PC se neće upaliti

poruka: 44
|
čitano: 33.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Trebam pomoć!

bratova konfiguracija
mbo: asrock 870 extreme 3, v.2.0
cpu: phenom 2, BE955
psu: XFX 450W
ram: corsair xms3, 1600mhz, 2x2 GB
hdd: seagate 320gb
gpu: sapphire hd3850

dakle ovako, bratu je krepao komp jučer. tj događa se to da se pritiskom na paljenje kompjutera komp upali, ventovi prorade (nema beepa..), ali nema slike na ekranu, znači napajanje daje signal, ali tu sve završava. znači kod njega doma ne radi, pa sam odnio sve k sebi i tu pokušavao sada složiti. znači probao sam prvo spojiti na svoj monitor da otklonim mogućnost nepravilnosti monitora (čak sam probao i na trećem monitoru, sa starog računala). ne radi. onda sam pokušao izvaditi tu grafičku karticu koja mi se činila problematičnom. to je moja stara HD3850 grafa i zamjenio ju sa novom svojom iz svog novog kompjutera, sa HD6870 - ne radi. onda sam izvadio napajanje iz burazovog kompa i stavio svoje staro chieftecovo od 400W - ne radi. onda sam stavio njegovu grafičku karticu hd3850 u svoj komp - radi! znači grafa radi normalno. pokušao sam rame premjestiti iz bijelih u plava polja - ništa. uglavnom, ploča uvijek izbacuje error code 10 na LED ekranu na ploči.. pa sam na kraju iz očaja pokušao izvaditi skroz ram van, ali je i dalje stajao kod 10... svaka pomoć je dobro došla, zamračit ću majke mi...

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 20:57 (kuleee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Trebam pomoć!

Jel tome predhodio pokušaj overclocka ili se desilo odjednom?Da probaš reset cmos!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trebam pomoć!

Najvjerojatnije je matična vrisnula.Inače najveći problemi su baš sa tim matičnama.

12 godina
offline
Trebam pomoć!

Možeš eventualno izvadit matičnu i stavit na izoliranu podlogu i onda sve pospajati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebam pomoć!
matična kažete... ok. šaljem ju za portio! a što se tiče procesora, kako mogu znati da nije procesor možda zaslužan za problem? negdje sam pročitao da ako je tako crni ekran da je možda i proc.. kako sad da to znam mater mu njegovu. inače sam savršeno stabilna osoba, ali trenutno su mi živci na izdisaju, pa se ispričavam na izražavanju.

nije bilo nikakvog overclockanja niti ičega imalo zahtjevnijeg na kompu, star je 3 mjeseca (osim grafe i hdd-a, oni su moji iz 2008).. bratov sin, moj nećak, je igrao starcraft 2 i samo mu je krepao komp. restartao ga je i opet počeo igrati i opet je krepao i nakon toga se više nije upalio
http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se neće upaliti
samo da još pitam, može li neispravan ram uzrokovati takav kvar? koliko ja znam, da ram nije ispravan, slika bi se barem pojavila na ekranu? ili?
http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...
samo da još pitam, može li neispravan ram uzrokovati takav kvar? koliko ja znam, da ram nije ispravan, slika bi se barem pojavila na ekranu? ili?

ja mislim da je RAM otisao, jer kad je RAM u qurcu, slika se ne prikazuje, znaci samo je monitor crni ( ne daje sliku )

probaj s drugom RAM memorijom

lp

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
14 godina
offline
PC se neće upaliti

Ja glasujem za matičnu ploču ili procesor. Mislim da bi sviralo da RAM na valja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti
I ja mislim da je matična ili proc
Potpis trenutno nedostupan
12 godina
offline
Re: PC se neće upaliti
mile_st kaže...

Ja glasujem za matičnu ploču ili procesor. Mislim da bi sviralo da RAM na valja...

nebi, RAM je krepao

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
15 godina
neaktivan
offline
PC se neće upaliti

Provjeri RAM tako da svaki put ostavi samo jednu plicicu i upali komp. Ako ventovi rade dakle upali se mala je vjerovatnost da je do ploce. Druga stvar koja moze biti da ne daje sliku je HDD u nekim slucajevima probaj i njega otpojit te upalit racunalo. Također nemozes iskljuciti ni graficku karticu ukoliko je neispravna također zna boot zaglavit. Ali u velikoj vecini slucajeva zaglavi neispravan RAM sve a da nejavlja. Pozdrav!!!

Life suck's and then you die.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 12:16 (asasi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se neće upaliti
grafičku sam otklonio, tj isprobao ju u svom kompjuteru i radi. aj baš idme probat ram iz svog kompa stavit u taj. javim za pol sata, imam još nekog posla
http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se neće upaliti

izvadio burazov ram, stavio jednu pločicu svog (1x4gb) i ništa. ištekao sam hard i bez harda upalio, kao što je netko preporučio - ništa. još neka preporuka? znam da bi mogao ići probati sa svojim procesorom, ali tolka mi je tlaka sve čupati iz svog kompjutera, kad sam 2-3h slagao svoj komp i cable management da mi je muka od same pomisli da svoj proc idem testirati na njegovoj ploči :-) gledajte kaos u mom kućištu

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 14:50 (kuleee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Trebam pomoć!
carmack kaže...

Najvjerojatnije je matična vrisnula.Inače najveći problemi su baš sa tim matičnama.

kako misliš "baš sa tim", misliš na model 870? ili općenito na asrock ili ostatak ploča u ovoj situaciji?

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...

izvadio burazov ram, stavio jednu pločicu svog (1x4gb) i ništa. ištekao sam hard i bez harda upalio, kao što je netko preporučio - ništa. još neka preporuka? znam da bi mogao ići probati sa svojim procesorom, ali tolka mi je tlaka sve čupati iz svog kompjutera, kad sam 2-3h slagao svoj komp i cable management da mi je muka od same pomisli da svoj proc idem testirati na njegovoj ploči :-) gledajte kaos u mom kućištu

Pih to nije ništa prema mom kućištu.ti svoje bar možež iza matićne sakrit za razliku od mene{#}Što se tiče kompa otišla ti je matićna kad si sve pokušao.U to sam siguran

Potpis trenutno nedostupan
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 14:56 (Trollzor).
14 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti

Ponovno napravi CMOS. Imaš tipku otraga, isključi sve iz struje i CMOS-aj.

 

Onda uključi ploču bez RAM-a i mora pištati.

 

Ako pišti, ploča je živa.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
PC se neće upaliti
stiskao sam već cmos, ali na živo ja mislim... također sam pokušao bez rama u kompu i ništa. uvijek je error 10 na ploči. ali idemo opet bez struje cmos stisnuti i izvaditi ram, pa vidjeti
http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se neće upaliti

 

nažalost nije pomoglo

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 17:07 (kuleee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...

 

nažalost nije pomoglo

procitai user manual od ploce, sto je tai Error 10?

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
15 godina
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...
stiskao sam već cmos, ali na živo ja mislim... ..

- (.. prije nego kreneš popravljati saznaj kako se neke stvari rade)

- odspoji sve (konektore, VGA, RAM..). Ostavi samo napajanje i CPU+cooler spojeno. Resetiraj CMOS i tek tad priključi struju.

- AKo je MBO ispravna, mora paliti i mora beepati (jer nema RAMa). Ubacuj jedan modul u razne utore.. pali-gasi. Dali se beep (ili kod na MBO) promijenio? Ubaci VGA isti test... (nema promjene? = crkla MBO, DIMM i sl.)

Ako se upali, postupno (jednu pu jednu komponentu-kabel) spajaj, pali-gasi, HDD tek na kraju (jer nema smisla krenuti u moguć boot ..)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti
ihush kaže...
kuleee kaže...
stiskao sam već cmos, ali na živo ja mislim... ..

- (.. prije nego kreneš popravljati saznaj kako se neke stvari rade)

- odspoji sve (konektore, VGA, RAM..). Ostavi samo napajanje i CPU+cooler spojeno. Resetiraj CMOS i tek tad priključi struju.

- AKo je MBO ispravna, mora paliti i mora beepati (jer nema RAMa). Ubacuj jedan modul u razne utore.. pali-gasi. Dali se beep (ili kod na MBO) promijenio? Ubaci VGA isti test... (nema promjene? = crkla MBO, DIMM i sl.)

Ako se upali, postupno (jednu pu jednu komponentu-kabel) spajaj, pali-gasi, HDD tek na kraju (jer nema smisla krenuti u moguć boot ..)

 

DA!..ali izvadi tu ploču iz kučišta i radi na stolu!

14 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...

 

nažalost nije pomoglo

Pa nisi stisnuo niti jedan strojni ciklus (2 sekunde).

 

Drži bar 5 sekundi dooh...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
PC se neće upaliti

sve sam maknuo sa ploče, osim proca kako ste mi i rekli. u ploču je uštekan 24pin glavni dovod struje, 8 pin za cpu i cpu cooler. stražnji kabal od napajnja, glavni vod je ištekan. držao sam cmos 10 sec, spojio glavni dovod struje i pokušao pokrenuti. ista stvar - error 10

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se neće upaliti
kuleee kaže...

sve sam maknuo sa ploče, osim proca kako ste mi i rekli. u ploču je uštekan 24pin glavni dovod struje, 8 pin za cpu i cpu cooler. stražnji kabal od napajnja, glavni vod je ištekan. držao sam cmos 10 sec, spojio glavni dovod struje i pokušao pokrenuti. ista stvar - error 10

Evo Ti popis kodova grešaka po kojem error 10 kaže da je gecrknio sam BIOS. Nažalost, ispada da trebaš drugu matičnu :(

 

http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoć!
kuleee kaže...
matična kažete... ok. šaljem ju za portio! a što se tiče procesora, kako mogu znati da nije procesor možda zaslužan za problem? negdje sam pročitao da ako je tako crni ekran da je možda i proc.. kako sad da to znam mater mu njegovu. inače sam savršeno stabilna osoba, ali trenutno su mi živci na izdisaju, pa se ispričavam na izražavanju.

nije bilo nikakvog overclockanja niti ičega imalo zahtjevnijeg na kompu, star je 3 mjeseca (osim grafe i hdd-a, oni su moji iz 2008).. bratov sin, moj nećak, je igrao starcraft 2 i samo mu je krepao komp. restartao ga je i opet počeo igrati i opet je krepao i nakon toga se više nije upalio

 Da je do procesora čulo bi se beep kod paljenja računala. Isto tako možeš eliminirati HDD, memoriju i napajanje.

 Problem ti je u matičnoj ploči tako da nju pošalji u servis.

14 godina
offline
Re: Trebam pomoć!
ja sam imao isti ovakav problem, i rjesio sam ga tako da sam zamjenio sata kabel od harda, probaj tako, ja sam to slucajno skuzio
Autoclimb kills more people than AIDS
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoć!

Evo jedne zanimljive situacije koja se dogodila meni, prije nekakvih mjesec dana... Radio sam zamjenu CPU coolera na AMD ploči, sa konvencijalnog na veći & novi, Cooler Master Hyper TX3...

 

Bilo kako bilo, da skratim priču, kad sam metnuo novi cooler na matičnu, sistem više nije radio! Baš kao i u vašem slučaju, samo crnilo, bez ikakvih zvučnih signala, bez slike! Sve sam izvadio van, testirao komponentu po komponentu i baš kad sam pomislio da je riječ o RAM-u (ili matičnoj), nešto mi je privuklo pozornost. Naime, primjetio sam da je cijela matična ploča savijena, zbog većeg tereta, većeg coolera. Iako savijena matična i nije neki veliki problem (osim ako nije previše), bila je očito dovoljno savijena da RAM pločica ne uđe potpuno u slot, odnosno, lijeva & desna strana RAM modula je bila propisno utisnuta, ali središnji dio modula je visio u zraku, nije mogao dotaknuti sve RAM konektore. Uzeo sam odvijač, jako stegnuo 4 šarafa koji drže onu crnu plastiku oko procesora, tzv. "retention module" ili "retention bracket" I sistem se najnormalnije upalio! U biti je samo važno da matična bude ravna, bez ikakvih deformacija!

 

Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 20:05 (Trekkie4).
13 godina
offline
PC se neće upaliti

došla je nova ploča i sve radi sada kako treba. hvala svima

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se neće upaliti

Pozdrav svima, evo stara tema ali da ne otvaram drugu. Imam isti problem kao i kolega koji je otvorio temu. Kod mene je samo možda malo drugačije to kad upalim nema slike, nema bipa, ništa u nedogled. Ali sam ga probao kad je u takvom stanju par puta resetirati i dignuo je sistem, evo malo prije morao ugasiti komp, sad ga ponovno upalim i nema šanse više. Kofniguraciju vam dam sutra jer sada ne stignem, ali neka moja sumnja bi bila na napajanje, što vi kažete?

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PC se neće upaliti

ovako,

 

da se nadovežem na temu sa problemom moga frenda...

 

naime kupio je novi komp, sve novo, sve smo pospajali dobro...

 

komp nece upalit... dakle uopce...

 

testirao san napajanje njegovo na svojoj matičnoj, svome kompu, upalio se...

 

jumpere smo pospajali dobro, dakle sve ono kako ide PLED , HDD , PWR BTN, RESET... dakle sve po špranci, kak bi se reklo.. čak sam i zamijenio reset i pwr misleći da tipka on off ne radi, no nije ni na reset upalio..

 

moj jedini zaključak je , ili je matična bila shebana otpočetka ili tipke na ms logic kućištu ne rade...

 

mogu li još nešto napraviti da ga probam upaliti?? 

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice