PC se gasi sam od sebe

poruka: 14
|
čitano: 3.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se gasi sam od sebe
Pozdrav svima,

nakon što mi je crkla MSI- MBO dobio sam ASUSovu koja radi donekle.
Naime,kada upalim PC zna biti upaljen po par sati,ali se zna ugasiti i za vrijeme rada.
Danas mi se zgasio 2 puta u 10 minuta,i kada sam ga ponovo pokrenuo,sistem se počne dizati 3-4 sekunde,pa se onda zgasi,pa se ponovo pali 3-4 sekunde i zgasi i tako dok ga ne isključim iz struje.
Ako par sekundi držim gumb za paljenje onda se boota 30-ak minuta i onda se zgasi.
Samo još spomenem,da mi neka crvena MemOK lampica blinka sve brže i brže prije nego što se gasim,a kada je stisnem onda se odmah ugasi.

Probao sam izvaditi bateriju na 10 minuta,a i RAM sam stavio u drugi utor,i sad radi,ali me brine što ako se ponovi,ne ide mi se ponovo u servis jer sam tamo imao problema,ali ako moram hoću.

Molim savjet što učiniti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

nakon što mi je crkla MSI- MBO dobio sam ASUSovu koja radi donekle.
Naime,kada upalim PC zna biti upaljen po par sati,ali se zna ugasiti i za vrijeme rada.
Danas mi se zgasio 2 puta u 10 minuta,i kada sam ga ponovo pokrenuo,sistem se počne dizati 3-4 sekunde,pa se onda zgasi,pa se ponovo pali 3-4 sekunde i zgasi i tako dok ga ne isključim iz struje.
Ako par sekundi držim gumb za paljenje onda se boota 30-ak minuta i onda se zgasi.
Samo još spomenem,da mi neka crvena MemOK lampica blinka sve brže i brže prije nego što se gasim,a kada je stisnem onda se odmah ugasi.

Probao sam izvaditi bateriju na 10 minuta,a i RAM sam stavio u drugi utor,i sad radi,ali me brine što ako se ponovi,ne ide mi se ponovo u servis jer sam tamo imao problema,ali ako moram hoću.

Molim savjet što učiniti

Probaj s drugim napajanjem.

15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

nakon što mi je crkla MSI- MBO dobio sam ASUSovu koja radi donekle.
Naime,kada upalim PC zna biti upaljen po par sati,ali se zna ugasiti i za vrijeme rada.
Danas mi se zgasio 2 puta u 10 minuta,i kada sam ga ponovo pokrenuo,sistem se počne dizati 3-4 sekunde,pa se onda zgasi,pa se ponovo pali 3-4 sekunde i zgasi i tako dok ga ne isključim iz struje.
Ako par sekundi držim gumb za paljenje onda se boota 30-ak minuta i onda se zgasi.
Samo još spomenem,da mi neka crvena MemOK lampica blinka sve brže i brže prije nego što se gasim,a kada je stisnem onda se odmah ugasi.

Probao sam izvaditi bateriju na 10 minuta,a i RAM sam stavio u drugi utor,i sad radi,ali me brine što ako se ponovi,ne ide mi se ponovo u servis jer sam tamo imao problema,ali ako moram hoću.

Molim savjet što učiniti

 Ja bi istestirao i RAM za svaki slucaj, ako je jos pod garancijom...

11 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
softwaremaniac kaže...
Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

nakon što mi je crkla MSI- MBO dobio sam ASUSovu koja radi donekle.
Naime,kada upalim PC zna biti upaljen po par sati,ali se zna ugasiti i za vrijeme rada.
Danas mi se zgasio 2 puta u 10 minuta,i kada sam ga ponovo pokrenuo,sistem se počne dizati 3-4 sekunde,pa se onda zgasi,pa se ponovo pali 3-4 sekunde i zgasi i tako dok ga ne isključim iz struje.
Ako par sekundi držim gumb za paljenje onda se boota 30-ak minuta i onda se zgasi.
Samo još spomenem,da mi neka crvena MemOK lampica blinka sve brže i brže prije nego što se gasim,a kada je stisnem onda se odmah ugasi.

Probao sam izvaditi bateriju na 10 minuta,a i RAM sam stavio u drugi utor,i sad radi,ali me brine što ako se ponovi,ne ide mi se ponovo u servis jer sam tamo imao problema,ali ako moram hoću.

Molim savjet što učiniti

Probaj s drugim napajanjem.

 Nemam od nikoga posuditi jer su na moru,a napajanje sam testirao prije nego što sam odnio na servis i radilo je.

@Mrgud,postoji li neki jednostavan način za testiranje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 20:10 (Jurassic Park).
15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Jurassic Park kaže...

@Mrgud,postoji li neki jednostavan način za testiranje?

Memtest86 recimo.

Samo provjeri i to napajanje, jer si i sam napisao da je jedna MBO vec otisla. Tesko da su kondici na MBO buduci da je nova.

11 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Mrgud Veliki kaže...
Jurassic Park kaže...

@Mrgud,postoji li neki jednostavan način za testiranje?

Memtest86 recimo.

Samo provjeri i to napajanje, jer si i sam napisao da je jedna MBO vec otisla. Tesko da su kondici na MBO buduci da je nova.

 Provjerit ću sa Memtestom,a napajanje ću odnijeti na posao pa provjeriti,ali je prilično novo,točnije iz 2.mj

15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Jurassic Park kaže...

 Provjerit ću sa Memtestom,a napajanje ću odnijeti na posao pa provjeriti,ali je prilično novo,točnije iz 2.mj

Nema veze koliko je staro. Mozda je jednostavno napravljeno sa greskom. Pogledaj jesu stabilne voltaze (+3.3V, +5V i +12V) i jesu li u granicama normale.

Moze se to i preko aplikacija, pa i BIOS pokazuje, ali tocnije je rucno, ako vec imas mogucnost. Isto si tako provjeri i kucni napon. Istina, niti ne znam koje napajanje imas...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 20:27 (Mrgud Veliki).
16 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Jurassic Park kaže...
napajanje sam testirao prije nego što sam odnio na servis i radilo je.

 

 Meni se je nekih šest, sedam mjeseci PC znao ugasit sam od sebe; ne često, ali bi ga puklo... Prije nego je napajanje skroz riknulo morao sam dva puta stisnuti gumb za paljenje da bi se računalo pokrenulo dok jednog dana jednostavno više nije davao znakove života.

To ako trenutačno napajanje radi ne znači da nije problem u njemu!

11 godina
offline
PC se gasi sam od sebe

Ja sam imao jako slican problem  i meni je bio problem sa plocom.

Ali provjeri si napajanje bit ce ti puno toga jasnije

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
keki kaže...

Ja sam imao jako slican problem  i meni je bio problem sa plocom.

Ali provjeri si napajanje bit ce ti puno toga jasnije

Tebi su vjerojatno kondici otisli u vjecna lovista. Napuhali se sto bi narod rekao.

No, njemu je ovo vec druga MBO. Jedino, ako su mu uvalili neku repariranu koja je vec svoje odradila.

11 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Mrgud Veliki kaže...
keki kaže...

Ja sam imao jako slican problem  i meni je bio problem sa plocom.

Ali provjeri si napajanje bit ce ti puno toga jasnije

Tebi su vjerojatno kondici otisli u vjecna lovista. Napuhali se sto bi narod rekao.

No, njemu je ovo vec druga MBO. Jedino, ako su mu uvalili neku repariranu koja je vec svoje odradila.

 Nezz sta je vrisnulo,isto je ploca bila nova stara cca 3-4 mjeseca. Otisao je socket.

Ali ovo sse meni cini da nesto nije uredu sa plocom.

Ko zna sta su mu dali.

Ja sam u adm-u pitao dok se cekala ploca da mi  daju kuciste pa da si stavim svoju rezervnu plocu da mogu bar nesto na kompu raditi,a kad dođe nova ploca budem je pokupio i ugradio u racunalo i sve pet.

"GOSPODINE MI JU MORAMO UGRADITI U UVJERITI SE DA SVE UREDNO RADI JER PLOCA MOZE DOCI BILO KAKVA".

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 22:35 (keki).
15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
keki kaže...

 Nezz sta je vrisnulo,isto je ploca bila nova stara cca 3-4 mjeseca. Otisao je socket.

Ali ovo sse meni cini da nesto nije uredu sa plocom.

Ko zna sta su mu dali.

Ja sam u adm-u pitao dok se cekala ploca da mi  daju kuciste pa da si stavim svoju rezervnu plocu da mogu bar nesto na kompu raditi,a kad dođe nova ploca budem je pokupio i ugradio u racunalo i sve pet.

"GOSPODINE MI JU MORAMO UGRADITI U UVJERITI SE DA SVE UREDNO RADI JER PLOCA MOZE DOCI BILO KAKVA".

Inace ne kupujem u tim adm, protis i slicnim preprodavacima - niti za one koji me zamole da im treba racunalo, jedino, ako je laptop. Kako otisao socket ?!?!?! To jos nisam dozivio. Laz. On moze otici samo zbog nestrucnog rukovanja.

A to si kupio u komadu sve ? Druga greska. Ako se razumijes u sastavljanje uzmi po dijelovima. Lijepo zapakirano,  ne da ti sastavljaju racunalo neki njihovi koji su tamo na praksi i zbog neiskustva znaju zeznuti nesto.

Ako se koji dio pokvari, eto vam. Garancija na ovaj dio jos vrijedi i dovidjenja....

11 godina
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
Mrgud Veliki kaže...
keki kaže...

 Nezz sta je vrisnulo,isto je ploca bila nova stara cca 3-4 mjeseca. Otisao je socket.

Ali ovo sse meni cini da nesto nije uredu sa plocom.

Ko zna sta su mu dali.

Ja sam u adm-u pitao dok se cekala ploca da mi  daju kuciste pa da si stavim svoju rezervnu plocu da mogu bar nesto na kompu raditi,a kad dođe nova ploca budem je pokupio i ugradio u racunalo i sve pet.

"GOSPODINE MI JU MORAMO UGRADITI U UVJERITI SE DA SVE UREDNO RADI JER PLOCA MOZE DOCI BILO KAKVA".

Inace ne kupujem u tim adm, protis i slicnim preprodavacima - niti za one koji me zamole da im treba racunalo, jedino, ako je laptop. Kako otisao socket ?!?!?! To jos nisam dozivio. Laz. On moze otici samo zbog nestrucnog rukovanja.

A to si kupio u komadu sve ? Druga greska. Ako se razumijes u sastavljanje uzmi po dijelovima. Lijepo zapakirano,  ne da ti sastavljaju racunalo neki njihovi koji su tamo na praksi i zbog neiskustva znaju zeznuti nesto.

Ako se koji dio pokvari, eto vam. Garancija na ovaj dio jos vrijedi i dovidjenja....

 Nisam ja sigurno kupio kako ti kazes u "komadu". Kupio sam ljepo u ducanu dio po dio i ljepo doma slagao.

Ko jos kupuje gotov komp? Kupis u dijelovima i puno jeftinije te ispadne a i dobijes puno bolje racunalo i znas sta je unutra.

Zato me i iznenadio odgovor od servisera iz adm-a.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi sam od sebe
keki kaže...

 Nisam ja sigurno kupio kako ti kazes u "komadu". Kupio sam ljepo u ducanu dio po dio i ljepo doma slagao.

Ko jos kupuje gotov komp? Kupis u dijelovima i puno jeftinije te ispadne a i dobijes puno bolje racunalo i znas sta je unutra.

Zato me i iznenadio odgovor od servisera iz adm-a.

Isao si kod onih koji prodaju jeftiniju robu. Oni obicno naveliko razvlace, jer nemaju servis, vec salju dalje, ako se nesto dogodi.

Sve je vrlo jednostavno, ako nemas srece bolje je malo vise platiti... Kao sto rekoh, ja ne zelim nista kupovati od njih, ali kada kupujem, kupim od oni vecih igraca.Veci igraci ne vole pljuvanje ( a znam kako ih poljuvati, zato su meni ono malo sto mi oslo promijeni u roku 24 sat), jer vise naplate, dok ovi manji, svejedno im, jer prodaju ispod cijene.... Uvijek je na kupcu odluka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice