Podesavanje Wireless routera

poruka: 4
|
čitano: 1.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Podesavanje Wireless routera Tenda

Pozdrav. Zanima me kako mogu podesiti wireless router Tenda-W316R ..

Trenutno koristim moja Tv paket ali mi je nihov router slab pa sam mislio ovaj stari postaviti ali naravno da nece kad samo iskopcam onaj a prespojim kablove na ovaj novi..

pa me zanima kako mogu podesiti ovaj stari da radi na mojatv paketu , daa mogu ovaj stari smaknut , spakovati.. njihov roter je ZTE.

Hvala - Novi sam na forumu

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Podesavanje Wireless routera Tenda

Nemožeš njihov "smaknit" ...može se prebaciti u "bridge" a na njega spojiti Tendu jer on nema u sebi xDSL modem a time ćeš samo izgubiti na wifi jer ZTE je noviji i ima mod "n"300 a Tenda  "n"150.

 

Tenda se može koristiti  kao AP spojen na ZTE lan kablom ili bežično kao "Range extender" što baš i ne preporučam jer se max. brzina još prepolovi .

http://www.microcenter.com/tech_center/article/8114/how_to_turn_your_tenda_w316r_into_a_wireless_range_extender

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 20:17 (AF139).
5 godina
neaktivan
offline
Podesavanje Wireless routera

Pa  moze li se uzeti neki sa xDSL pa  smaknut njihov a taj prikopcati ? 

Postoji li neka mogucnost da se taj iskopca a prikopcam neki jaci ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Podesavanje Wireless routera

Nedostaju podaci koji bi nam predoćili sliku što nevalja ... npr. koja je ugovorena brzina sa BHTelecom (bakrena tel. parica ili optika ?) a koliko dobiješ na speed testu (mjereno na PC preko lan-kabla na ruter)  i da li ti neradi kako treba TV ili ti je slab domet wifi-a ?

To za "jači" pojasni jer svi wifi uređaji su ograničeni na snagu od 20dBm (100mW) a domet im više ovisi o smetnjama drugih wifi korisnika i preprekama ...ili misliš na jači procesor da poslužuje više od 10 korisnika i sl. ??

Za prikopčat "svoj" odgovarajući ruter (koji ima xDSL modem) treba provjeriti da li će ti BHTelecom služba dati podatke tj. postavke za spajanje (seting za tel. TV itd.).

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice