PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

poruka: 7
|
čitano: 1.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

Danas uzeo neke nove komponente, sad sastavio i kad ono drek. Ne reagira uopce na power gumb, nema beepova, niti jedan ventilator se nije zavrtio. Komponente koje sam uzeo su

AMD FX-6300
Kingston HyperX Fury Red 8GB 1866MHz DDR3
Samsung 250GB 840 Evo Basic
M5A97 R2.0

Pazio sam na staticki elektricitet normalno, pogledo 10puta dal je sve dobro spojeno. Izbacio sam sad i graficku i SSD isa stvar. Moja pretpostavka je da je ploca ili CPU jel napajanje nije moglo krepat u roku od 1h kolko sam ovo slago. Inace jedino sta sam dobio je zelena led lampica na maticnoj(za koju knjiga kaze da je Standby PowerLED da citiram dio "indicate that the system is ON, in sleep mode, or in soft-off mode".

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

ja bi ti svejedno preporučio da prvo probaš s drugim napajanjem ako imaš od nekoga posuditi i pregledaj kondenzatore na matičnoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

Imam isti CPU i MBO(danas sam sastavio).Si dobro spojio power sw i ostalo ? provjeri jer ima malo cudan raspored,imas upute u knjizici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 0:07 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

Kao sta sam reko vec napajanje radi jel sam 2h prije vrtio konfu koja mi je tu upisana. Imam jedno staro napajanje pa cu jos probat makar mislim da je preslabo da zavrti ovo. A ako ciljas na to da sam skurio koji kondenzator nema sanse jel se PC nije uspio niti jedanput upaliti.

 

@WalterWolf

 

To sam i ja mislio pa sam iso gledat i izgleda mi dobro. Meni izgleda isto ko kod ovog lika

 

http://i279.photobucket.com/albums/kk154/bernersick/Other/Computer/IMAG2177.jpg

 

Znaci tekst na power sw,rest itd mi je prema van.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 0:15 (R4zOR229).
9 godina
offline
PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

Crevno reset,Plavo Power,zuto hdd led i zeleno je powerled ako je tak spojeno onda je dobro.Ako ne upali ovo s PSU probaj odvojiti maticnu od kucista mozda ga maticna dodiruje pa zato nece upaliti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

ma nemoras se brinuti sa tim utorima uzmi sarafciger neki i kratkospoji sve znaci 2 po 2 i samo ce se upalit, mozes i jumperom.

9 godina
offline
PC se ne pali(nema beepa, fanovi se ne vrte)

Jesi li na kraju uspio slozit ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice