PC na dva monitora problem kod spajanja

poruka: 29
|
čitano: 11.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

imam jedan lcd monitor spojen preko vga kabla u graficku i probo sam jos jedan spojit crt monitor na graficku preko dvi ulaza ali s konvertoromom iz dvi u vga i nista se ne dogadja uopce nema u winsima da ga je detecto kao da nije spojen monitor,,,probo sam spojit monitor u taj dvi ulaz (samo 1 monitor) i ne radi kao da taj ulazi ne radi

radi se o grafickoj AMD Radeon hd 6450
windows 7 ultimate 64 bit

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

Kod te grafe se radi o DVI konektoru koji nije u mogucnosti slati analogni signal, tako da adapter na njemu ne radi.

--------------------------
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kod vecine grafi ti samo 1 dvi moze bit konvertiran na vga,
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja

Znaci nmg preko tog pretvaraca nego moram imat monitor sa dvi ulazom ?

jel postoji kakva druga mogucnosti ?

14 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

Da ne otvaram novu temu, jeli moguće spojiti još 1 monitor, grafička mi je hd radeon 6870 1 GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Da, je.
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
marojekalina kaže...

Da ne otvaram novu temu, jeli moguće spojiti još 1 monitor, grafička mi je hd radeon 6870 1 GB

Mozes spojiti do maximalno 3 monitora na nju. Dakle, jos 2 komada (ukoliko im odgovaraju videoizlazi, u slucaju da im ne odgovaraju morat ces adaptere nabavljat).

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
mate960 kaže...
marojekalina kaže...

Da ne otvaram novu temu, jeli moguće spojiti još 1 monitor, grafička mi je hd radeon 6870 1 GB

Mozes spojiti do maximalno 3 monitora na nju. Dakle, jos 2 komada (ukoliko im odgovaraju videoizlazi, u slucaju da im ne odgovaraju morat ces adaptere nabavljat).

 Sa ovim može i više.

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/dms-59-kabel-adapter-graficku-karticu-oglas-5018673

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
ATIRade kaže...

To nije nikakvo rjesenje, s tim ne moze ni eyefinity ni nista.

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja

Čisto sumljam da autor pitanja namjerava koristiti eyefinity.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
ATIRade kaže...

Čisto sumljam da autor pitanja namjerava koristiti eyefinity.

Pa postoji eyefinuty i sa samo 2 monitora. Vidim, ne razumijes se bas..

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
mate960 kaže...
ATIRade kaže...

Čisto sumljam da autor pitanja namjerava koristiti eyefinity.

Pa postoji eyefinuty i sa samo 2 monitora. Vidim, ne razumijes se bas..

 Zašto odmah kad ti netko da protuargument ideš sa onim forama "ja sam u pravu, ti se ne razumiješ u to"?

Pa znam da je to moguće sa 2 monitora. Jel ti stvarno misliš da autor pitanja to treba?

želiš reći da autor pitanja nezna koliko monitora može spojiti na grafičku koju posjeduje, a želi to koristiti?
Pa tko postavlja takvo pitanje nikad nije ni čuo za to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
ATIRade kaže...

Postoje 3 nacina kako moze spojiti treci monitor.

 

  1. "Duplicate" - slika ista kao sa primarnog monitora. 99% sam siguran da ovo nece koristiti.
  2. "Extend" - kao dodatni monitor na koji dovuces odredeni prozor koji ti treba.
  3. "Eyefinity"- Svi znamo sto je - KLIK - od 2 do max 6 monitora.

 

Od ova 3 nacina 99% sam siguran da prvi nece koristiti. Dakle, ne razumijem zasto si mu uopce preporucio onaj adapter, a na kartici ima izlaza sasvim dovoljno.

--------------------------
11 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

Da bumpam staru temu,,,,,jel bi mogo s ovim http://www.ebay.com/itm/New-1-PC-to-2-SVGA-VGA-Monitor-Video-Y-Splitter-Cable-15Pin-/310406002987?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item4845a3b92b  iz 1 vga u 2 vga spojit 2 monitora na radeon hd6450 posto nemam monitor s dvi ulazom a neradi mi s konvertorom

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 20:55 (Kas0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

Da bumpam staru temu,,,,,jel bi mogo s ovim http://www.ebay.com/itm/Video-Y-Splitter-DMS-59-to-Dual-15-pin-VGA-Cable-Molex-/360319172362?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item53e4b23f0a iz 1 vga u 2 vga spojit 2 monitora na radeon hd6450 posto nemam monitor s dvi ulazom a neradi mi s konvertorom

Ako to i bude radilo, bit ce potpuno ista slika na oba monitora.

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

Znaci nista extend :( a ja se ponado

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

Znaci nista extend :( a ja se ponado

Koju 4650 imas?

 

EDIT- aha, 6450 {#}

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 21:10 (mate960).
15 godina
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

imam jedan lcd monitor spojen preko vga kabla u graficku i probo sam jos jedan spojit crt monitor na graficku preko dvi ulaza ali s konvertoromom iz dvi u vga i nista se ne dogadja uopce nema u winsima da ga je detecto kao da nije spojen monitor,,,probo sam spojit monitor u taj dvi ulaz (samo 1 monitor) i ne radi kao da taj ulazi ne radi

radi se o grafickoj AMD Radeon hd 6450
windows 7 ultimate 64 bit

 -mora raditi, nidje se ne navodi da je to isključivo digital DVI-D trebao bi biti DVI-I (dual link) kao što se navodi u referentnim spec., vjerojatno samo treba aktivirati izlaz.. može restart (BIOS-DOS..) samo s tim priključenim monitorom i slika će se pojaviti. Za to vrijeme odspoji monitor s VGA priključka. (i ugasi-upali PC).

-možda je adapter neispravan.. to je svakaklo lakše provjeriti i kupiti nego neki drugi način.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
ihush kaže...
Kas0 kaže...

imam jedan lcd monitor spojen preko vga kabla u graficku i probo sam jos jedan spojit crt monitor na graficku preko dvi ulaza ali s konvertoromom iz dvi u vga i nista se ne dogadja uopce nema u winsima da ga je detecto kao da nije spojen monitor,,,probo sam spojit monitor u taj dvi ulaz (samo 1 monitor) i ne radi kao da taj ulazi ne radi

radi se o grafickoj AMD Radeon hd 6450
windows 7 ultimate 64 bit

 -mora raditi, nidje se ne navodi da je to isključivo digital DVI-D trebao bi biti DVI-I (dual link) kao što se navodi u referentnim spec., vjerojatno samo treba aktivirati izlaz.. može restart (BIOS-DOS..) samo s tim priključenim monitorom i slika će se pojaviti. Za to vrijeme odspoji monitor s VGA priključka. (i ugasi-upali PC).

-možda je adapter neispravan.. to je svakaklo lakše provjeriti i kupiti nego neki drugi način.

svidja mi se ovaj optimistican odogovor,,,, da spojim monitor preko konvertera i reset biosa ? izvadim bateriju s maticne jer nemam ona jumper ?

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...
ihush kaže...
Kas0 kaže...

imam jedan lcd monitor spojen preko vga kabla u graficku i probo sam jos jedan spojit crt monitor na graficku preko dvi ulaza ali s konvertoromom iz dvi u vga i nista se ne dogadja uopce nema u winsima da ga je detecto kao da nije spojen monitor,,,probo sam spojit monitor u taj dvi ulaz (samo 1 monitor) i ne radi kao da taj ulazi ne radi

radi se o grafickoj AMD Radeon hd 6450
windows 7 ultimate 64 bit

 -mora raditi, nidje se ne navodi da je to isključivo digital DVI-D trebao bi biti DVI-I (dual link) kao što se navodi u referentnim spec., vjerojatno samo treba aktivirati izlaz.. može restart (BIOS-DOS..) samo s tim priključenim monitorom i slika će se pojaviti. Za to vrijeme odspoji monitor s VGA priključka. (i ugasi-upali PC).

-možda je adapter neispravan.. to je svakaklo lakše provjeriti i kupiti nego neki drugi način.

 

 

svidja mi se ovaj optimistican odogovor,,,, da spojim monitor preko konvertera i reset biosa ? izvadim bateriju s maticne jer nemam ona jumper ?

 

 

15 godina
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja

-nema BIOS veze s VGA, nije potreban reset. Spomenuto je 'samo' zbog eliminacije drivera-OSa. Defaultno radi (autodetect).

-optimizam, zato jer je u referenci DVI-I dual link priključak, mora raditi (ako je ostalo ispravno). Naravno, postoji mogućnost da je tvoja kartica nereferentna (drugačija).

-btw, nije konverter (postoji i aktivna oprema) nego adapter.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

sad te nist ne razumijem mislis s prikljucenim monitorom na dbi preko konvertera i da resetiram racunalo onda ako to mislis vec sam probo i ne radi

kaka druga oprema ?

u biti rekli su mi da nemogu s ovom karticom preko konvertera nego mora bit monitor s direkt dvi izlazom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

sad te nist ne razumijem mislis s prikljucenim monitorom na dbi preko konvertera i da resetiram racunalo onda ako to mislis vec sam probo i ne radi

kaka druga oprema ?

u biti rekli su mi da nemogu s ovom karticom preko konvertera nego mora bit monitor s direkt dvi izlazom

-nije konverter nego adapter.

-monitor ima DVI ili VGA (ili neki treći..) ulaz (ne izlaz) ili priključak.

..to se odnosi samo na preciznost (i brkanje pojmova).

 

DVI-I = DVI-D + DVI-A

- D-digital, A-analog.. moram dalje 'crtati'?

- Kartica je u referentnom designu (AMD-ATI) deklarirana kao DVI-I dual link, tj. to je konektor koji ima digiatalan i analogni signal. Da je deklariran kao DVI-D tad adapter DVI-VGA nebi dobijao potreban (analogni) signal (jer na njemu ni pinovi nisu spojeni).

- Ako je priključak na VGA-kartici DVI-I tad je samo kvar ili neka postavka ... ako je sve ispravno mora raditi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 22:59 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja

ma slucajno sam napiso ono dbi mislio sam na dvi

nisam te pola skonto ali nema veze,,,, ko sto ti kazes s adapterom ne radi,,,novi adapter,,a i cito sam negdje da lik s istom karticom nemoze spojit s adapterom nego samo direkt s dvi kablom

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

novi adapter

Znaci ako je novi adapter automatski je 100% ispravan?

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
mate960 kaže...
Kas0 kaže...

novi adapter

Znaci ako je novi adapter automatski je 100% ispravan?

Logično, Da.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja
Kas0 kaže...

Logično, Da.

Sa takvim stavom ces se napatiti u zivotu {#}

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na dva monitora problem kod spajanja

Napatit sam vec previše, gore ne može

15 godina
offline
PC na dva monitora problem kod spajanja

Samo da pitam: imam 2 monitora od kojih je drugi lošije rezolucije i sad htio bih kad radim na jednom monitoru na nekom programu da se to vidi i na drugom (lošije rezolucije) ima li neki način da to učinim?
Naravno kada ih obojicu stavim zajedno u karticu i na "duplicate these displays" on mi smanji rezoluciju ovog boljeg na ovaj lošiji, tako da mogu samo na "extend displays".
Naravno mogao bih ovaj drugi ukopčati na VGA od integrirane kartice ali to mi se čini kompliciranim da bi proradilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 10:07 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice