Pc se nece pokrenuti

poruka: 21
|
čitano: 3.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pc se nece pokrenuti

Pozdrav ekipo,upravo to mi se dogadja,kad stisnem gumb za paljenje svi uobicajeni zvukovi se zacuju ali monitor je i dalje crn.Naravno,krenuo sam sistemom eliminacije pa sam prvo eliminirao monitor,koji sam provjerio,on je ispravan.Znam da slj.korak moze biti puno toga,hdd,graficka...skinuo sam hdd(maxtor 160gb)i cujem ga da radi,vrti..uglavnom,molio bih nekoga za savjet kako dalje ispitivati do cega mogu biti ovakvi simptomi.Inace pc nije najnoviji,kupljen prije 5god,sa athlon procesorom i foxconn maticnom,hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pc se nece pokrenuti
Pa ak si prvo provjerio monitor a on radi a nedobivas sliku onda je sljedece valjda graficka kartica;)...lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Pc se nece pokrenuti

2nd kolegu Stjepana

So say We All
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti

Mislite da je graficka?kako ju nac na ovoj mojoj ploči..kada ona ode dal se vidi kakav fizicki defekt?Ovo ljubicasto je gdje se ustekava monitor,samo sa druge strane..

 

http://www.2shared.com/photo/KIBlM25O/IMAG0751.html

13 godina
online
Re: Pc se nece pokrenuti
deanod kaže...

Mislite da je graficka?kako ju nac na ovoj mojoj ploči..kada ona ode dal se vidi kakav fizicki defekt?Ovo ljubicasto je gdje se ustekava monitor,samo sa druge strane..

 

http://www.2shared.com/photo/KIBlM25O/IMAG0751.html

Izvadi RAM van, ispuši utore u kojima se on nalazi, vrati ga natrag i probaj upalit.

Stavi RAM u drugi utor.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 16:41 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti

Ko zna-ZNA.To je to,hvala i moj naklon majstore..proradio je kad sam vratio ram u prvi utor a i na drugom sljaka,mogu li ga ostaviti u drugom ili da vratim kako je bilo?

13 godina
online
Re: Pc se nece pokrenuti
deanod kaže...

mogu li ga ostaviti u drugom ili da vratim kako je bilo?

Kako želiš, tako svejedno u kojem utoru je RAM. Uživaj. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 21:47 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
Pozdrav.Evo nakon sto prosli put nisam mogao upaliti comp a problem sam rijesio prebacivanjem ram u drugi slot,sada mi se dogodilo potpuno isto,da ne mogu pokrenuti comp,opet sam probao isto napraviti..probao sam prebacivati u sve slotove ali ovaj put nece,dali moram to detaljnije ispuhati,očistiti ili nije mozda do ram?Kad stisnem gumb za paljenje,pc se pokrece,ventilator vrti,hdd zuji..ali monitor(100% ispravan) je crn.Sta napraviti?Stavio sam sliku ranije,kako cu znat gdje mu je napajanje koje mozda uzrokuje problem?
13 godina
online
Re: Pc se nece pokrenuti
deanod kaže...

Detaljno ispuši utore za RAM od prašine, one zlatne kontakte na samom RAMu lagano prođi gumicom za brisanje olovke, na min. ili dvije izvadi bateriju s matične,

vrati sve natrag i probaj upaliti, moralo bi pomoći, ukoliko ne pomogne, probaj negdje posuditi drugi RAM, pa probati s njime.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
Izvadio sam bateriju na svoju ruku i prije nego sto sam vidio tvoju poruku, to na duze od 10min,vratio bateriju i stvar ok.Proradio ;)
Hvala na uvijek korisnim savjetima
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
ugasim comp regularno,i kad sam ga opet htio upaliti..opet isti simptom,sve vrti,cooler,hdd zuji..a monitor crn.Probam opet isto,baterija,ispuhavanje ram,nece..tek iz treceg puta sve ponovno proradi.Ponovo regularno ugasim comp,i kod novog paljenja opet isto-ne moze se pokrenuti
Koji bi tu trik trebalo napraviti..i primjeniti
15 godina
offline
Re: Pc se nece pokrenuti

računalo je dakle 5-10 godina.. bilo što može otići.

zbog starenja, oksidacije kontakta.. gubitci, pregrijavanje (dodatni gubici-otpor).. i to može biti dovoljno za takvo ponašanje.

može biti jedna komponenta kao disk, miš.. obično neka zahtijevnija kao vga koja to radi, ali glavni sumnjivac je MBO, jer ona to mora kontrolirati, kompenzirati i dati dovoljno struje ili ugasiti ako nešto nije OK.

-čiščenje, vađenje, preslagivanje.. to trebaš napraviti jednom i mora radit. (ne sto puta jer povečavaš rizik, sve to ode .. i haba se) pa i sama MBO je vjerojatno uvinuta-spigana i gubi elastičnost nakon x-godina (plastika-krhko)..

 

zato se treba ići redom, na stolu (ravno), složiš MBO + napajanje, ubodeš RAM (jako, čvrsto).. upališ (ništa drugo nije potrebno, može i bez RAMa, palit će se alarm..)

kad to radi pouzdano, probaš pališ-gasiš.. radi? ideš dalje, npr VGA, HDD.. i ponoviš istu stvar (ne trebaš win, uopće ni boot ..) najopterećenije je upravo paljenje jer se sve mora inicijalizirati, kasnije napon padne na potreban.. paljenje je najteže.

pa do tog da negdje imaš oštećenu žicu, da mbo dodiruje lim, da je napajanje nestabilno itd.

znakovi na MBO su napuhnuti kondenzatori (stabilizacija napona, vrm.. dio oko CPU i oko priključka atx). Jednostavno starenjem nije isto, kondenzator je kao baterija, kemija mada neki mogu raditi 10-20 godina, većina je 5-10 + što lošije hlađenje prije ode sva elektronika.

 

VGA (jača GPU) može trošiti više nego ostatak PCja, dio ide kroz PCI-ploču, dio kroz kablove direktno. Ponekad se VGA ili MBO mogu 'ispeći' .. popuste hladni lemovi, kontakti, time se ponovo malo poprave ali to je kockanje-rizik (to se radi kad je 'crknuto' pa nemaš što izgubiti).

 

-a može biti samo loša baterija (u trgovini 5-15kn) pa izgubi postavke. No kod tebe je reset CMOSa pomagao, tako da taj simptom nije povezan s baterijom.

 

i ostatak izvan kućišta, strujni kabel, .. svašta može biti problem. Ponekad ništa osim paliti-gasiti više puta (ne čačkati) i upalit će a jednom će i crknut do kraja (nećeš biti kriv, to je tako).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
odjavljen
offline
Pc se nece pokrenuti

Znam kako mu je, ni meni se nekada neda pokrenuti...

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
Hvala za dobru volju,i iscrpan savjet..Je..moze bit sto stvari ali bas kao sto kazes,sjesti pa redom...inace imam volje za čačkanje ali moj problem je sto neznam sto je sto,najvise me buni graficka,di je?kako doci do nje ili kako provjeriti napajanje,sta tu skinuti,provjeriti...stalno imam dojam da tu nista nije pokvareno,nego da zeza neki kontakt,prasina..neki mali trik,jer generalno pc se koristi minimalno,2 god nije radio..sam pogled na maticnu dokazuje da je ko nov,kondenzatori netaknuti,nista napuhnuce..za bateriju ne mogu bit siguran dal je ispravna,dosad sam uspio resetirat bios sa njom pa valjda onda radi..mada kad se pojavio bios,samo sam stisnuo f2 da redovno buta windows..neznam dali sam nesto drukcije trebao upisati ili promijeniti parametre u biosu..
inace ovo zadnje sto si rekao,to je moja zivotna deviza,jedino sto bih ja dodao uz to-ne treba odustati dok nije crko,kad jeste-nek ga voda nosi :)
13 godina
online
Re: Pc se nece pokrenuti
deanod kaže...

Slikaj mi računalo iznutra, da malo pogledam.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
vec sam slikao,na pocetku teme..

http://www.2shared.com/photo/KIBlM25O/IMAG0751.html

mogu i bolje,preciznije uslikat
10 godina
offline
Re: Pc se nece pokrenuti

Nevidi se baš sve na toj slici ali sigurno je da nemaš grafičku karticu već je "on board" i priključak je gledajući sliku ispod tog ljubičastog priključka za printer.

Pošto je proradio bios i dobio si to ne ekranu značilo bi da je monitor i rafika OK.

Nisi napisao imaš li zvučnik mali i da li se čuje "beep" i ako  je koji takt , kratki dugi itd.

Oznaku matične ploče ne vidim, vjerovatno je skriveno tim tel. modemom što je utaknut u bjeli PCI utor, a možeš ga i izvaditi ( danas je to gotovo nepotrebna stvar u PC).

Neznam ni koji windowsi su na HDD instalirani winXP , Win 7  ?? ...a kod biosa ti se ispiše koliko memorije (RAM-a) imaš na toj jednoj pločici.

Ukoliko je Win7 vjerovatno bi u BIOS-u trebalo naći postavku za disk da bude na "AHCI" jer se taj podatak izbriše kad se vadi baterija...kao i datum, vrijeme podesiti pa snimiti i izać iz biosa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 10:36 (AF139).
13 godina
online
Re: Pc se nece pokrenuti
deanod kaže...

Probaj negdje posudit RAM takav kakav imaš, pa isprobati s njime.

Tebi ili je RAM neispravan ili bih prije rekao da su utori na ploči sje... i ostvaruju loš kontakt.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
neaktivan
offline
Pc se nece pokrenuti

Pozdrav, imam slican problem sa kompom pa da ne otvaram novu temu zamolit cu ovdje sa pomoc

 

znaci imam problem sa pokretanjem kompa

 

problem je poceo prije nekih mjesec dana, kad bi upalio komp, znaci komp bi se upalio, ventilatori se pokrenu sve normalno, ali tipkovnica i miš ne rade, windowsi se ne dizu i sve tako stoji,

probao sam upalit i ugasit komp i nakon dva-tri pokusaja sam uspio upalit komp, znaci kad se mis i tipkovnica upale i i komp se normalno upali tj. windows se pokrene

 

e sad koji put ni nakon 10-tak puta paljenja i gasenja komp se nebi upalio, koji put bi upalio komp i pustio da radi i nakon nekih pola sata komp bi se upalio

znaci kad upalim komp, cujem da ventilatori rade, nema nikakvih cudnih zvukova, ali osvijetljenje na misu i tipkovnici ne radi i windows se ne dize

i kad uspijem upalit komp on radi normalno......i po 6-7 sati radi bez problema, znaci problem je samo kod pokretanja

 

danas sam probao izvadit rame iz utora i malo propuhat i ocistit komp i kad sam pokusao upalit komp on se poceo svakih 10-tak sekundi palit i gasit i odjednom se vise nikako nije palio

znaci sad vise nikako ne radi opce se ne pali, neznam dal je taj problem od danas povezan s ovim problemom od prije

 

komp je star oko 3 godine konfa je slijedeca:

 

intel core i5 4570

 

asrock s1150

 

  gigabyte gtx 760

 

xfx core edition 80 550w

 

hdd 1tb caviar blue 7200

 

eto molio bi pomoc ako tko zna u cemu je problem

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pc se nece pokrenuti

Prema slici i oznaci na slici od Deanod to bi trebala biti foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a sudeci prema BIOS nadogradnjama tj. detaljima izmjena istih, vecina ispravaka se odnosi na "..fail cpu.." pa neka si provjeri verziju biosa prije svega.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pc se nece pokrenuti
neznam88 kaže...

 

 

 

Resetuj bios vađenjem baterije, kreni sa eliminacijom nepotrebnog hardvera koji je priključen, testiraj sa drugim napajanjem (PSU)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 0:45 (jigsaw5063).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice