Pc se jako cudno ponasa.

poruka: 20
|
čitano: 2.473
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Crni ekran, crtica koja treperi i jako spor rad.

Lijep pozdrav svima.

Cistio sam Pc prije 2 dana, sve sam lijepo rastavio i sastavio i kada upalim pc sve radi normalno svi ventilatori se vrte ali nema slike na monitoru nekih 10minuta. Zatim se pojavi crtica u gornjem lijevom kutu koja treperi nekih 5 do 10 minuta i onda mi pise keyboard interface error press f12.

Kad stisnem f12 nista se ne dogadja. Zatim sam iskljucio tipkovnicu i upalio kompjuter sve isti postupak samo nema keyboard errora vec se nakon 15minuta normalno pc upali.

Ali kad udjem u pc sve je sto puta sporije. Jedino sam usao u speccy da provjerim temperature. Procesor 12c grafa 34c hdd 30c.

Ali na pc-u se nemoze raditi.

 

Vadio sam ram memoriju i cistio konektore zamjenjivao slotove, takodjer i s grafom, vadio sam cmos i vracao...

 

Molim vas da pomognete koliko mozete.

 

Konfiguracija je:

Amd fx 6300

Amd radeon hd 7730

8gb ddr3 1333mhz

msi 760ga-p43

Zalman zm500lx

i neki toshibin hdd od 1tb 7200rpm

 

 

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Crni ekran, crtica koja treperi i jako spor ra

Update:

mijenjao sam ram i hdd opet isto.

 

Ako je netko imao slican problem neka napise.

Stipe
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran, crtica koja treperi i jako spor ra
stipezorica kaže...

Lijep pozdrav svima.

Cistio sam Pc prije 2 dana, sve sam lijepo rastavio i sastavio i kada upalim pc sve radi normalno svi ventilatori se vrte ali nema slike na monitoru nekih 10minuta. Zatim se pojavi crtica u gornjem lijevom kutu koja treperi nekih 5 do 10 minuta i onda mi pise keyboard interface error press f12.

Kad stisnem f12 nista se ne dogadja. Zatim sam iskljucio tipkovnicu i upalio kompjuter sve isti postupak samo nema keyboard errora vec se nakon 15minuta normalno pc upali.

Ali kad udjem u pc sve je sto puta sporije. Jedino sam usao u speccy da provjerim temperature. Procesor 12c grafa 34c hdd 30c.

Ali na pc-u se nemoze raditi.

 

Vadio sam ram memoriju i cistio konektore zamjenjivao slotove, takodjer i s grafom, vadio sam cmos i vracao...

 

Molim vas da pomognete koliko mozete.

 

Konfiguracija je:

Amd fx 6300

Amd radeon hd 7730

8gb ddr3 1333mhz

msi 760ga-p43

Zalman zm500lx

i neki toshibin hdd od 1tb 7200rpm

 

 

Pokušaj vratiti BIOS na tvorničke postavke ako možeš ući u njega,ako ne možeš onda izvadi CMOS bateriju na 1-2min te je ponovno vrati.

Softwer
10 godina
offline
Re: Crni ekran, crtica koja treperi i jako spor ra

Nisam ulazio u bios ali sam vadio cmos bateriju vec 2 puta i nista.

Stipe
12 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Pod tvoj PC vidim da imaš dosta slabo napajanje. Možda je to razlog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Jesi siguran da si sve dobro spojio i da nisi ništa oštetio prilokom spajanja/odspajanja ? Provjeri to! Kabal po kabal, dio po dio...

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Sad vidim da imas drugo napajanje. Pod moj PC je stara konf.

My bad.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Da imam napajanje zalman zm500lx a sve sam spojio kako treba. Zelite li sliku?

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

s obzirom na poruku o pogrešci, zamijeni tipkofnicu. probaj s nekom za koju znaš da radi (usb, ne ps2). ponekad se zaglavi prekidač na njima pa ih treba dobro propuhati/očistiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Hm, koliko vidim tvoja MBO ima integriranu grafičku. Pokušaj sve spojiti ali bez diskretne grafičke.

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Pozdrav.

Tipkovnica je ispravna 100% i na usb je ali vise ne javlja ni jedan error vec samo stoji crni ekran i bijela crtica u gornjem lijevom kutu koja treperi.

Probao sam i na integriranoj ali nista.

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Takodjer sam primjetio da mi na 24pinskom kabelu fali jedan pin. Sad neznam jeli to normalno.

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Možda imaš problema sa hdd-om/sata utori/sata kabel. Ako možeš ući u safe mode/recovery mode pa vrati podatke na datum prije nego si čistio komp.

 

Ako ne pomogne recovery mode onda možeš probati sa friškom instalacijom windowsa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc se jako cudno ponasa.

Nazalost ja nemogu uci niti u bios. Hdd sam stavljao od prijatelja i nece. Jucer sam nekako uspio uci u komp ali je sve 100% sporije. Treba mi 5 minuta da mi se otvori prozor (bez pretjerivanja). Vratio sam datum na prije  ciscenja i posto je trebalo puno vrimena da se vrati na prijasnji datum ja sam otisao vani i kad sam se vratio bio je crni ekran i pisalo je keyboard interface error.

 

Stipe
9 godina
odjavljen
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Hm, jedino mi pada na pamet da je hdd, utor na matičnoj ili kabel u pitanju zbog usporenog rada, ako ne možeš ući ni u biose, vadio si bateriju van i ne pomaže, onda ostaje samo matična. Nisam siguran da li napajanje ima kakve veze s tim.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc se jako cudno ponasa.

A maticna mi ima garanciju. A svi se ventilatori vrte tako da mislim da nije napajanje.

Stipe
9 godina
odjavljen
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Iskopčaj sve iz kompa, ventilatore, miš, tipkovnicu i ostavi samo spojeno napajanje, procesor, matičnu, cpu hladnjak, monitor spoji na integriranu grafu. Ako i onda ne možeš ući u biose... I prije svega pročitaj manual za matičnu ako si sve dobro spojio, 12c mi se čini malo za procesor.  I izvadi bateriju još jednom na 10-15 minuta za svaki slučaj pa vrati.

 

Edit: ako ti očita odmah biose a tipkovnica ne reagira, probaj sa drugim usb portovima na matičnoj ili kućištu. Ili probaj sa drugom tipkovnicom.

Sretno! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 19:10 (El Munjoko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Ovako pc je full cudan.

Malopre ga palim nece da se upali ja izvadim ram i vratim izvadim cmos i vratim i odjednom proradi.

Ali opet nema slike na monitoru, svi ventilatori rade.

Onda nakon 2minute dok pc radi pocne radit jacom snagom tj. Pocnu se jace okrecati ventilatori i cuje se samo jedan beep koji se cuje inace uvijek kad palim pc.

Lampica na monitoru svijetli kao kad je pc ugasen.

I kad na monitori stisnem tipku za ugasit pa upalit pise mi "check signal cable"

Sve je spojeno kako treba.

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Pokušaj pronaći neki keks memorije od kolege i zamijeni svoju memoriju s njegovom. S takvim problemima moraš ići korak po korak i eliminirati jednu po jednu stvar.

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc se jako cudno ponasa.

Uspio sam nekako uci u windowse ali je racunalo pre sporo, ne moze se nista raditi.

Sta da napravim?

Stipe
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice