PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

poruka: 11
|
čitano: 13.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Evo danas mi se pocelo desavati da mi se komp samo ugasi, bez BSOD-a, bez shutting down dijaloga, samo se ugasi kao da je iskopcan iz struje, te se nakon toga odmah opet pokrene.

Nije pregrijavanje u pitanju jer su sve temperature ispod 60.

Do cega bi moglo biti? Nikakvi "radovi" na njemu nisu radeni vec duze, znaci nista nije nedavno mijenjano.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

- Popuni Moj PC rubriku.{#}

---- Tko traži odlikovanje, nije ga zaslužio, a tko je zaslužio, njemu nije potrebno. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Provjeri utičnicu, kabl i konektor na napajanju a nakon toga testiraj i samo napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Kako da testiram napajanje ako nemam drugo zamjensko?

Desilo se juce 3 puta u razmacima od 20-30min i od onda vise nije, stvarno mi nije jasno

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Postoje mali uređaji koji mogu testirati ispravnost napajanja. Nisu skupi a uvijek mogu zatrebati. http://www.links.hr/?naziv=tester-napajanja-delock-i-atx-btx-itx-20-pin&option=artikl&id_artikl=052.799.150

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje
Laxarus kaže...

Evo danas mi se pocelo desavati da mi se komp samo ugasi, bez BSOD-a, bez shutting down dijaloga, samo se ugasi kao da je iskopcan iz struje, te se nakon toga odmah opet pokrene.

Nije pregrijavanje u pitanju jer su sve temperature ispod 60.

Do cega bi moglo biti? Nikakvi "radovi" na njemu nisu radeni vec duze, znaci nista nije nedavno mijenjano.

Osobno sam na poslu imao isti problem i duže vrijeme nisam uspio naći uzrok. Sve provjereno, a računalo samo od sebe se isključi i ponovno starta. Meni je uspjelo isto riješiti tako da sam u BIOS-u poisključivao sve "napredne" mogućnosti za HDD. Dakle, svagdje sam odabrao "disable" i evo već tjedan dana se računalo nije restartalo. {#}

 

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
10 godina
neaktivan
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Komso ispricavam se znaci ti si taj znaci gasenje preko cmda radi :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje
DGaZLcro kaže...

Komso ispricavam se znaci ti si taj znaci gasenje preko cmda radi :)

 

Ne s*ri majke ti 

10 godina
offline
Re: PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje

Ne znam koju maticnu imas ali slicna stvar se meni dogadja s mojom Intel matičnom. Prvo se gamad samo gasila ko da je nestalo struje i onda se upalila normalno ko da se nista nije desilo. Onda je dosla druga faza u kojoj je savrseno radila pod opterecenjem i drndala bez problema igrice a kad ga se nije koristilo na desktopu nakon 20 sekundi se sve smrzlo. Uglavnom raskopaj ga, malo procackaj okolo(kablovi, ventilatori, paste i tak to) i cisto lako bi se moglo desit da opet proradi normalno. {#} 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
14 godina
neaktivan
offline
PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje)

Ako se komp restarta samo od sebe, provjeri kablovi za reset tipke i power buttona.

Poznato da je sklopkica je podložna u trošenju.

Imao sam nedavno takav problem , greška bila u sklopkici pa sam zamjenio drugim i više nije restartala samo od sebe.

 

Testiraš na čisto, kad pališ makni kabel POWER SW i ako ne gasi niti restarta onda si našao problem i sklopkica u kvaru. ( Sklopkica ima feder koji stisne i odvoji spoj znači da ispravna a ako je stalno spojen a feder istrošem spojen ostaje stalno pa tu dolazi restart).

 

Isto tako kod RESET SW kabel kod sklopkica isto može istrošit od stalne upotrebe.

 

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC se restarta sam od sebe (nije pregrijavanje
Laxarus kaže...

Evo danas mi se pocelo desavati da mi se komp samo ugasi, bez BSOD-a, bez shutting down dijaloga, samo se ugasi kao da je iskopcan iz struje, te se nakon toga odmah opet pokrene.

Nije pregrijavanje u pitanju jer su sve temperature ispod 60.

Do cega bi moglo biti? Nikakvi "radovi" na njemu nisu radeni vec duze, znaci nista nije nedavno mijenjano.

 

 

to sigurno nije jer nakon toga ti PC  nebi startao uopće{#}

 

Problem nije uopće trivijalan i traži strpljenje u otklanjanju jer može biti uzrokovano problemima : padovi napona u kućnoj instalaciji, hardwerski i softverski..

 

- ako imaš neke pci kartice koje ne koristiš (npr modem) to izvadi

 

- prvo pogledaj u Biosu da li imaš opciju BOOt after power outage ili nešto slično? ako imaš i uključena je  stavi na OFF

 

- možda su se zaglavile reset i power tipke.. odspoji ih, a računalo pokreneš tako da kratko spojiš 2 pina gdje se bio spojen power , možeš pomoću odvijača

 

- okreni utikač na zidnoj utičnici za 180 stupnjeva, neka bude naopako

 

- da eliminiraš viruse i ostale sistemske greške najbolje je da bootaš neki linux, uštediti češ vrijeme

 

____

 

ako ništa od navedenog ne pomaže onda moraš hardverski eliminirat komponentu po komponentu, za početak napajanje...

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice