PC freeze u igrama

poruka: 5
|
čitano: 769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC freeze u igrama

Pozdrav!

 

Prije malo više od godinu dana, odlučio sam očistiti grafičku karticu "do kraja" i skinuo sam cooler, ali pri vračanju coolera na grafičku nisam stavio novu pastu nego sam ostavio staru (aka bio sam idiot).

Nakon 5 dana sam kupio pastu i stavio novu naknadno ali je bilo prekasno. Uništio sam VRAM, ne mogu igrati igre s velikim mapama (ARMA 2) kao ni Source engine igre (Left 4 Dead 2, GMod, No More Room In Hell, itd.) jer dobijem BSOD. ARMA Cold War Assault me izbaci iz igre i kaže mi "Out of Video Memory". BSODiranje mi je uništilo matičnu i dobio sam novu jer sam još imao garanciju ali nakon što sam dobio novu matičnu nisam niti jednom dobio BSOD jer uopće nisam igrao igre koje su mi davale BSOD, da ne potrgam i tu novu matičnu.

Sve to stoji, grafička je oštećena već godinu i par mjeseci (iako i dalje mogu igrat GTA4, S.T.A.L.K.E.R. igre, BFBC2, RO2 i još dosta njih bez problema, nema BSOD-a) ali prije par dana mi se počeo PC smrzavat dok igram World of Tanks pa mene zanima da li je to posljedica oštećene grafičke kartice koja polako umire ili je moguće da je nešto drugo oštećeno/pokvareno.

U slučaju da je 100% grafička, bio bi zahvalan kada bi mi preporučili novu do 1000kn a da ne moram mijenjat sadašnji rig.

 

Slika komponenti i temeprature:

http://i.imgur.com/vJ2gAKt.png

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC freeze u igrama

Freeze u vecini slucajeva prouzrokuje los ram modul , skini memtest i instal na cd ,onda pukni restart i pusti nek odradi 3-4 prolaza .. javi se sa rezultatima da vidimo sta dalje .

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC freeze u igrama

Windows Memory Diagnostic mi kaže da je sve u redu s RAM-om.

Grafička je oštećena (VRAM) više od godinu dana, ali želim bit 100% siguran se PC smrzava zbog grafe. Ne želim stavit novu grafu unutra i opet doživit freeze jer nešto drugo ne valja.

Kolike su šanse da se smrzava zbog grafe?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC freeze u igrama
RudiGRU kaže...

Windows Memory Diagnostic mi kaže da je sve u redu s RAM-om.

Grafička je oštećena (VRAM) više od godinu dana, ali želim bit 100% siguran se PC smrzava zbog grafe. Ne želim stavit novu grafu unutra i opet doživit freeze jer nešto drugo ne valja.

Kolike su šanse da se smrzava zbog grafe?

 Najbolje bi ti bilo da od frenda ili nekoga posudis graficku i sam se uvijeris dali je do nje

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC freeze u igrama

Nije ti bas pouzdan taj diagnostic , poslusaj me odvrti memtest ..

kao sto kolega kaze, ako bas zelis znati jeli graficka , posudi drugu pa isprobaj ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice