PC shutdown kod BF 3 i GW2

poruka: 63
|
čitano: 5.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

ok dakle ovak,primjetih nakon sto sam instalirao beta drivere za nvidiu 304.79 (a moguce da je skroz random i da nema veze s driverima) da mi se PC zna ugasit čim se mapa loada u GW2 ili BF3. dakle ako nekak udjem u igru i ne ugasi se,pc radi bez problema i sve je stabilno.No ,nekad prilikom loadanja mape ,recimo i u BF3 sam danas primjetio,mapa se ucita i taman se komp ugasi kad bi se trebo spawnat.

 

Tempetarura kompa je u najboljem redu,procesor prodje prime95 test od recimo 2 sata na full loadu,temperatura prek 62 nejde,Grafa prodje furmark a,i kad se ne ugasi bez beda igram GW 4-5 sati i bf3 isto...temperatura joj nejde prek 60.

 

uglavnom su temperature i proca i grafe izmedju 40 i 60 tijekom igranja.

 

što bi mogao biti problem? jel jos netko ima mozda?

 

nisam na netu nasao da neko ima taj problem,a ja sam ga uocio tek nakon 28og. (tad sam instalirao te drivere za grafu)

 

i opet cudno mi je sto se taj pc crash nekad pojavi,a nekad normalno prodje sve i radi ko mila majka

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Pa vrati prijašnje drivere pa onda vidi dal je u tome problem.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

budem,nisam bas previse vremena imao ovih dana da se igram s time.

 

 

12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

evo vratio stare drivere (uninstall starih,driver sweeper clean u safe modu...)

 

opet isti vrag! idem pokrenut BF 3,mapa se ucitava,cim se ucita pc se doslovce iskljuci.

 

the fuq? na kompu se nije nis promijenilo,igro sam normalno i bf 3 i gw 2. sad nece i nece

 

ima iko kakvih ideja?

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Daj napiši koji procesor,matična dal je klokani procesor i zakaj brišete s driver sweperima i takvim metodama to sam i ja prije radio ali stvarno nema potrebe danas to raditi jer su instalacije i deinstalacije puno bolje složene nego nekad,dosta je samo update drivera napraviti i gotovo,čak ga netreba  ni deinstalirati ja osobno nikad probleme nisam imao kad sam samo update drivera napravio(imam nvidiu za ati neznam dal tak funkcionira).Koju grafičku imaš i dal ti se skrasha driver ili se samo komp restarta(mislim na ono tipa driver is stop responding).

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

na kompu nije ništa klokano,zamijenio sam graficku prije par dana,imao sam nvidiu gts 250, sad iam asusovu 550TI. no velim,igrao sam na toj 550TI i bf 3 2-3 dana i gw bez ikakvih problema,sve je bilo ISPRAVNO

 

proc je AMD phenom II x4 B55 na 3.2 ghz (ima ogromni cooler s pipeovima),vrti se dost ladno uvijek

ploča je asrock 770 extreme 3

grafa je asus gtx 550TI s 1gb ddr 5

 

iam 4 gb rama, 2x2 gb

 

 

velim,drivere sam probao i jedne i druge. temperatura je OK,stres test i cpu i gpu prolaze...

 

sto se crasha tiče,nemam nikakvih informacija,nemam blue screen nit javi da driver is not responding, komp se samo ugasi kao da si ga išteko iz struje. tako da nisam siguran u čem je problem. u win 7 reliability panelu je evidentiran crash (tj. da komp nije bio properly shutdown),ali nepišu nikakve informacije što je uzrokovalo crash

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Znači otključan procesor u quad e sad probaj dvije stvari,probaj samo update drivera napraviti,samo opet instaliraj ove koji su ti dobro radili preko ovoga kaj sad imaš instalirano ili postoji mogučnost da ti procesoru treba mrvicu povisiti napon(vcore) jer pusti prime 95 od 2 sata,meni je vrtio i 8 sati pa kad sam krenuo igrat bad company 2 sistem se rušio.Probaj prvo s driverima možda nisu dobro "sjeli" pa onda ovo drugo.Na driverima kad se instaliraju samo stavi kvačicu clean instal i one 3d vision drivere nemoj instaliravat ako imaš tu opciju.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

I da zaboravio sam pitati koje napajanje imaš?

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

ok probat cu to. mada imam taj proc vec dugo vremena,nikad ,ama bas nikad problema nije bilo.nekuzim kak bi sad bilo (to s povišavanjem napona)...

 

probacu opet drivere instalirat bez 3d visiona...

 

btw mogu igrat recimo LOL, bez beda i bez straha da ce mi crashat

 

samo kod bf 3 znam garantirano da ce mi se pc ugasit cim se mapa loada -.-

frustrirajuce ,kad je sve radilo -.-

 

 

EDIT: napajanje je LC power,mislim da je 600 watta

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 14:00 (Rocinante2112).
12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Da ti odma odgovorim na pitanje,da baš je u tome stvar jer imaš dugo procesor koji nije quad u originalu i s vremenom degradira zato bi moguće rješenje moglo biti lagano povečanje napona,govorim ti iz osobnog iskustva.BF 3 je vrlo zahtjevna igra i jako opterečuje komponente zato se nemože uspoređivat sa igrama tipa LOL.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Nema tu "mislim da je 600W". Ogromna je razlika između LC Power Office 600W, Silent Series 600W, Super Silent (GP3) serije 600W.

Office po mom mišljenju nisu dobra. Silent serija može proći, a GP3 serija je dobra.

 

Koje napajanje točno imaš? Pročitaj na napajanju proizvođača, model i deklariranu snagu.

 

Isto tako, što se događa kada vrtiš GPU:3D test u OCCT-u?

 

Moguće da te mući problem s radnom memorijom ili disk, tj ruši ti se sustav nakon učitavanja pa može biti do toga.

Provjeri memoriju Memtest86+ alatom (ne iz Windowsa nego bootan) a disk nečim tipa HD Tune (Error scan) ili Hard Disk Sentinel.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

ok naravno,nisam ni mislio usporedjivat neg ono,tek tolko da se vidi da nije na svim igrama :)

 

budem probo lagano povecat napon,i drivere nove pa javim kak je to proslo

 

sto se tice povecanja napona proca ,to u biosu najbolje ?

12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
191x7 kaže...

Nema tu "mislim da je 600W". Ogromna je razlika između LC Power Office 600W, Silent Series 600W, Super Silent (GP3) serije 600W.

Office po mom mišljenju nisu dobra. Silent serija može proći, a GP3 serija je dobra.

 

Koje napajanje točno imaš? Pročitaj na napajanju proizvođača, model i deklariranu snagu.

 

Isto tako, što se događa kada vrtiš GPU:3D test u OCCT-u?

 

Moguće da te mući problem s radnom memorijom ili disk, tj ruši ti se sustav nakon učitavanja pa može biti do toga.

Provjeri memoriju Memtest86+ alatom (ne iz Windowsa nego bootan) a disk nečim tipa HD Tune (Error scan) ili Hard Disk Sentinel.

silent serija je napajanja , budem probo hd tune za hard i memtest pa javim kak je proslo. nisam skido occt al sam testirao grafu u furmarku ,a osim toga i rekao sam da je radio i bf 3 i gw 2 (do prije par dana), i to po par sati kontinuirano. sve je bilo ok!

 

 

12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

evo ugasilo se djubre usred partije LOL-a...

 

wtf?

 

zbog temperature znam da nije,nema tog boga koji bi ugasio proc na 50 stupnjeva!

argh

16 godina
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Moju HD 4850 s Accelero L2pro hladnjakom FurMark je dizao na 64-65° a OCCT GPU:3D na 80+.

Temperatura nje u Battlefieldu 3 je išla bliže temperaturi u OCCT-u nego FurMarku.

 

Prolazi li ti procesor par sati Linpack testa (npr OCCT:Linpack ili LinX) ili 12+ sati Prime95 Blend?

Moguće da ti nestabilnost procesora izaziva problem ako nisi pravilno testirao.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
191x7 kaže...

Moju HD 4850 s Accelero L2pro hladnjakom FurMark je dizao na 64-65° a OCCT GPU:3D na 80+.

Temperatura nje u Battlefieldu 3 je išla bliže temperaturi u OCCT-u nego FurMarku.

 

Prolazi li ti procesor par sati Linpack testa (npr OCCT:Linpack ili LinX) ili 12+ sati Prime95 Blend?

Moguće da ti nestabilnost procesora izaziva problem ako nisi pravilno testirao.

je al u teoriji da mi se nesto pregrijava to bi nakon par sati igranja riknulo,nema teorije da se zagrije na bijesne temperature nakon 2 minute loading screena neke igre -.-'

 

16 godina
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Zato rekoh provjeri stabilnost procesora, ispravnost memorije i ispravnost tvrdog diska.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
191x7 kaže...

Zato rekoh provjeri stabilnost procesora, ispravnost memorije i ispravnost tvrdog diska.

ok,u tijeku je hd tune,poslije cu memtest pa cu onda proc probat

 

javim kasnije kak su pojeidni testovi prosli

 

thnx

12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

hd je OK ,proso je hd tune...

 

ja mislim da je nesto s napajanjem mozda,problema nikad nema kad testiram pojedine komponente (prvo cpu pa gpu),problem je kad u isto vrijeme sve radi,tad se komp gasi.

malo bezveze zato sto je sve radilo donedavno bez greške -.-'

 

drugih objasnjenja neam

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Vrati natrag procesor na dual core i zatim probaj testirati dal je sistem stabilan ako je onda probaj povečati napon na procesoru kad ga opet otključaš.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

pa poludicu...

 

digo sam voltazu ,malo vrtio prime,temperatura je kao i prije,u granicama normale.

 

metnuo sam opet 304.79 od nvidie,nisam instaliro 3d vision .

u nvidia settingsima je ko i uvijek single display mode i prefer maximum performance nariktan (umjsto multiple display i adaptive power mode)

 

 

sad mi se komp nije restarto,samo je bio hard lock na bf3 ,morao sam ga sam resetirati...uglavnom isti vrag...pa jać poludit

 

mogu probat sa starom grafom tek tolko iz zajebancije,da se uvjerim da nije neš s ovom krivo,al opet ponavljam. sve radilo par dana bez problema

 

edit: nisam samo memtest probao,nemam s cega bootat,nemam usb stickova a u pc-u nemam cd/dvd uopće.*

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Nemoj beta drivere koristiti stavi ove 301.42 i da pitam ima li napajanje 6 pinski adapter za grafičku ili si stavio na moleks adapter,jedino kaj još da probaš stavi kak sam ti reko natrag na dual core da eliminiraš procesor iz te priče.Još nešto dal se čuje kakav zvuk iritirajuči preko zvučnika prije nego se ugasi komp?

I ovako daj skini HW monitor i s njime temperature očitaj i postaj sliku ovdje da vidim temperature u full loadu,testiraj s primeom oko 5-10 min.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 20:46 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2

napajanje ima 6 pinski al mi je zavezan s vezicom,pa koristim onaj kabel iz 6pinskog u moleks sto je doso s grafom .

 

necuje se nikakav iritirajuci zvuk,velim,kao da se iz struje iscupa komp...

 

temperature sam barem 7x reko da su sve ok,nisam retardiran. non stop pratim dok igram,alt tabbam itd..

 

trenutno igram LOL i čini se stabilno,mada sam u strahu non stop da ce opet crashat

 

evo na 3oj partiji sam, proc 53, grafa 42 .tak je i inace kad igram, preko toga nejde, proc dodje od 60 samo u primeu i to nakon cca 2h na full load

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 21:01 (Rocinante2112).
12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Kad se procesor otključa onda zaboravi temperaturne senzore na njemu jer ne rade temperaturu jedino možeš očitati preko socketa matične a vidiš je na HW monitoru.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
$inke kaže...

Kad se procesor otključa onda zaboravi temperaturne senzore na njemu jer ne rade temperaturu jedino možeš očitati preko socketa matične a vidiš je na HW monitoru.

speedfan tocno ocitava.

 

temperature se podudaraju

 

http://i.imgur.com/1KqF5.jpg

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Cpu tin ti je temperatura socketa i pogledaj da je ogromna skidaj taj cooler i ponovno ga montiraj zato ti se gasi komp radi samozaštite.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
$inke kaže...

Cpu tin ti je temperatura socketa i pogledaj da je ogromna skidaj taj cooler i ponovno ga montiraj zato ti se gasi komp radi samozaštite.

cpu tin je 55? si mozda milsio na aux tin?

12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

Ne, pogledaj max kolko je CPUTIN, najbolje ti je uđi u bios i pogledaj tam kolko pokazuje temperaturu procesora u idlu dok je i ak je više od 40-45 onda ti vjerojatno u full loadu ide preko dozvoljene.Teško je s tim temperaturama na otključanim procesorima jer se temp senzori shebu tako da ti jedino preostaje očitanje s socketa matične.Makar i tu zna bit nebuloza.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC shutdown kod BF 3 i GW2

A i opet mi je čudno kak prime onda uspije izgurat,kolko si ga dugo vrtio jer bi za 10 min se trebao ugasiti pc sudeći po tako visokim temp  procesora.Gle nema šanse da očitaš temerature na otključanom procesoru osim da ga vratiš na staro ko što sam ti i prije rekao i onda ga optereti s primeom i vidi s HW monitorom kolko su core temps i znat češ dal je do pregrijavanja procesora ili nešto sasvim treće.Iako se kad se procesor otključa te temperature povečaju radi veće potrošnje samog procesora ali se bar približno može odretiti kad ga zaključaš dal je slabo hlađen.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 21:51 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC shutdown kod BF 3 i GW2
$inke kaže...

A i opet mi je čudno kaka prime onda uspije izgurat,kolko si ga dugo vrtio jer bi za 10 min se trebao ugasiti pc sudeći po tako visokim temp  procesora.

Ma pusti prime. Zavrti Linpack (najlakše u OCCT-u).

I 10 minuta Prime95 nije nikakav pokazatelj stabilnosti; ako hoćeš putem prime95 testirati vrti ga minimalno 12 sati bez prekida.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice