PC se zamrzne

poruka: 51
|
čitano: 5.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Pozdrav,

vec zadnjih nekoliko imam problem da mi se racunalo potpuno zamrzne nakon nekog vremena. Prije se to dogodilo par puta dok sam na chromeu gledao YT ili slusao muziku na soundcloudu deezeru. Uglavom dok je neki zvuk bio i odjednom bi iz zvucnika pocelo uzasno zujati. Bas onozzzz kao struja neka. Jedino sto bi pomoglo je restart racunala tipkom. Izvadio sa, RAM, iskopcao HdD i graficku i sve vratio i vise nije to dogadalonpar dana. Od danas mi se racunalo zamrzne odjednom bez obzira sto radio i nema nikakvih zvukova samo sve stane. Isto samo pomaze restart tipkom. Medutim to mi se dogodilo cetiri puta danas. Sto da radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
PC se zamrzne

Imao takav problem, promjenio napajanje i sve OK.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Problem je sto nemam od koga posuditi napajanje da probam je li do njega, a ne bih htio pogadati i bacati pare. Kako da istestira, do cega je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se zamrzne
Jakic007 kaže...

Problem je sto nemam od koga posuditi napajanje da probam je li do njega, a ne bih htio pogadati i bacati pare. Kako da istestira, do cega je?

Probaj testirati RAM sa Memtest86+.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Koliko dugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se zamrzne
Jakic007 kaže...

Koliko dugo?

A treba par sati pustiti da se vrti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne
Evo vrtio sam 2 sata i nema problema. Sto da dalje probam?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC se zamrzne
Moguce da je problem u driverima.
Pogledaj dal su instalirani neki novi driveri u zadnje vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

U zadnje vrijeme nije nikakav driver novi instaliran niti updateiran tako da nije do toga. Takoder ni programi nikakvi nisu instalirani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Ovako, u zadnje vrijeme nije freezao PC jer nisam koristio qBittorrent, tj. nisam opcenito nikakav torrent client koristio. Imam jedino taj. Skidao sam fileove normalno iz browsera i nije bilo problema. Danas upalim qbittorrent da pribavim serije i eto ga, nakon nekoliko minuta se zamrzne opet isto. Sjecam se da je i prije svaki put kad bi zamznuo qbittorrent nesto skidao. 

Imate li neku ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
PC se zamrzne

Mrežna kartica? Disk?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Mrezna kartica je nova, a dogadalo se i sa starom na USB. Zar ne bih onda imao problema i na normalnom downloadu? Kako da testiram to? Disk je uredu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PC se zamrzne
Jakic007 kaže...

Mrezna kartica je nova, a dogadalo se i sa starom na USB. Zar ne bih onda imao problema i na normalnom downloadu? Kako da testiram to? Disk je uredu.

 Jesi li obrisao upravljačke programe stare mrežne kartice? Osim tog neinteligentnog rješenja, probaj izvaditi grafičku karticu i raditi neko vrijeme na integriranoj. Ako se problem ne ponovi, vjerojatno je do napajanja.

 

P. S. Kako si testirao disk?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Obrisao sam sve od stare mrezne, a disk sam testirao pomocu HD Tunea i Sentinela. Graficka? Mogu probati na integriranoj, ali nekako imam osjecaj da nije do nje jer igram normalno sve igre i nikad ne zablokira nista, a FPS je kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne
Jakic007 kaže...

Obrisao sam sve od stare mrezne, a disk sam testirao pomocu HD Tunea i Sentinela. Graficka? Mogu probati na integriranoj, ali nekako imam osjecaj da nije do nje jer igram normalno sve igre i nikad ne zablokira nista, a FPS je kako treba.

Zamrzavanje u ovom slucaju najvjerojatnije uzrokuje "vremešna" NV 9600, kako oba servisa koriste Flash koji znatno "troši resurse" (provjeri u tasku da odmah eventualno eliminiraš!) ujedno navodiš Win 10 sve upučuje na problem sa driverima, dakako uz preduvjet da su komponente ispravne! Provjeri kondenzatore na ploči. Evo link na drivere za NV 9600: Link VGA 32 bitni, Link VGA 64 bitni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 10:44 (Hardwhelper!!!).
8 godina
odjavljen
offline
Re: PC se zamrzne

Neka onda odvrti FurMark.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Driveri su najnoviji i odgovarajuci, a Furmark sam vrtio. Malo bude FPS-a. Negjde 8, ali to je za ocekivati s ovom konfiguracijom. Temperatura ne ide preko 70 stupnjeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC se zamrzne
Jakic007 kaže...
Evo vrtio sam 2 sata i nema problema. Sto da dalje probam?

To nije dovoljno, pusti barem 5-8 passova. Kad ja testiram RAM na PC-ima, puštam 8 passova, jednu po jednu pločicu.

Slažem se s kolegom da je problem najvjerojatnije u driverima od grafe i u toj vremešnoj grafi, ali zlu ne trebalo, testiraj i RAM Memtestom86+ kako treba.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Testirao jednu pojednu plocicu svaku po osam sati i nema gresaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne

probaj ovo:

 

cmd (as admin), pa "netsh interface teredo set state disabled"

14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Napravio sam to. Sto to tocno radi?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne

Isključuje Toredo tunneling service, koji na windowsima 7 i 8 zna uzrokvat crash windowsa kad se pokrenu torrenti... bla bla bla

 

Your issue seems to be caused by the "Teredo Tunneling adapter" which is a virtual tunneling adapter present in all Windows version released after XP. Usually the IPv6 to IPv4 tunneling function of this adapter is not used by most of the Windows programs like web browsers, IRC clients etc. The way torrent programs use "Teredo" seems to cause a lot of issue in "Windows 8".

 

e, da moraš napraviti i restart nakon toga. i javi da li je pomoglo da tražimo dalje...

13 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Zvuci jako zanimljivo ali evo prenjet cu ti jedno moje iskustvo, isto mi se pc zamrzavao sam od sebe bez neke najave ,nakon sto sam prebrao sve komponente ostao mi je procesor koji kada sam zamjenio pc je radio kako treba ...
Ali svasta moze uzrokovat smrzavanje racunala...

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Opet je zamrznuo dok je qbitorrent radio. Stvarno mi nije jasno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne

Interesantno. Ako još šta iskopam, javim. Možeš u međuvremenu poslati model mrežne kartice?

 

Molim te napravi i ovo:

 

opet cmd (as admin), pa "netsh int tcp show global" i napiši šta piše pod "Chimney offload state"

Naime, koliko vidim, neke kartice imaju probleme s time:

http://www.sevenforums.com/bsod-help-support/43249-peer-peer-torrent-issues-freezing.html

Ako je enabled, isključuješ ga sa "netsh int tcp set global chimney=disabled", možda pomogne. Ako ne pomogne, vrati na enabled sa "netsh int tcp set global chimney=enabled"

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 17:00 (dai53nja).
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Mrezna je TP Link TL-WN781ND. 

Pokusat cu sadovo napraviti. Da upalim nazad teredo ili da ostavim na disabled?

EDIT: Chimney mi je na disabled vec.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 20:50 (Jakic007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne

Teredo ti ionako ne treba, nemoj ga vraćat, ako ti radi internet bez problema.

A dalje, nije chimney očito, probat ću ti još neka rješenja iskopat.

Da provjerimo, koji antivirus i da li koristiš i koji firewall?

http://www.pallareviews.com/259/solved-windows-7-64-bit-bsod-errors-simple-solutions/

(točke 1-3), možda je nešto od toga?

 

I koji točno windowsi su u pitanju?

 

Mislio sam da je možda pitanje softwarea jer si sve istestirao, ali sad naginjem ideju da je ipak HW u pitanju, konkretno wlan kartica. Dosta ljudi se žali na tu karticu, pogotovo na drivere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 21:51 (dai53nja).
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Nije nista od ove tri tocke. Koristim avast free i firewall od windowsa.

Windows 10 Pro 64 bit imam.

Zanimljivo zasto se problem javlja samo na torrentima a ne pri obicnom downloadu iz browsera...

I neki dan sam skinuo s torrenta 15 GB bez blokiranja, a danas mi je nakon 100 MB zaledio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se zamrzne

Stvarno interesantno.

Pretpostavljam da si skinuo službene drivere za 8.1? Ili su ih windowsi prepoznali?

 

evo barem nisi jedini....

https://github.com/qbittorrent/qBittorrent/issues/3627

U vezi ovog gore, je li ti verzija 3.2.3 ili si skinuo 3.2.4? Koliko vidim, nitko se ne žali na verziju 3.2.4.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 22:19 (dai53nja).
14 godina
neaktivan
offline
PC se zamrzne

Mozda je bas problem u kompatibilnosti Windowsa 10 i qbittorrnta i moje mrezne? Da probam mozda s nekim drugim klijentom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice