Odnos procesora i RAM-a?

poruka: 10
|
čitano: 4.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Odnos procesora i RAM-a?
pitanje
Imam Acer 4062 NWLMi, procesor je Intel M 740 - 1.73 GhZ CENTRINO FSB 533 MhZ! U njemu je bilo 512 MB RAMa s frekvencijom 533 Mhz kao i procesor! A sad sam ubacio 2 GB RAMa Kingston 667 Mhz! Da li to smeta, zbog veće frekvencije i može li mi to stvarati probleme???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?
Insomnija kaže...
Imam Acer 4062 NWLMi, procesor je Intel M 740 - 1.73 GhZ CENTRINO FSB 533 MhZ! U njemu je bilo 512 MB RAMa s frekvencijom 533 Mhz kao i procesor! A sad sam ubacio 2 GB RAMa Kingston 667 Mhz! Da li to smeta, zbog veće frekvencije i može li mi to stvarati probleme???
 Ne
16 godina
protjeran
offline
Odnos procesora i RAM-a?
autorov komentar
LUXX, kad stigneš, ovo mi malo rastumači!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?
Insomnija kaže...
LUXX, kad stigneš, ovo mi malo rastumači!
  Mada je to laptop probat cu.
Imaš  dakle  jednu  plocicu  spore  memorije  i  2  plocice  brže  memorije.
Tocno?

Brža  memorija  se  prilagođava  taktu  sporije.
Znaci  tvojih  2x1  gb  rade  na  533  a  ne  na  667mhz.
Zavisi  isto  dali  tvoj  laptop  podržava  takt  meme  od  667mhz.
Ako  da  onda  rađe  izbaci  onih  512mb  jer  ti  usporavaju  onih  2gb.

jasnije? 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
16 godina
protjeran
offline
Odnos procesora i RAM-a?
autorov komentar
LUXX! Ne, ne! Izvadio sam 512 MB 533 mhz RAMa! Sad imam u laptopu samo 2 GB Kingston 667 mhz RAMa! A dal smeta procesoru, (koji je FSB 533 mhz) , ovaj RAM koji je 667 mhz! I da li može štopati?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?
Insomnija kaže...
LUXX! Ne, ne! Izvadio sam 512 MB 533 mhz RAMa! Sad imam u laptopu samo 2 GB Kingston 667 mhz RAMa! A dal smeta procesoru, (koji je FSB 533 mhz) , ovaj RAM koji je 667 mhz! I da li može štopati?
Kako sam je tebe skonto ti mislis da fsb cpu-a mora biti isti kao i takt rama :S:S:S????  Uostalom znas li koliki ti maksimali takt rama podrzava laptop???

 

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2008 21:29 (Alen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?
prihvaćeno rješenje
Insomnija kaže...
Imam Acer 4062 NWLMi, procesor je Intel M 740 - 1.73 GhZ CENTRINO FSB 533 MhZ! U njemu je bilo 512 MB RAMa s frekvencijom 533 Mhz kao i procesor! A sad sam ubacio 2 GB RAMa Kingston 667 Mhz! Da li to smeta, zbog veće frekvencije i može li mi to stvarati probleme???
 Neće ti ništa smetati. Možeš staviti još bržu memoriju, ali nema koristi. Memorija će raditi na zadanoj frekvenciji FSB, normalno ukoliko ju nećeš podizati, a što bi najvjerovatnije dovelo do drugih hardwerskih problema. Budi bez brige i ostavi kako je i uživaj.
16 godina
offline
Odnos procesora i RAM-a?

Mene isto nesto zanima. Ja imam LG lw75 isto procesor intel m na 1.73GHz. U njemu su bile 2 pločice RAM-a po 512 MB. Ja sam izbacio jednu i ubacio jednu od 1GB kingston na frekvenciji 533MHz kao i matična. Nakon mjesec dana crkla mi je memorija od grafičke kartice, sad mi je laptop na servisu zamijenili su mu matičnu ploču (naravno radi grafičke). Zanima me jel to mijenjanje memorije imalo utjecaja ako grafička koristi dijeljenu memoriju?

U međuvremenu sam nabavio jos jednu pločicu od gigabajta isto kingston. Sad ne znam smijem li to ubacit umjesto te svoje dvije od 512??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?
autorov komentar
Nema ti veze to što si stavio RAM, naravno, ako je uredu RAM! Slobodno ubaci! ja imam isti proc. i mem. kao i ti i mijenjao sam RAM sa 2X 256 na 2X1GB!
16 godina
offline
RE: Odnos procesora i RAM-a?

a i mislio sam tako, al bilo mi bas cudno. moralo se pokvarit bas kad sam ja nesto dirao. hvala. pozz

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice