Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

poruka: 22
|
čitano: 5.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?HITNO

Već dvije godine nikako da zamjenim hinge ekrana na laptopu.

Jedna strana je blokirala pa je počela dizati plastiku.

 

Pogledao sam par videa kako to ide i odlučio sam da sam zamjenim.

Kada sam otvorio laptop bilo je plastike na sve strane.

Na strani gdje je hinga blokirala polomili su se svi utori za šarafe/vijke.

 

Ništa odem ja dalje zamjenim pokvarenu hingu i kada sam već imao ekran vani odlučim ja da malo očistim ekran pošto nije bio nikad čišćen.

Uzeo sam krpicu za naočale i pošpricao sam ju sredstvom za čišćenje stakla i lagano počistio ekran koliko sam mogao.

 

Jedva sam sve vratio nazad na mjesto drugi dan i onda konačno ide pokušaj paljenja.

Laptop se upalio bez problema,ali ekran zeza.

Ja se nadam da se nije sjebo evo slike dole.

 

Što da radim?

Btw,kada spojim drugi monitor sve radi.

 

E da,neke tipke mi ne rade na tipkovnici laptopa nezz zašto :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 8:42 (blackdragonstory).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?HITNO

Je, otišao je u vječna lovišta.

 

blackdragonstory kaže...
Jedva sam sve vratio nazad na mjesto drugi dan i onda konačno ide pokušaj paljenja.

 

S ekranima nema jedva i grubo, samo polako i mirno (za ubuduće).

16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Tako je, ekran otišao pa-pa.

 

A tipke koje ti ne rade... postoji mogućnost da si kod rastavljanja oštetio flat kabel od tipkovnice, samo ovako na daljinu ne mogu tvrditi 100%.

 

Ako jesi i to oštetio popravak se ne isplati, posebice ako je laptop starijeg godišta. Kako bi rekli ljudi, skuplja pita od tepsije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
Dardevil kaže...

Tako je, ekran otišao pa-pa.

 

A tipke koje ti ne rade... postoji mogućnost da si kod rastavljanja oštetio flat kabel od tipkovnice, samo ovako na daljinu ne mogu tvrditi 100%.

 

Ako jesi i to oštetio popravak se ne isplati, posebice ako je laptop starijeg godišta. Kako bi rekli ljudi, skuplja pita od tepsije.

Bravo ja. -_-

O kojem se kablu točno radi?

Onaj što je ispod tipkovnice?

Msm da sam pazio da ga ne zeznem.

 

Gdje da nabavim novi ekran?

Gledam na e-bayu i cijena i nije tolika,ali im je dostava katastrofa tj. u rangu ekrana.

16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Da, taj kabel. Možeš ti paziti koliko hoćeš, nekad je dovoljna i "misao" da se ošteti.

 

Što se tiče ekrana, zbog cijene i svega radije gledaj da ovaj laptop rastaviš i prodaš u dijelove. Za lovu koju dobiješ od dijelova plus dodatak koji bi dao za ekran možeš kupiti novi laptop. Osim ako sad nemaš mašinu od kakvih 5000 kn pa nadalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
Dardevil kaže...

Da, taj kabel. Možeš ti paziti koliko hoćeš, nekad je dovoljna i "misao" da se ošteti.

 

Što se tiče ekrana, zbog cijene i svega radije gledaj da ovaj laptop rastaviš i prodaš u dijelove. Za lovu koju dobiješ od dijelova plus dodatak koji bi dao za ekran možeš kupiti novi laptop. Osim ako sad nemaš mašinu od kakvih 5000 kn pa nadalje.

Laptop je star nekih 5-6 godina.

Tada je koštao 3500kn.

Nemam baš dobrih iskustva sa prodajom korištenih stvari.

Recimo pred koju godinu pokušavao sam prodati grafičku karticu od starog kompa i nitko se nije javio osim jednog prevaranta koji me htio opljačkati.

 

Kada bi bilo sigurno da ću vratiti barem 2000kn od prodaje djelova onda ok,al ovako nezz.

Recimo gledam tu tipkovnicu i ne košta puno za zamijenit pa nezz što mi se nebi isplatilo.

Recimo ekran dođe £34.95 + tipkovnica £12.86 što je otprilike 400kn.

16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Gle, ti sam moraš odvagati šta ti se više isplati. Ako te ekran izađe sa poštarinom oko 700-1000kn, po meni neisplativa investicija za laptop star 6 godina.

 

Što se tiče tipkovnice, ne mogu ti ovako na daljinu 100% garantirati da je otišao kabel, to treba provjeriti još prije nego kupiš novu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
Dardevil kaže...

Gle, ti sam moraš odvagati šta ti se više isplati. Ako te ekran izađe sa poštarinom oko 700-1000kn, po meni neisplativa investicija za laptop star 6 godina.

 

Što se tiče tipkovnice, ne mogu ti ovako na daljinu 100% garantirati da je otišao kabel, to treba provjeriti još prije nego kupiš novu.

Hm,dosad nisam plaćao nikakvu poštarinu?

Kako da znam kolika će biti?

Planiram ovog uzeti https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C7OB83K/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=AJFW075QU45KD

 

 

A što bi moglo biti osim kabla?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 10:16 (blackdragonstory).
16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Koliko ja vidim, 15 funti je dostava.

 

Što se tiče tipkovnice, može biti i da je u pitanju kontroler na matičnoj, možda čak i u windowsima nešto... ali s obzirom kako si upropastio ekran, kontam da je i kabel dobio po nosu. Dosta je osjetljiv i najčešće strada. Ali kako sam napisao, ovako na daljinu...

 

Ali ekran je za baciti, to je sigurno 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
Dardevil kaže...

Koliko ja vidim, 15 funti je dostava.

 

Što se tiče tipkovnice, može biti i da je u pitanju kontroler na matičnoj, možda čak i u windowsima nešto... ali s obzirom kako si upropastio ekran, kontam da je i kabel dobio po nosu. Dosta je osjetljiv i najčešće strada. Ali kako sam napisao, ovako na daljinu...

 

Ali ekran je za baciti, to je sigurno 100%.

Ako se odlučim staviti novi ekran imaš li kakve savjeta kako da i tog ne sjebem?

Jer nezz dal se je sjebao dok sam ga vadio i stavljao šarke gore ili kasnije kada sam ga čistio.

16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Ne vjerujem da si ga kod samog čiščenja, ovo mi više izgleda kao pritisak kod zamjene šarki. Moraš biti turbo pažljiv, nemam neki drugi savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
blackdragonstory kaže...

Ako se odlučim staviti novi ekran imaš li kakve savjeta kako da i tog ne sjebem?

 Ako te strah, najbolje prepustit posao nekom stručnom.

Samo lagano bez velike upotrebe sile.

12 godina
neaktivan
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Pogledaj i ovde http://www.laptopscreen.com čisto da vidiš ima li više marki ekrana koje idu u laptop. Možeš i mijanjati taj glossy ekran u mat, ali bi preporučio sa se držiš iste marke ekrana koje imaš u laptopu. Ja sam imao problem kada sam u svom lenovu zamijenio LG ekran za AU Optronics. Pripazi da dobiješ istu marku ekrana koja je trenutno u laptopu i imaj na umu da će ti pošiljaoc najčešće poslati marku koja je jeftinija, ako nije jasno naznačeno točno o kojem se ekranu radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
PirateX kaže...

Pogledaj i ovde http://www.laptopscreen.com čisto da vidiš ima li više marki ekrana koje idu u laptop. Možeš i mijanjati taj glossy ekran u mat, ali bi preporučio sa se držiš iste marke ekrana koje imaš u laptopu. Ja sam imao problem kada sam u svom lenovu zamijenio LG ekran za AU Optronics. Pripazi da dobiješ istu marku ekrana koja je trenutno u laptopu i imaj na umu da će ti pošiljaoc najčešće poslati marku koja je jeftinija, ako nije jasno naznačeno točno o kojem se ekranu radi.

Našao sam točno onaj koji mi treba samo što je nešto skuplje na toj stranici ako se ne varam.

Btw,jesi već kupovao preko ove stranice?

Koliko im treba da stigne u hr?


E da,za ekran gledam preko punog naziva laptopa.

16 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

S obzirom da je ionako pokidan, ponovno ga rastavi, imaš bar kodove odnosno model ekrana otisnut negdje iza na jednoj od naljepnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Kupovao sam preko stranice i treba jedno 2 tjedna da ekran stigne. Ali stigne baš ono što naručiš, to je dobra stvar. Najbolje ti je rastaviti ekran i vidjeti serijski na pozadini samog LCD-a. Tako ne možeš faliti. Koristiš puno ime laptopa, i možeš čak pogledati prema serijskom broju na stranicama proizvođača koja marka i koji model ide u laptop. Što više podataka, to bolje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Ekran stigao.

Pažljivo sam ga zamijenio.

Samo je sada problem to što uopće nema slike.

Probat ću malo proguglat da vidim dal ima rješenja ili sam bacio 500kn u vjetar.

 

Druga stvar koja me muči je tipkovnica.

Neke tipke ne rade.

Evo dole slika.

Tipke kojih ima vise znaci ctrl i sl se ne prikazuju dole,ali neke rade.

najgore mi je što nema entera

Ako netko zna dal je možda kabel ukoso ili jednostavno zamjena tipkovnice najbolje....


EDIT:Izgleda da nisam do kraja spojio kabal šta spaja monitor i laptop.

Ekran je ko nov ahahhaa

 

Još samo da rješim tipkovnicu :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 14:54 (blackdragonstory).
14 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
blackdragonstory kaže...

Ekran stigao.

Pažljivo sam ga zamijenio.

Samo je sada problem to što uopće nema slike.

Probat ću malo proguglat da vidim dal ima rješenja ili sam bacio 500kn u vjetar.

 

Druga stvar koja me muči je tipkovnica.

Neke tipke ne rade.

Evo dole slika.

Tipke kojih ima vise znaci ctrl i sl se ne prikazuju dole,ali neke rade.

najgore mi je što nema entera

Ako netko zna dal je možda kabel ukoso ili jednostavno zamjena tipkovnice najbolje....


EDIT:Izgleda da nisam do kraja spojio kabal šta spaja monitor i laptop.

Ekran je ko nov ahahhaa

 

Još samo da rješim tipkovnicu :D

 Nađi nekog ko zna što i kako radi, inače opet može biti štete.

Za zahvalu klikni na Hvala
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
ivo454 kaže...
blackdragonstory kaže...

Ekran stigao.

Pažljivo sam ga zamijenio.

Samo je sada problem to što uopće nema slike.

Probat ću malo proguglat da vidim dal ima rješenja ili sam bacio 500kn u vjetar.

 

Druga stvar koja me muči je tipkovnica.

Neke tipke ne rade.

Evo dole slika.

Tipke kojih ima vise znaci ctrl i sl se ne prikazuju dole,ali neke rade.

najgore mi je što nema entera

Ako netko zna dal je možda kabel ukoso ili jednostavno zamjena tipkovnice najbolje....


EDIT:Izgleda da nisam do kraja spojio kabal šta spaja monitor i laptop.

Ekran je ko nov ahahhaa

 

Još samo da rješim tipkovnicu :D

 Nađi nekog ko zna što i kako radi, inače opet može biti štete

Pa evo tražim tu na forumu :D

Htio bih sam sve srediti kada sam već počeo :)

Nisam baš obraćao pažnju,ali može li se onaj kabal sta ide u tipkovnicu zamjeniti?

Da ne kupujem cijelu tipkovnicu.

Druga stvar koju ću pokušat je savinut taj kabal da ide ravno.

Čitao sam na netu da je kabal bio savinut kod nekog lika još od proizvodnje laptopa i onda kada ga je on rastavljao vjerojatno se je kabal malo odvojio ili nešto.

13 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
Ako vec imas takve fix ideje onda ih isprobaj. Ne moze ti nitko ovdje pomoc kad nitko ne zna sta si i kako si to rastavljao.
Kabel se ne moze odvojiti od tipkovnice, a isto tako ne mora znacit da je u njoj problem, mogao si i sami konektor potrgat.
10 godina
offline
Re: Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?
sisko93 kaže...
Ako vec imas takve fix ideje onda ih isprobaj. Ne moze ti nitko ovdje pomoc kad nitko ne zna sta si i kako si to rastavljao.
Kabel se ne moze odvojiti od tipkovnice, a isto tako ne mora znacit da je u njoj problem, mogao si i sami konektor potrgat.

hhh,fix ideje.

Pa nisam sam došao na tu ideju nego sam pročitao na netu da je taj netko tako rješio problem.

Ako se ne varam taj kabel ide u slovo V,tj. tako je savinut.

Ako stvarno je do kabla barem ću znati kada ga izravnam i sl.

Što se tiče konektora,ako je konektor što trebam sve mjenjati?

10 godina
offline
Pokvaren ekran laptopa ili nešto drugo?

Tema može biti zatvorena.

Ekran sam zamjenio,a tipkovnica je proradila nakon što sam izvadio kabal i ponovno ga stavio.

Ovo me podsjeća na A je to ahaha

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice