PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

poruka: 13
|
čitano: 3.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć

Imam PS2 i svaki put kad mjenjam igrice dočeka me RSOD i ponekad neće čitati igrice tj.javlje NO DATA. Zašto se meni to dešava?

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć
Flexan22 kaže...

Imam PS2 i svaki put kad mjenjam igrice dočeka me RSOD i ponekad neće čitati igrice tj.javlje NO DATA. Zašto se meni to dešava?

Otišo laser.

9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

Sve je moguće. No da je laser otišo, javio bi mi samo NO DATA i nebi mi se pojavio RSoD koji želi da stavim Format Disc(Please insert PlayStation or PlayStation 2 format disc.) Kakav je to format disc i čemu on služi? Ali maloprije sam probala Need for Speed:Most Wanted i prepoznaje ga uredno. ŠTO JE NA STVARI:PS2 neke igrice prepoznaje,neke ne;pojavljuje se RSoD dok mjenjam igrice.{#}

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

Ok, ti bolje znaš. Zašto uopće pitaš onda? Laser na sebi ima DVD i CD reader, jedan od ta 2 je jednostavno oslabio. Malo izgrebanije igrice nece ucitati, dok druge oce, popravak > kalibracija lasera ili novi laser.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
Dobro. Budem stavila novi laser u PS2. Koji je najčešći uzrok RSoD-u? Čemu služi onaj format disc?
Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
Flexan22 kaže...
Dobro. Budem stavila novi laser u PS2. Koji je najčešći uzrok RSoD-u? Čemu služi onaj format disc?

Nije "Format disk" nego "PS2 format" disk, znači disk u PS2 formatu, odnosno original PS2 igra.

 

Zna nekad (rjeđe) biti zbog lošeg čipa ako se radi o kopijama, a najčešće je problem u laseru.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
blagus kaže...
Flexan22 kaže...
Dobro. Budem stavila novi laser u PS2. Koji je najčešći uzrok RSoD-u? Čemu služi onaj format disc?

Nije "Format disk" nego "PS2 format" disk, znači disk u PS2 formatu, odnosno original PS2 igra.

 

Zna nekad (rjeđe) biti zbog lošeg čipa ako se radi o kopijama, a najčešće je problem u laseru.

Dobro. Ali ja sam te igrice skidala sa Pirate Baya i preko NERA spržila na DVD.

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
15 godina
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

Koliko se ja sjećam PS2 dana, bilo je bitno DVD snimati na manjoj brzini (do 4x) i koristiti kvalitetnije medije (npr. Verbatim). Probaj prvo tako (ako već nisi) prije nego se upuštaš u promjene lasera.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
KaeR kaže...

Koliko se ja sjećam PS2 dana, bilo je bitno DVD snimati na manjoj brzini (do 4x) i koristiti kvalitetnije medije (npr. Verbatim). Probaj prvo tako (ako već nisi) prije nego se upuštaš u promjene lasera.

Dobro. No ja koristim PHILIPS DVD+R optičke medije. Svejedno hvala!

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
14 godina
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
Flexan22 kaže...

Dobro. No ja koristim PHILIPS DVD+R optičke medije. Svejedno hvala!

Kod DVD+R treba book type postaviti na DVD-ROM.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

Hvala! Budem stavila! Imaš li ikakvih savjeta kako očuvati PlayStation 2 tj. produljiti njegov životni vijek?

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice

Neka ne bude u skučenom prostoru da ima prostora za ventilaciju, i pazi na diskove, to je uglavnom to.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 2-RSoD kad mijenjam igrice
blagus kaže...

Neka ne bude u skučenom prostoru da ima prostora za ventilaciju, i pazi na diskove, to je uglavnom to.

 

Hvala!
Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice