

banalni primjeri. ja poznam đura koji me tlaci da mu instaliram windowse ,jer ih on ukaki za 30 dana.  svaki sljedeci put dodjem sa svojim wd passportom i samo vratim prvu sliku.   prva slika je amen u ocenasu :))

poslovnjaku je bitnija automatika, a moze i on rucno svako drugi dan pregazit sa novom slikom, recimo najstariju petu po redu.

3 godine
neaktivan

MiniPe sam stavio i sta sa njime da napravim? koje programe da ukljucim? provjeru diska sam stavio da se radi al zelena lampica i dalje ne svjetli na kucistu cemu ona sluzi tj sto ona znaci ?

19 mjeseci
neaktivan

imali ko rjesenje crni ekran i nista vise 

nemogu amabas nista 

buke
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice