PC usporio

poruka: 24
|
čitano: 5.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
PC usporio ??

Skenirao 7-8 puta sa razno raznim antivirusima, safe mod itd i ništa.

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

 Glavni procesor

 AMD Athlon II X2 250 28 °C

 Regor 45nm tehnologija

 Radna memorija

 3,00GB dvostruka-kanalna DDR2 @ 402MHz (5-5-5-15)

 Matična ploča

 ASUSTeK Computer INC. M4N78 (AM2) 36 °C

 Grafika

 SyncMaster (1680x1050@60Hz)

 512MBATI Radeon HD 4600 Series (Sapphire/PCPartner) 35 °C

 Čvrsti pogoni

 466GB SAMSUNG HD502HJ ATA Device (SATA) 27 °C

 Optički pogoni

 HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device

Ali kada uđem u win sustav-index zadovoljstva dobijem :

 

Procesor - 2,9

Memorija - 4,9

Grafika   - 6,8

Tvrdi disk - 5,9

 

Ne sjecam se da je prije procesor imao tako losu ocjenu a i system explorer često pokazuje procesor 100 % ili crveno a par puta sam vidio da frekvenciju rada mijenja 1200, 1800 pa 3000 Mhz i onda se ustabili.

Radna memorija je u prosjeku zauzeta 50-60 %.

Ima li koji meštar  da ustanovi što mu je ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC usporio ??

1. Počisti sa CCleanerom, Glary Utilitiesom

2. Isključi nepotrebne procese koji se pale prilikom pokretanja računala -- msconfig -> Startup

3. Defragmentiraj disk

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 15:38 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC usporio ??

Čistio više puta

13 godina
offline
PC usporio ??

bego

 

- Napravi si reinstall sustava, snimi najnovije drivere i BIOS.{#}

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PC usporio ??

skini si program ProcessLasso-čiji je zadatak da zabrani nekom programu ili jednom procesu Windows da zauzme 100%procesora,blokirajući druge programe,kontrolira aktivne procese i njihovu upotrebu CPU. www.bitsum.com/processlasso/

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC usporio ??
Skini Cpu-z i provjeri koja je frenkvencija procesora, i pogledAj na task manageru dal ti rade obadvije jezgre
14 godina
offline
Re: PC usporio ??

Rade obe jezgre a Cpu-z kaže :

Core Speed  - 804 MHz

Multiplier - x 4.0 (4-15)

Bus Speed - 201 MHz

Ht Link - 2010 MHz

L1 data - 2 x 64 KBytes 2- way

L1 inst - 2 x 64 KBytes 2-way

Level2 - 2 x 1024 KBytes 16way

Procesor cores 2 , Threads 2

 

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: PC usporio ??
Optereti proc i vidi da li se frenkvencija proc povecava do defaultne vrijednosti ili se nemijenja
14 godina
offline
Re: PC usporio ??

Ništa se ne mijenja, ostaje stalno ista

Sistem eksplorer stalno mijenja , jednom pokaže 780 a drugi puta 3000

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 13:58 (bego).
13 godina
offline
Re: PC usporio ??

2. Isključi nepotrebne procese koji se pale prilikom pokretanja računala -- msconfig -> Startup

3. Defragmentiraj disk

 

Napisano već u prvom postu.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 14:02 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: PC usporio ??

Učinjeno ali kao što vidiš cpu frekvencija skače 780 pa 3000 koliko bi itrebala biti i tako stalno

14 godina
offline
PC usporio ??

Antivirus je Microsoft Security Essentials ali skenirao sam online i sa drugima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC usporio ??

Sporo radi i u safe modu?

 

JA bi pokušao bootat linux i malo raditi da vidiš kako se ponaša. Ako bude ok onda  bi trebao ići na novu instalaciju windowsa , puno brze i jednostavnije nego se kilaviti s desetcima programa za čišćenje i detekcije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC usporio ??
buggie kaže...

Sporo radi i u safe modu?

 

JA bi pokušao bootat linux i malo raditi da vidiš kako se ponaša. Ako bude ok onda  bi trebao ići na novu instalaciju windowsa , puno brze i jednostavnije nego se kilaviti s desetcima programa za čišćenje i detekcije.

Već sam se iskilavio sa svim tim ciscenjima i antivirusima ali mene muci da nije procesor u kvaru a onda mi se badava gnjaviti i sa novom instalacijom................

14 godina
offline
Re: PC usporio ??

Viš viš u safe modu pokazuje frekvenciju 3000 što je ok ??????????

14 godina
offline
PC usporio ??

Definitivno, čim digne sistem nešto mu promjeni frekvenciju sa 3000 na 800 ?????????

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC usporio ??

Frekvencija ti se mjenja zato sto ti je ukljucen Cool'n'Quiet. Koji kada nije potrebna puna snaga procesora spusta njegov takt radi manjeg zagrijavanja i ustede energije. Ako koristis win7 odi u control panel>power options, tu stavi na high performance. Pogledaj sad na kojem taktu radi.

12 godina
offline
Re: PC usporio ??
bego kaže...

Definitivno, čim digne sistem nešto mu promjeni frekvenciju sa 3000 na 800 ?????????

  http://www.amd.com/us/products/technologies/cool-n-quiet/Pages/cool-n-quiet.aspx

 

To je normalno.

Optereti procesor s prime 95 ili occt pa provjeri da li je proc na 800 MHz ili više.

14 godina
offline
PC usporio ??

Visoke perfomanse, zauzeće procesora 100 % a frekvencija 800 MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC usporio ??

Da ne ponavljam temu. Instalirao sam sve nanovo i opet sporo i sporo. Mijenjao sam i antivirusne programe. Otvorim Chrome i krenem na net a ono stenje li stenje. Internet mi je 50/15 i to nije problem. Sada sam stavio neki programčić od win pa vidim da mi čim nešta otvorim procesor skače na sto posto ????? Da zamjenim cpu. Koji bi jači procesor išao na moju ploču ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 10:28 (bego).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC usporio ??

Imam jedan problem shto mi se desava npr. surfam na netu sve normalno i odjednom pc se zaledi ama bas sve i jedini nacin je da ga restartujem i to na kucistu. Danas sam formatirao win7 i strpao ga na ssd i nemam pojma shto bi moglo da bude? Dal je do win updatea ili nesto drugo neznam. Pomoziteeeeeee      {#}

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC usporio ??

da li je moguće da računala stara 2-3 godine su toliko spora danas (sa upaljenih cca 7-8 tabova u nekom od internet preglednika - youtube, gmail, 24sata + outlook + adobe reader + word npr)?

 

Win 7, office 2010 pro plus...

 

prosjek računala od Intel Core 2 Duo E7500 sa 2 GB RAM pa do nekih i3 sa 4Gb.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
PC usporio

 

Pa i nebi baš trebalo.  Najstarija kanta mi je iz 2001 godine, i sa win 7  uredno šljaka. Nije baš oličenje formule ali radi standardno...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC usporio

a pola ih kuka da je sve sporo ... imaju McAfee Orcestrator. Ovi koji najviše kukaju su provjereni i sa malwarebytes i sa Microsoft Security Essentials, neki i sa CCleaner. Sve čisto.

 

Koliko vidim najviše ih ubije Google Chrome i slično sa otvorenih više od 5 tabova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice