Novi kompjuter se ne pali

poruka: 43
|
čitano: 8.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Danas sam sastavila novi PC. Mislim da sam sve žice spojila kako treba. Međutim kad pokušam upaliti kompjuter, počnu raditi fanovi od napajanja, procesora i grafičke i ugase se za jedno dvije sekunde. Fanovi se čak ne pale stalno, već svaka dva-tri pokušaja paljenja pc-a. Ne znam je li napajanje preslabo. Komponente su: matična MSI A78M-E35, CPU AMD Athlon x4 760k, GPU AMD Athlon HD 7750, RAM Corsair Value Select 8gb ddr3, tvrdi disk WD Green 2tb i napajanje Corsair 550W. Sto puta sam provjerila žice, pokušala izvaditi bateriju iz matične, ali nisam uspjela, vadila i premještaja RAM, ali se PC i dalje ne pali. Fanovi rade / sekunde i ugase se. S ovim se mučim cijeli dan, molim pomozite!!!!!! Edit: pokrenula sam instalaciju Windowsa i PC se ugasio i ponovno ga ne mogu upaliti Edit: nakon ponovnog namještanja hladnjaka za procesor, pc se upalio. U bios-u pokazuje da je temperatura matične 30-31 stupanj. Temperatura procesora se u pet minuta s 37 stupnjeva podigla na 52. Pc je i svakih 20 sekundi iz Biosa odlazio u sleep mode, da bi se nakon 5-6 minuta ugasio i ponovno se ne može upaliti. Edit: Ponovno sam sve rastavila i sastavila i pc je upaljen već nekih sat vremena. Kad ugasim napajanje pa ga uključim pc se stalno pali. Međutim, pri instalaciji Windowsa kad bi se pc trebao restartat, uopće se ne ugasi nego ode u sleep mode i onda je moguće ući u bios ili ponovo pokrenut instalaciju. Zanima me zašto se pc ne ugasi kad bi trebao i mogu li u biosu promijenit neku postavku da to popravim?
Tena16
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 16:49 (Tena16).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Danas sam sastavila novi PC.

Provjeri da nisi zaboravila dodatno napajanje za procesor na matičnoj ploči, 4/8 pin.

Otpoji HDD, DVD-RW, probaj upalit.

Izvadi RAM, probaj upalit.

Izvadi grafičku karticu, opet probaj upalit.

Bit će serija paljenja, ako dođe do napretka, vraćaj dio po dio natrag i isprobavaj,

slike neće biti, ali vidjet ćeš hoće li se gasiti.

Možeš probat negdje posudit drugo napajanje i RAM, pa isprobat.

Poslikaj to malo iznutra, da bacim pogled.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 20:22 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Danas sam sastavila novi PC. Mislim da sam sve žice spojila kako treba. Međutim kad pokušam upaliti kompjuter, počnu raditi fanovi od napajanja, procesora i grafičke i ugase se za jedno dvije sekunde. Fanovi se čak ne pale stalno, već svaka dva-tri pokušaja paljenja pc-a. Ne znam je li napajanje preslabo. Komponente su: matična MSI A78M-E35, CPU AMD Athlon x4 760k, GPU AMD Athlon HD 7750, RAM Corsair Value Select 8gb ddr3, tvrdi disk WD Green 2tb i napajanje Corsair 550W. Sto puta sam provjerila žice, pokušala izvaditi bateriju iz matične, ali nisam uspjela, vadila i premještaja RAM, ali se PC i dalje ne pali. Fanovi rade / sekunde i ugase se. S ovim se mučim cijeli dan, molim pomozite!!!!!!

"Mislim da sam sve žice spojila kako treba." Jel mislis ili znas?,Trebalo bi sve izvaditi iz kucista i daj nekome tko se razumije u to da ti slozi. PS.napajanje je vise nego dovoljno za tvoju konfu.

Electronic Dance Music ♥
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Sve sam probala, grafičku sam izvadila jedno pet puta, iskopčala napajanje iz matične,... Bi li trebala iskopčati sve komponente odjednom i onda vraćati jednu po jednu?
Tena16
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Sto god iskopčam, fanovi rade 2 sekunde.
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali

Stavljeni odstojnici ispod matične ploče?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Sto god iskopčam, fanovi rade 2 sekunde.

Možda je ploča neispravna ili nešto nije dobro spojeno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
XXX-Man kaže...

Stavljeni odstojnici ispod matične ploče?

 

Da, stavila sam odstojnike.
Tena16
14 godina
moderator
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali

Onda sve lijepo izvadi na stol. Stavi procesor na matičnu i hladnjak na njega, spoji napajanje i probaj pokrenuti računalo tako da kratkospojiš power pinove na matičnoj. Napomena - spojiti ih samo na sekundu, ne ostavljati spojeno.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Jedino za sto nisam sigurna su one male žice od kućišta, pozitivne i negativne. Ako imam Power SW trebam li stavljati i Reset SW?
Tena16
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Ako imam Power SW trebam li stavljati i Reset SW?

Polovi su kod sklopki nebitni, samo moraju biti spojeni na pravo mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 20:50 (Valentin17).
14 godina
moderator
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Jedino za sto nisam sigurna su one male žice od kućišta, pozitivne i negativne. Ako imam Power SW trebam li stavljati i Reset SW?

Jedan od važnijih djelova za ispravan rad je da je power sw ispravno spojen. Sve ostalo je nebitno (reset i ledice).

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali

Netreba,ali poželjno za laksi restart racunala.

Pogledaj u upustvu od maticne kako se spajaju PowerS,ResetS,HDD led i ostalo.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Je li moguće da je problem u napajanju? Jer se pali i odmah ugasi, ali to se događa i s danom od kućišta, grafičke i procesora.
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

stavi koju sliku ako mozes.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Je li moguće da je problem u napajanju? Jer se pali i odmah ugasi, ali to se događa i s danom od kućišta, grafičke i procesora.

Moguće, ali ne mora biti. Ako nešto drugo nije ispravno ili ispravno spojeno, matična gasi napajanje ili se samo gasi iako može biti ispravno.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

Mozda glupo pitanje ali jesi spojila 4 pinsko napajanje za procesor?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Malo je losa slika, ali...
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

Na slici mi se cini da nisi spojila napajanje za graficku?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Rečeno mi je da ova Grafička ne treba dodatno napajanje.
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

Da sad vidim da ne treba napajanje {#} Jesi stavila termo pastu na procesor?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Pasta je već bila na hladnjaku za CPU.
Tena16
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

Probaj upaliti pc bez grafičke kartice

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Probala sam bez grafičke i onda se svi ostali fanovi upale pa ugase
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

iskopcaj ove kablove za usb pa probaj..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Ovo je kabel za napajanje za CPU?
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali

Edit: Da to ti je za cpu.. btw nemas corsair kako si napisala nego xfx napajanje

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 22:21 (gogi321).
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Znam da je xfx, zbunila sam se nije mi se dalo ispravljat
Tena16
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi kompjuter se ne pali

Neispravno instaliran hladnjak procesora zna praviti slične probleme. Ponovo ga instaliraj da sve sjedne kako treba. Provjeri i kako leži njegov backplate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
phoenix2003 kaže...

Neispravno instaliran hladnjak procesora zna praviti slične probleme. Ponovo ga instaliraj da sve sjedne kako treba. Provjeri i kako leži njegov backplate.

 

Upravo napravila i PC radi!!!!! Windowsi se upravo instaliraju. Hvala!!!
Tena16
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice