Pomozite mi! RESTARTA se PC

poruka: 24
|
čitano: 1.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Napajanje CORSAIR 550W, VX Series, 12cm vent., ATX

Procesor: i5 CPU 750 2.66 GHz 4-jezgreni

Matična: Gigabyte P55A-UD3, s1156, Intel® P55, 4x DDR3 2200/1333/1066


Nvidia GTX 950

8GB RAM

-----------------------

Čim upalim kakav program (Youtube, instaliranje igre, čak i Troubleshooting), instantno se komp restarta sam od sebe. Nikakva obavijest, odbrojavanje ili blue screen. Kad se boota, također nema nikakve obavijesti zbog čega se to dogodilo.

Grafička je nova kupljena, kao i dio RAMa, izvadio sam stare i dalje se problem ponavlja. S diskom je sve u redu. Pratio sam temp. u HW monitoru. Nije prelazilo 54C dok sam instaliravao jednu igru, zatim se izgasilo. 

U Advance System Setting sam "otkvačio" Automatically restart PC. U Device Manageru, ne piše da ima problema sa driverom (osim marvell 91xx config ata device).

Donedavno je bio win7, sad je win10. Ista priča.

Računalo znači radi, dok ne pokrenem neki program, ne mora uopće bit zahtjevan. (neće se restartat ako ga ostavim upaljenog bez ikakve radnje npr.)

Osim napajanja jel može išta još bit??



 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!
Ivander7 kaže...

kao i dio RAMa, izvadio sam stare

Izvadi ti nove, probaj bez njih.

Probaj i s drugim napajanjem.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

ja sam imao slican problem. samo sto je bilo kod mene da se jednostavno ugasio.. napravio update winsa pa cak kupio orididija kasperskija ali nista nije pomoglo. i onda onako na kraju bezveze probao iskljuciti corsair link i kad ono.. rjesio problem. nakon 3 tjedna zahebancije  sad vec 2 tjedna mira :)

http://postimg.org/image/66ddp72db/
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Jesi probao vidjeti što piše u Event Viewer-u? Tamo bi pod Windows Logs > System trebalo pisati je li gašenje računala bilo zbog iznenadnog gubitka struje ili nečeg drugog.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

kernel power event id 41

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 10:44 (Ivander7).
11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Može biti da je onda do napajanja, ali probaj napraviti ovo što je rekao Valentin17 i koja grafa je bila prije ove? Sigurno je sve uštekano kako treba?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

hd 5770 amd je bila prije, obrisao sam sve drivere od AMDa, čak sam i skinuo onaj amd cleaner kojim briše sve od AMD-a na računalu.

A što se tiče RAma, zar mogu pokrenut računalo bez RAMa uopće??

Prije sam imao 2+2GB, i sad nabavih nove 2+2 GB (sveukupno imam 8 sada). Vadio sam stare i probao sam sa novima. (dual channel). pazio sam kako sam ih stavio. Ista stvar se događa!


Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 11:00 (Ivander7).
11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Probaj bez novih. Samo sa starima.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Događalo mi se to i kad sam imao stare samo. :/

11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Sa starom grafikom se nije događalo? Samo s novom? Bi li ti bio problem staviti barem jednu sliku kako je to sve složeno?

 

Ako imaš mogućnosti od nekoga nabaviti ili imaš drugo napajanje, svakako probaj zamijeniti VX-a.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

i sa starom grafikom se događalo isto. a stari grafiku sam zapravo zamijenio novom jer je često prikazivala vertikalne šarene pruge na displayu. no to je druga priča (bar mislim).

sad ću ti slike poslat. 

8 godina
neaktivan
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Izvadio sam po 1 Ram od svake grupe. Ovi plavi stari.

Inače u event vieweru mi piše da je bugcheck code 0, ak ti šta znači?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Inače,  kad sam instaliravao igricu došlo je do 20 % i onda  se restartalo, a nakon toga se sve češće restartalo (otvaranjem bilo kojeg jednostavnog programa). Jel više karakteristično za napajanje da se gasi bilo kad ili pokretanjem neke radnje?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Logičnije je da se napajanje gasi usred neke radnje jer je onda potencijalno veće opterećenje, ali opet zavisi od kvara. Sumnjam da će pomoći, ali probaj iskopčati optički uređaj (s matične i napajanja) i ventilator/e od kućišta. Eventualno staviti najnoviji BIOS, ako nije već stavljen, i/ili još jednom probati instal. nove Windowse. Naravno i drugo napajanje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 11:42 (kiwi_91).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Možeš li mi pliz preporučit neko napajanje u odnosu na komponente koje imam?

I hvala ti na brzim odgovorima. Naravno provjerit ću još s nekim drugim napajanjem prie kupnje.

10 godina
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Grafička je stvarno mali potrošač tako da bi FSP Hexa+ (od 340 kn; 3 god. jamstva) bio neki minimum, a dalje zavisi koliko želiš dati. Za oko 500-550 kn ima kvalitetnih Gold modela s (CS450M (od 520 kn; 3 god. jamstva), SF Golden Green HX 450 (od 550 kn; 5 god. jamstva)) 3-5 god. jamstva koji bi bili preporučljivi ako ti buđet dozvoljava, ali ima i Hyper 500/600 (od 440 kn; 5 god. jamstva) i XFX TS 450 (od 400 kn; 5 god. jamstva) koji su također s 5 god. jamstva. Uzimam u obzir da nećeš nadograđivati jače kartice, ali skoro svi navedeni modeli bi i to podnijeli.

 

 

EDIT: Ali ne mora nužno biti da je do napajanja. Kvar na matičnoj bi također mogao uzrokovati slične probleme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 12:55 (kiwi_91).
9 godina
odjavljen
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC

Probaj izvaditi Reset Switch šta ide iz kućišta u matičnu. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Shvaćam, prvo ću probat od nekog napajanje. Hvala!


Nešto zanimljivo primjetih!

U HW monitoru mi piše za CPU fan pod max, a vidio sam i golim okom, da RMP dođe na 675000!!! Inače radi na oko 1100 RPM. To se dogodi na milisekundu i vrati se nazad na normalno. Zatim sam izgasio ventilator kućišta i CPU fan (naimjenično pa zajedno)  i primjetio da nema one iritantne buke (od CPU ventilatora, prije sam sumnjao da je to procesor il matična). Međutim, čim sam upalio HW m. odmah RESTART!

Kad me nisu ometali zvukovi ventilatora, lagano se čuje cvrčanje u napajanju (ali kad baš prislonnim uho).
 
Eto tolko, ako nešto se da iz tog zaključit.

15 godina
offline
Pomozite mi! RESTARTA se PC

provjeri jeli proc dobro leži , čini mi se kao da je do njega jer čim opteretiš proc se gasi,može bit i cpu hladnjak zeza

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 14:17 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC

Nekoliko puta sam ga ponovno namještao.

 

Sad sumnjam jako na taj hladnjak jer je glasan prilično (ne kao ostali ventilatori).  Mada, dok sam "istraživao" svoj problem, nisam nigdje naletio na problem hladnjaka kao razlog restartanja.

Kad sam ga ugasio, pratio sam temp. u BIOSu, pustio sam CPU da naraste do 60C pa sam ga sam izgasio. Nikakvi dosadni zvukovi.
Inače, u windowsima, porastom temp. bi se glasnije čuo i taj ventilator (tupo zujanje kao).

Sutra ću dobit napajanje, pa ću vidjet. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 19:45 (Ivander7).
13 godina
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC
Ivander7 kaže...

Nekoliko puta sam ga ponovno namještao.

Sad sumnjam jako na taj hladnjak jer je glasan prilično (ne kao ostali ventilatori).  Mada, dok sam "istraživao" svoj problem, nisam nigdje naletio na problem hladnjaka kao razlog restartanja.
Kad sam ga ugasio, pratio sam temp. u BIOSu, pustio sam CPU da naraste do 60C pa sam ga sam izgasio. Nikakvi dosadni zvukovi.
Inače, u windowsima, porastom temp. bi se glasnije čuo i taj ventilator (tupo zujanje kao).

Problem ti je u hladnjaku procesora, skini ga, izmjeni termalnu pastu (nema skidanja bez izmjene), montiraj natrag i onda provjeri.

ps. ako si samo u BIOSu, 60*C ne smije biti da ga je...

ps. 2 možda niti one kopče više ne drže čvrsto koliko bi trebale, uloži si 100 kn u novi LC CC 95 hladnjak i problem riješen.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 19:52 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC

To kad sam bio u BIOS-u, prethodno sam izgasio CPU ventilator, pa se postepeno penjala temperatura CPU-a, što je normalno rekao bih.

A očišćen je i pasta je promjenjena, čvrsto je uštekan, ne miče se ni mm. temp nisu problem, pratio sam temp. u HW monitoru, gasio se i na temp od 40C. 

Cooleri su fkt jeftini, to uzimam sigurno, samo kažem: nisam dosad naletio na info da se komp restarta zbog ventilatora. Hvala na savjetu!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi! RESTARTA se PC!!!

Ipak je NAPAJANJE na kraju. Hvala na pomoći tebi i ostalima.

Uzet ću ovaj XFX TS 450 na kraju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice