Pad FPS ako prije toga koristim browseru

poruka: 11
|
čitano: 1.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browser

Ako prije igranja igara koristim browser i posle pokrenem igru, ona mi je neigriva jer imam iz nekog meni nepoznatog razloga. smanjen FPS. Nema veze koja je igra, ali komp mi se u igri ponasa kao da je procesor dodatno opterecen iako ja ne mogu da nadjem nigdje taj dodatni proces. Sve normalno radi osim igara i u task menadzeru nemam nikakva dodatna optercenja. 

Ne postoji neko posebno pravilo kad ce se ovo desiti, ako gledam neki video u browseru ili posle pokretanja neke flash igre. Desi se da radi normalno, ali evo kao maloproje morao sam restart kompa jer on ne radi kako treba.

Desavalo mi se ovo i poslije gledanja filmova iz  plejera(SM player, MPC ili VLC), ali ni ovde nema pravila. Nekad dok igram igru, minimiziram je i odem u browser, posle surfanja desi mi se ovo sa padom FPS iako sve pogasim.

Jedino rjesenje da se ovo vrati u normalu je restart kompa.

Moja kofiguracija je:

win 10-64bit

i7  3770

8gb RAM

HD 7770 sa najnovijim drajverima i ovo sam mjenjao i dalje se desava isti problem.

 

PS: sad vidim da sam pogresio sekciju, htio sam ovo da stavi pod softverski problem, al ni to sad nisam siguran jer nisam siguran zbog cega se ovo desava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 11:02 (cetverooki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Ocistio sam kontakte na memoriji i na grafickoj, procistio sam i komp iako nije bilo potrebe za tim..

Sad kad ugasim browser ili player pogase se i procesi koji blokiraju normalan rad igre. Prije ovog iako pogasim, sve igra nija radila kako treba.

Uglavnom danas nisam uspio da postignem da mi komp ne gura igru.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Možda čak i nabrži test bi bio reinstall Windowsa.

Iako bih preporučio i nadogradnju još 8 GB RAMAa, po mogućnosti istog takvog kakvog imaš sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 15:34 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Kratko sam se radovao. Opet je sve krenulo po starom.

Uradio sam i svjezu instalaciju windowsa, sad nisam instalirao nikakve kodeke i plejere jer sam mislio da oni brljave.Znaci sad na cistoj instalaciji opet isto.

Imam 4 x po 2gb iste memorije. Jedino da se njih rjesim, a nabavim 2x po 8GB.

Moguce je da je hardverski problem ali ja ne mogu otkriti sta je, zasto sve trza ako prije tog nesto radim na kompu prije igranja?

Ne mogu da se pomirim da je ova konfiguracija tako slaba da ne moze da pogura bar ovo osnovno sto koristim, a to je surfanje i ova igra sa kojom sam se zarazio.

Nije mi jasno kako sve normalno radi dok ne pokrenem drugi proces na kompu, a kad ga ugasim komp se ponasa kao da ga nisam ugasio, naglasavam to samo u igri primjetim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pad FPS ako prije toga koristim browseru
Ako imas zadnje drajvere od graficke onda ti je registriralo grafu kao r7 200 nesto nesjecam se tocno taj komp sa sa 7770 grafom ne koristim ja nego klinci vec duze vremena ali to mi je upalo u oko, krivo adresira hiper memoriju tj. ne prazni ju jer saphirehd7770 ima pored 2gige svoje i 2virtualne a niti jedan model r7 nema te hiper gluposti. Stavi drajvere13.2 i milina
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Da imam najnoviju veryiju drajvera. 

Upravo se tako nesto i desava, probacu sa starijom verzijom drajvera.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Sa crimsons drajverima imam problema u igrama, kao da postoji nekakav ventil i vemenom se zavrne.

 

Kad sam instalirao catalyst drajver nebitna verzija, moji problemi nestaju.

Ali kad instaliram catalyst oni se nekako nadograde na najnoviju verziju crimson, kako ja ne znam!?

Moze li widows 10 i njegov updejt manager biti tu krivac?

 

Da Win 10 je krivac, dok ja instaliram stariji drajver on sam vuce najnoviju verziju drajvera, Ja ne znam kako da to zaustavim jer nemam nikakve opcije za to, osim gasenje update manegera.

A sta su uradili od interfejsa, pa ja uopste ne mogu upravljati sa datotekama koje on skida. Ili meni nedostaje jos jedan par ociju, da pronadjem one opcije koje su nekad bile dostupne.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 8:55 (cetverooki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pad FPS ako prije toga koristim browseru
cetverooki kaže...

Sa crimsons drajverima imam problema u igrama, kao da postoji nekakav ventil i vemenom se zavrne.

 

Kad sam instalirao catalyst drajver nebitna verzija, moji problemi nestaju.

Ali kad instaliram catalyst oni se nekako nadograde na najnoviju verziju crimson, kako ja ne znam!?

Moze li widows 10 i njegov updejt manager biti tu krivac?

 

Da Win 10 je krivac, dok ja instaliram stariji drajver on sam vuce najnoviju verziju drajvera, Ja ne znam kako da to zaustavim jer nemam nikakve opcije za to, osim gasenje update manegera.

A sta su uradili od interfejsa, pa ja uopste ne mogu upravljati sa datotekama koje on skida. Ili meni nedostaje jos jedan par ociju, da pronadjem one opcije koje su nekad bile dostupne.

 

Probaj ovo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pad FPS ako prije toga koristim browseru
softwaremaniac kaže...

Probaj ovo.

 Evo vec me drugi put jutros zeznuo.

Odmah cu probati.

 

Ma ne vrijedi, evo opet skida.

Ima li uopste opcija da sakrijem ovaj update i nekako ga blokiram, a da nije disable update manager? Ili neka opcija u crimson da se ventil ne zavrce(mislim da negdje podesim da mi ne dolazi do zagusenja u igri)? Kod mene nije kao na tom linku, ja samo imam ove opcije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 10:43 (cetverooki).
14 godina
offline
Re: Pad FPS ako prije toga koristim browseru
cetverooki kaže...
softwaremaniac kaže...

Probaj ovo.

 Evo vec me drugi put jutros zeznuo.

Odmah cu probati.

 

Ma ne vrijedi, evo opet skida.

Ima li uopste opcija da sakrijem ovaj update i nekako ga blokiram, a da nije disable update manager? Ili neka opcija u crimson da se ventil ne zavrce(mislim da negdje podesim da mi ne dolazi do zagusenja u igri)? Kod mene nije kao na tom linku, ja samo imam ove opcije.

Postoji alat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pad FPS ako prije toga koristim browseru

Posto nisam vican engleskom, ova alat e mi vratiti update manager na verziju prije 1607. Ako sam dobro razumio, tu mogu da mjenjam opcije oko update managera?

 

Uspio sam uz pomoc ovog linka, bar narediti da ne instalira drajver za moju graficku.

 

http://superuser.com/questions/964475/how-do-i-stop-windows-10-from-updating-my-graphics-driver

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 21:11 (cetverooki).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice